Z kulturą na Ty

Organizujesz festiwal, koncert, plener, niedługo odbędzie się premiera w Twoim teatrze, a może chcesz polecić ciekawy film lub imprezę taneczną? Zamieść informację o tym wydarzeniu w serwisie kulturalnym „Rzeczpospolitej”.

Jeśli chcesz nas poinformować o imprezie kulturalnej – zamieść informację w komentarzu

Wpis powinien zawierać:

1. Nazwę imprezy

2. Datę

3. Miejsce

4. Uczestników

5. Jeśli jest – cenę biletu

6. Link do strony www

Hej, Skarbie

 • Print
 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop

(194) Komentarzy do “Z kulturą na Ty”

  -
 1. Monika pisze:

  1. Jak zostać Sex Guru w 247 łatwych krokach
  2. 1 grudnia 2013 godz. 17:00
  3. Teatr Muzyczny w Poznaniu
  4. Spektakl dla widzów dorosłych. Obsada: Tomasz Kot
  5. 75zł./os.
  6. http://wojart.pl/pl/spektakle/89-sex-guru-tomasz-kot-komedia.html

  Dobre 0

 2. Monika pisze:

  1. Siostrunie
  2. 25 listopad 2013 godz. 18:00 i 21:00
  3. Teatr Muzyczny w Poznaniu
  4. Spektakl dla widzów dorosłych. Obsada: Katarzyna Żak, Anna Dereszowska, Jolanta Fraszyńska, Robert Rozmus, Aleksandra Szwed / Elżbieta Romanowska
  5. 120zł./os.
  6. http://wojart.pl/pl/spektakle/104-siostrunie-poznaska-premiera.html

  Dobre 0

 3. Monika pisze:

  1. Biznes
  2. 18 listopad 2013 godz. 18:00
  3. Kino Teatr Apollo – Poznań
  4. Spektakl dla widzów dorosłych. Obsada: Magdalena Wójcik/Agnieszka Warchulska, Elżbieta Zającówna/Anna Korcz, Julia Kołakowska, Andżelika Piechowiak/Agnieszka Wilkosz, Marcin Troński, Karol Strasburger/Piotr Zelt, Michał Milowicz, Jerzy Bończak
  5. 110zł./os
  6. http://wojart.pl/pl/spektakle/77-biznes.html

  Dobre 0

 4. Monika pisze:

  1. Prawda
  2. 21 październik 2013 godz. 18:00 i 21:00
  3. Teatr Muzyczny w Poznaniu
  4. Spektakl dla widzów dorosłych. Obsada: Magdalena Wójcik, Małgorzata Pieczyńska, Piotr Cyrwus/ Karol Strasburger, Piotr Polk/ Jerzy Bończak
  5. 90zł./os.
  6. http://wojart.pl/pl/spektakle/101-prawda.html

  Dobre 0

 5. Monika pisze:

  1. Sceny dla Dorosłych czyli Sztuka Kochania
  2. 19 październik 2013 godz. 17:00 i 20:00
  3. Kino Teatr Apollo – Poznań
  4. Spektakl dla widzów dorosłych. Obsada: Katarzyna Skrzynecka, Anna Oberc,
  Jakub Przebindowski, Piotr Gąsowski
  5. 95zł/os.
  6. http://wojart.pl/pl/spektakle/100-sceny-dla-dorosych-sztuka-kochania.html

  Dobre 0

 6. Monika pisze:

  1. Goło i wesoło
  2. 15 październik 2013 godz. 18:00 i 21:00
  3. Kino Teatr Apollo – Poznań
  4. Spektakl dla widzów dorosłych. Obsada: Olga Borys/Alżbeta Lenska, Radosław Pazura, Tomasz Sapryk, Jacek Kopczyński, Mirosław Zbrojewicz, Jacek Lenartowicz, Andrzej Andrzejewski/Paweł Domagała/ Maciej Mikołajczyk, Henryk Gołębiewski
  5. 110zł./os.
  6. http://www.wojart.pl/pl/spektakle/1-goo-i-wesoo.html

  Dobre 0

 7. Monika pisze:

  1. Harold i Matylda
  2. 6 październik 2013 godz. 16:00 i 19:30
  3. Kino Teatr Apollo – Poznań
  4. Spektakl dla widzów dorosłych. Obsada: Krystyna Sienkiewicz, Tomasz Ciachorowski, Dorota Chotecka, Agnieszka Sienkiewicz, Tadeusz Chudecki, Hanna Kochańska, Dariusz Taraszkiewicz
  5. 100 zł/os.
  6. http://wojart.pl/pl/spektakle/103-harold-i-matylda-poznaska-premiera.html

  Dobre 0

 8. Maciej Czechowski pisze:

  Międzynarodowa konferencja muzealna w Bydgoszczy

  W dniach 9-11 września odbędzie się Konferencja naukowa pt. „Technika i nauka w muzeum. Formy i środki prezentacji”Konferencja ta podejmować będzie problematykę muzealną związaną z ukazywaniem konkretnych rodzajów zbiorów i działaniami temu towarzyszącymi.

  Konferencja pt. Technika i nauka w muzeum. Formy i środki prezentacji skierowana jest przede wszystkim do środowisk muzealnych zajmujących się prezentacją treści dotyczących techniki oraz nauki w ramach działań wystawienniczych, wydawniczych i edukacyjnych, jak również do środowisk akademickich związanych programowo z muzealnictwem (instytuty historii, zabytkoznawstwa
  i konserwatorstwa oraz kulturoznawstwa.
  Konferencja zostanie zorganizowana wspólnie z Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów oraz Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy, pod auspicjami Polskiego Komitetu Narodowego International Council of Museums. Patronat honorowy nad nią objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski. Partenrami konferencji są projekt Shift-X oraz Forum Edukatorów Muzealnych.
  Głównym celem konferencji jest próba udzielenia odpowiedzi na pytanie: W jaki sposób i przy użyciu jakich środków prezentować w muzeach treści związane z techniką i nauką oraz udostępniać dziedzictwo industrialne?

  W ramach prezentowanych referatów, komunikatów, prezentacji posterowych oraz paneli dyskusyjnych szczególną uwagę chcielibyśmy skupić na ośmiu obszarach tematycznych:

  1. Metodologia oraz metodyka tworzenia kolekcji i wystawiennictwa technicznego
  i naukowego
  2. Nowe technologie i rozwiązania wystawiennicze;
  Eksperymentatoria i interakcja – jako szczególne miejsca i formy prezentacji dziedzictwa naukowo-technicznego
  3. Problematyka konserwatorska dziedzictwa industrialnego;
  Oryginał, kopia, replika, rekonstrukcja – problematyka zakresu podejmowanych działań
  4. Zakres i formy edukacji technicznej i naukowej;
  Wydawnictwa naukowe i popularnonaukowe podejmujące problematykę industrialną
  5. Rewitalizacja i adaptacja budownictwa postindustrialnego na cele wystawiennicze;
  Współczesna architektura muzealna
  6. Dobre praktyki – przykłady wystaw technicznych i naukowych
  7. Turystyka industrialna – perspektywy rozwoju i zagrożenia;
  Zarządzanie dziedzictwem industrialnym
  8. Finansowanie i promocja dziedzictwa industrialnego

  Koszt uczestnictwa to 200 zł
  Szczegóły na stronie http://www.muzeum.bydgoszcz.pl w zakładce konferencje

  Dobre 0

 9. Teatr Krzesiwo pisze:

  Już po raz drugi Teatr Krzesiwo gości na Scenie Staromiejskiej ze swoim najnowszym spektaklem „40 cztery”. Występ odbędzie się w czwartek – 23 maja o godz. 19 na Scenie Staromiejskiej w Stołecznym Centrum Edukacji Teatralnej, przy ul. Jezuickiej 4.

  Wstęp wolny.

  Spektakl powstał z okazji siedemdziesięciolecia wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest on próbą ukazania złożonego obrazu tego wydarzenia i głosem w dyskusji o jego sens. Akcja sztuki rozpoczyna się przed wojną. Sny o jednoczącej się Europie ustępują miejsca wojennym koszmarom, które wystawiają na próbę polsko-niemiecką przyjaźń. Gdy latem 1944 roku front wschodni zbliża się do Warszawy zaczyna się czas trudnych decyzji i codziennych dramatów, z którymi każdy musi się zmierzyć.

  Teatr Krzesiwo istnieje od 1992 roku. W swojej twórczości dąży do jak najczystszej formy teatru. Największą rolę odgrywa słowo, stąd oszczędność rekwizytów i całkowity brak scenografii. Wyobraźnię widzów pobudzają obrazowe, przesycone emocjami dialogi, które w połączeniu z wykrzesaną przez aktorów ekspresją, budują intymną relację na linii widownia-scena.

  Krzesiwo ma na swoim koncie ponad sto nagród na różnego rodzaju festiwalach teatralnych, w tym ogólnopolskich i międzynarodowych. Scenariusze wszystkich spektakli napisał opiekun grupy – Ryszard Polaszek. „40 cztery” jest jedenastym w jego dorobku, a jego premiera odbyła się 21 marca tego roku. Skład zespołu tworzy młodzież w wieku od 15 do 25 lat.

  Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/476892515714518/

  Strona internetowa teatru: http://teatrkrzesiwo.wordpress.com/

  Oczywiście na spektakl zapraszamy również Państwa!
  W razie pytań proszę dzwonić pod numer 503 139 095

  Zespół Teatru Krzesiwo.

  Dobre 0

 10. ARTBALE Stowarzyszenie pisze:

  Wszystkich pasjonatów sztuki tańca od baletu do break dance, artystów zawodowych oraz niezawodowych tancerzy, jak i tych wszystkich, dla których taniec jest źródłem inspirujących przeżyć i radości życia, zapraszamy na początku lipca 2013 roku do Świnoujścia na pierwszy Festiwal Szalone Lato Tańca – Dance Yourself, który odbędzie się w dniach 1 – 6 lipca 2013 r.

  Festiwal Szalone Lato Tańca – Dance Yourself
  1 – 6 lipca 2013 Świnoujście

  W programie festiwalu: Spotkania z artystami tańca, pokazy taneczne na scenie (Wieczór Różnych Kultur, Świnoujście Miastem Tancerzy), Wieczór z filmem tańca, Seminaria warsztatowe taneczno-choreograficzne, Wieczór z filmem tańca a także inne niespodzianki.

  Zapraszamy do internetowego serwisu festiwalowego http://www.dance.org.pl gdzie znajdziecie Państwo więcej informacji o festiwalu i warsztatach. Dostępny tu jest również formularz zgłoszeniowy, umożliwiający internetowe zgłoszenie i zapisy na odbywające się podczas festiwalu seminaria warsztatowe taneczno-choreograficzne oraz zapraszania na inne taneczne atrakcje festiwalowe.

  Dobre 0

 11. Marzena Szychułda pisze:

  V Rajd Szlakiem Hymnu „Dał nam przykład Bonaparte”

  10-25 maja 2013

  Polska – Francja – Hiszpania – Portugalia – Hiszpania – Francja – Polska

  Zapraszamy do przeglądania relacji i dodawania komentarzy:

  Fan page!
  Blog Szlakiem Hymnu.

  Od kilku lat włodarze Dzielnic Targówka oraz Śródmieścia m. st. Warszawy finansują i wspierają realizatorów projektu Poznajmy wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest wychowanie patriotyczne młodzieży, rozbudzenie w niej dumy z przynależności do narodu polskiego i ojczyzny narodów – Europy. Poprzez udział w konkursach, organizowanych przez dzielnicowe placówki edukacyjne i Dom Kultury Zacisze, uczniowie poznają ważne dla dziejów Polski postacie, wydarzenia historyczne i miejsca pamięci naszego narodu oraz uświadamiają sobie, że historia Polski jest nierozerwalnie złączona z historią Europy. Laureaci konkursów biorą udział w Rajdach Szlakiem Hymnu, co zachęca ich do nauki języków obcych, umożliwia poznanie geografii i kultur innych krajów oraz nawiązanie kontaktów z Polonią, które wielokrotnie owocują długoletnią przyjaźnią.
  Kolejna, piąta edycja rajdu odbędzie się pod hasłem „Dał nam przykład Bonaparte”. Uczestnikami 16-dniowego rajdu (10-26 maja 2013 r.) będą uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych – 29 laureatów wyłonionych w dwóch konkursach tematycznych:

  Wykonanie pieśni patriotycznej z własnym akompaniamentem
  Prezentacja multimedialna – mapa na trasę pieszą, rowerową – miejsca związane z ludźmi, którzy przysłużyli się lokalnemu rozwojowi, odznaczyli się charyzmą, byli piewcami wartości ponadczasowych.

  Organizatorem pierwszego konkursu było Gimnazjum nr 144 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów. Natomiast drugi konkurs został zorganizowany przez Dom Kultury Zacisze.
  Od pierwszej edycji rajdu jego specyfiką jest połączenie młodzieżowego przedsięwzięcia z rajdem motocyklowym (70 motocyklistów), którego komandorem jest ks. Jan Zalewski, proboszcz parafii Haderslev w Danii. Ksiądz Jan jest również pomysłodawcą i duchowym opiekunem historycznego szlaku.
  Wspólna trasa uczestników młodzieżowych i motocyklistów będzie przebiegała w tym roku z Barcelony do Paryża, ok.9.500 kilometrów.
  Przenikanie doświadczenia, wiedzy, wiary i autorytetu dorosłych z młodością i entuzjazmem wszystkich uczestników daje szanse na sukces naszej misji.

  Napoleon powiedział o nas: „Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych.” Chcielibyśmy, aby nasz rajd stanowił potwierdzenie tych słów.

  Organizator: Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1, Warszawa, http://www.zacisze.waw.pl

  Więcej informacji na stronach: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/1746

  Dobre 0

 12. Marzena Szychułda pisze:

  Kolonie nad morzem z Domem Kultury Zacisze

  25 lipca – 6 sierpnia 2013
  Miejsce: JAROSŁAWIEC

  ZAJĘCIA:

  – artystyczne: Lampiony z Krainy Kwitnącej Wiśni; Zawody latawców wg własnych projektów; Japońskie talizmany malowane na kamieniach; Wymarzone wakacje – mozaika z wykorzystaniem kolorowych szkiełek, muszelek i kamyczków;
  – sportowe,
  – łucznictwo – podczas zajęć poznamy historię łucznictwa, różne rodzaje łuków, strzał i techniki strzeleckie. Dowiemy się co to majdan i na czym polega paradoks łucznika. Pod czujnym okiem instruktorów postrzelamy z łuku refleksyjnego, long bow’a czy łuku indiańskiego.
  – sztuki walki i samoobrony poprowadzi Andrzej Nowczuk, shihan (profesor) sztuk walki, V dan, uczestnik Mistrzostw Świata i Pucharu Świata Karate, trener mistrzów Polski, Europy i Świata Karate, założyciel główny instruktor Akademii Sztuk Walk i Fitness’u Andy.
  – wycieczka do wioski labiryntów w Paprotach – gry i zabawy.

  Codzienne relacje z kolonii na Facebooku i stronie DK Zacisze.

  Miejsce: Kolonie odbędą się w OW Arkadia w Jarosławcu. Obiekt położony jest na dużym parkowo-leśnym terenie, w odległości 350 m od pięknej, piaszczystej plaży. Idealne miejsce do organizowania gier, zabaw terenowych oraz zajęć na wolnym powietrzu. Do dyspozycji uczestników są boiska sportowe, świetlice ze sprzętem nagłaśniającym, plac zabaw, miejsce na ognisko, sprzęt sportowy. Tutaj również kameralna kuchnia z jadalnią, gdzie serwowane są bardzo smaczne posiłki, specjalnie przygotowywane pod kątem gustów kulinarnych gości. Z okien pokoi rozciąga się widok na las, a z północy dociera szum morza. Na terenie znajduje się sklepik, w którym można zaopatrzyć się w słodkości i napoje.

  Atrakcje w okolicach Jarosławca:
  Jarosławiec – latarnia morska o wys. 33 m; przystań kutrów rybackich
  Darłowo/ Darłówko – aquapark, Zamek Książąt Pomorskich; most rozsuwany, latarnia, rejsy statkami wycieczkowymi;
  Ustka – latarnia morska, rejsy statkami, port, Muzeum Ziemi Usteckiej, Twierdza Ustka – poniemieckie bunkry.

  Cena: 1200 zł.

  Organizator: Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1, Warszawa

  Więcej informacji na stronach: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/1654

  Dobre 0

 13. Marzena Szychułda pisze:

  Warsztaty ilustratorskie z Ewą Pazyną

  11 maja, sobota, godz. 12.30-14.00
  Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1, Warszawa
  http://www.zacisze.waw.pl

  Pan Chrabąszcz przeciągnął się, aż zatrzeszczało, w myśl zasady, której hołdują wszystkie chrabąszcze, że im głośniej trzeszczy się – tym lepiej!, i wyskoczywszy z łóżka wprost do płynącego w dole strumienia wypluskał się z werwą, podśpiewując przy tym głośno i wesoło: Tra-La-La!

  Chcesz spróbować zilustrować bajkę?
  Autor najciekawszej ilustracji zostanie nagrodzony książką pt. „Bajkobujanie”.
  Zapraszamy dzieci w wieku 3-10 lat na warsztaty, które poprowadzi Ewa Pazyna, rysowniczka i ilustratorka, autorka książki „Bajkobujanie” i wystawy prezentowanej w DK Zacisze o tym samym tytule.

  Ewa Pazyna ukończyła archeologię na Uniwersytecie Warszawskim i od wielu lat współpracuje jako rysowniczka z wydawnictwami oraz autorami publikacji archeologicznych. Od 2004 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, od 2006 roku współpracuje z galerią ilustratorską w Beverly Hills – Studio Magic Art. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych, m.in. prestiżowych prezentacjach Współczesnej Polskiej Sztuki Książki oraz wystawie ilustracji dla dzieci „Pro Bolonia”. Piętnaście wystaw indywidualnych. Prace w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

  Koszt: 15 zł. Zapewniamy materiały. Obowiązują zapisy.

  Więcej na stronach: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/1772

  Dobre 0

 14. Grzegorz Szturo pisze:

  ,,Warmiński Dwugłos. Dyskusja prof. dr. hab. Hubert Orłowskiego z
  UAM w Poznaniu ze znawcą tematyki regionu Edwardem Cyfusem na temat
  tradycji, tożsamości i przeszłości Warmii”
  Spotkanie poprowadzi dr Izabela Lewandowska z UWM w Olsztynie.

  9 maja, godz. 13,00.

  Biblioteka Uniwersytecka, Toruń, ul. Gagarina 13.

  Hubert Orłowski – urodzony na Warmii, germanista, profesor UAM w
  Poznaniu, członek Polskiej Akademii Nauk, rektor Wyższej Szkoły
  Języków Obcych w Poznaniu, autor wielu publikacji poświęconych
  literaturze i kulturze niemieckiej oraz stosunkom polsko-niemieckim,
  tłumacz, redaktor renomowanej serii wydawniczej ,,Poznańska
  Biblioteka Niemiecka”.

  Edward Cyfus – urodzony na Warmi, piewca gwary i zwyczajów
  warmińskich, działacz regionalny, autor bestsellerowych wspomnień
  oraz wielu książek poświęconych tradycji i kulturze Warmii

  Izabela Lewandowska – historyk, pracownik naukowy UWM w Olsztynie,
  autorka wielu prac poświęconych tematyce dziedzictwa kulturowego
  oraz historii Warmii i Mazur.

  Wstęp wolny.

  Dobre 0

 15. Małgorzata Baranowska-Mika pisze:

  Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkania z tańcem – we wszystkich jego odcieniach i formach. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie (ul. Kolejowa 1)

  XII Krośnieńskie Dni Tańca
  19 – 28 kwietnia 2013

  19 kwietnia, godz. 18.00
  Krosno na pointach – koncert krośnieńskich grup tanecznych
  wstęp wolny

  21 kwietnia, godz. 18.00
  Premierowe spektakle Zespołu Tańca Współczesnego Strecz z RCKP w Krośnie
  wstęp wolny

  23 kwietnia, godz. 18.00
  Wieczór baletowy – grupy baletowe z RCKP w Krośnie oraz Olga Timosheva i Ivan Zhuravlov, tancerze Kijowskiego Teatru Muzycznego
  wstęp wolny

  25 kwietnia, godz. 18.00
  Koncert Tańca PPSKAKiB w Krośnie, promocja tomiku poezji „Zatańczona przestrzeń”, wystawa fotografii „Taniec obrazów – obraz tańca”
  wstęp wolny

  28 kwietnia, godz.18.00
  DEEP TRIP – Art Color Ballet Kraków
  Bilety 30 zł, 20 zł

  Warsztaty taneczne:

  19 kwietnia w godz. 9.00 – 13.00
  bezpłatne warsztaty w krośnieńskich szkołach ponadgimnazjalnych

  27 kwietnia w godz. 10.00 – 14.00
  warsztaty hip-hop prowadzi Katarzyna Korona, wstęp 35 zł
  /sala taneczna RCKP, obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona/

  Dobre 0

 16. OiO X pisze:

  Serdecznie zapraszamy na X edycję przeglądu filmów etnograficznych Oczy i Obiektywy
  5-7 kwietnia w Państwowym Muzeum Etnograficznym.

  Wstęp wolny na wszytskie pokazy

  http://www.oczyiobiektywy.art.pl/
  http://www.facebook.com/oczy.obiektywy

  organizatorami przeglądu są studenci IEiAK UW.

  Dobre 0

 17. jezyk pisze:

  Jako nowy uzytkownik na forum, na wstepie witam wszystkich i serdecznie pozdrawiam. Mieszkam w Karkoszowie ok.30 km od Gorzowa Wlkp.(lubuskie). W domu mam stacje bazowa – radio President „George” i antena 5/8 „Lemm at920″, a zazwyczaj mozna mnie znalezc na kanale 36 am, czyli na czestotliwosci 27.360 Mhz, chodz ostatnio moze troche rzadziej niz to bywalo dawniej. Coz wiecej moge dodac….lubie czasem troche „pogrzebac” przy sprzecie CB i nie tylko (ostatnio bardziej sklaniam sie w kierunku…komputerow) a czasem takze staram sie pomoc takze innym w miare moich skromnych mozliwosci. Oczywiscie jestem tylko amatorem i traktuje to wszystko jako moje hobby. Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich – 73 radiowe.

  Dobre 0

 18. Marzena Szychułda pisze:

  Akademia „Dotknij sztuki”

  16 II, 23 II, 9 III, 23 III, 6 IV, 20 IV, 11 V, 18 V, 8 VI
  Opłata za semestr: 170 zł/dziecko.

  I grupa (dzieci: 2,5-3,2), godz. 9.30-11.10;
  II grupa (dzieci: 3,3-4,5), godz. 10.00-11.40;
  III grupa (dzieci: 4,6-5,5), godz. 10.00-11.40.

  Dom Kultury Zacisze
  ul. Blokowa 1, Warszawa
  http://www.zacisze.waw.pl/pl/O-Akademii

  Akademia „Dotknij sztuki” to akademia twórczego rozwoju. Program Akademii adresowany jest do dzieci w wieku 2,5-6 lat i ich rodziców. Dzieci w atmosferze zabawy tworzą swoje dzieła, rozwijają się ruchowo, poznają rówieśników. Zajęcia w naszej Akademii rozbudzają ich twórczą aktywność i potencjał.
  Zapraszamy na przygodę ze sztuką. Zajęcia są przede wszystkim szansą na rozwijanie zainteresowań dziecka – to okazja, żeby wspierać kilkulatka w poszukiwaniu talentów, które w nim drzemią, wzmacniać w nim wiarę we własne możliwości. Zajęcia pomagają też rozwijać w dzieciach kreatywność i wytrwałość w realizacji zadania, są jednocześnie formą wspólnego spędzania czasu z rodzicami w sobotnie przedpołudnie.

  Zajęcia składają się z trzech bloków:
  - „Paleta cudów” czyli zabawy plastyczne prowadzi dr Majka Kiesner absolwentka ASP w Warszawie, obecnie adiunkt w Instytucie Edukacji Artystycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Lucyna Kraśkiewicz absolwentka tej samej uczelni na kierunku Edukacja Artystyczna oraz Anna Bartoszek dyplomowany pedagog w zakresie pedagogiki z plastyką (Akademia Podlaska).
  - „Przestrzeń rytmu” to cykl zajęć w formie atrakcyjnych zabaw tanecznych, rytmicznych i muzycznych. Ich celem jest rozwijanie kreatywności ruchowej właściwej maluszkom, możliwości fizycznych dzieci, a także pełne wykorzystanie ich energii oraz ciągłe stymulowanie wyobraźni ruchowej. Zajęcia taneczne prowadzi Zbyszek Darda artysta baletu i nauczyciel tańca. Rytmikę prowadzi Kasia Kania absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na wydziale edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej w specjalności rytmika.
  - „Świat emocji” to moduł zajęć edukacyjno-rozwojowych, mający na celu wsparcie emocjonalnego rozwoju dziecka, nawiązanie głębszej relacji wewnątrzrodzinnej, rozwijanie inteligencji emocjonalnej u dzieci. Warsztaty obejmują zabawy, które wprowadzą dziecko w świat emocji. Zajęcia mają na celu rozwinąć w dziecku jego wiedzę na temat swoich uczuć. Warsztaty poprowadzi Ewelina Romanowska pedagog, animator, trener kontroli emocji i umiejętności społecznych (TZA) z wieloletnim doświadczeniem, miłośniczka metody W. Sherborne i M. Montessori.

  „Mam 6 lat”
  23 II, 9 III, 6 IV, 20 IV, 18 V, 8 VI, godz. 11.15-12.35
  Opłata za semestr: 90 zł.

  Moduł dwóch form zajęć raz w miesiącu: zajęcia w ramach „świata emocji” (30’) oraz warsztaty plastyczne „artystyczny archipelag” (45’). Program tej grupy został opracowany z myślą o sześciolatkach. Tematy zajęć zaskoczą i zainteresują. Będzie to malarstwo emocjonalne, barwne mandale, zainteresowanie naturą poprzez realizacje w konwencji sztuki ziemi, pobudzanie twórczego myślenia poprzez asamblaże i formy przestrzenne. Brzmi poważnie, ale będzie też dużo zabawy.

  Akademia Rodzica
  23 II, 9 III, 6 IV, 20 IV, 18 V, godz. 11.50-12.35
  Opłata za semestr: 50 zł – rodzice z Akademii „Dotknij sztuki”, 75 zł – pozostali rodzice.

  Nie ma rodziców idealnych, ale są rodzice, którzy chcą radzić sobie z dzieckiem jeszcze skuteczniej niż dotychczas. Pedagog i nauczyciel wychowania przedszkolnego podczas warsztatów podpowie rodzicom jak radzić sobie z codziennymi problemami: np. jak poskromić złośnika? Zastanowimy się także, jakie błędy popełniają najczęściej naprawdę dobrzy rodzice. Celem jest dążenie do budowania relacji z dzieckiem tak, by miało w rodzicach przyjaciela i doradcę na całe życie.

  Dobre 0

 19. Marzena Szychułda pisze:

  Mali Einsteini: Ciśnienie wody i powietrza

  16 lutego, sobota, godz. 11.20 – 12.00 I grupa (4-6 lat) i godz. 12.10 – 12.50 II grupa (7-10 lat).
  Koszt: 30 zł.

  Dom Kultury Zacisze
  ul. Blokowa 1, Warszawa
  http://www.zacisze.waw.pl

  Na warsztatach dowiemy się, co to jest ciśnienie, dlaczego wieloryby wypuszczają fontannę z grzbietu i jak sprawić by przedmioty lewitowały wykorzystując ciśnienie powietrza. Wykonamy szereg eksperymentów badając, doświadczając i poznając ciśnienie. Zrobimy lewitującą piłeczkę oraz zwariowane okulary do picia.

  Uczestnicy: dzieci w wieku 4-10 lat. Grupa max 15 osób. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

  Na każdych zajęciach dzieci wykonują własnoręcznie eksperymenty, których efekty mogą zabrać do domu, a zdobytą wiedzę wykorzystać w przyszłości. Zajęcia pobudzają ciekawość dziecka, zachęcają do przeprowadzania własnych badań naukowych, a przede wszystkim kształtują zamiłowanie do nauki i poznawania nowych rzeczy.

  Dobre 0

 20. Marzena Szychułda pisze:

  Pracownia ceramiki

  Pierwsze zajęcia 13 lutego 2013.
  Dom Kultury Zacisze
  ul. Blokowa 1, Warszawa
  http://www.zacisze.waw.pl

  Zajęcia: środa:

  – Dzieci (od 5 lat) godz. 17.30-19.00,
  – Młodzież i dorośli 19.10-20.40.

  Cena: 120 zł/m-c. Opłata za luty: 90 zł.

  Nasze warsztaty ceramiczne obejmują naukę ręcznego formowania z gliny podstawowymi technikami: z plastra, z wałeczków, z bryły. Przygotowując ciekawe tematy, na zajęciach korzystamy z przeróżnych narzędzi. Od specjalistycznych, przeznaczonych dla ceramików, poprzez przedmioty, które znaleźć można w każdym domu (foremki do wykrawania, przeróżne grubo tkane tkaniny, koronki), skończywszy na przedmiotach znalezionych w otaczającym nas środowisku, np. liście, kwiatki, muszelki i łodygi roślin. Wszystkie je można z powodzeniem odbijać w glinie tworząc cudne i niepowtarzalne wzory i faktury.
  Wyciskamy także naczynia we wcześniej przygotowanych gipsowych formach. Wszystkie prace wypalamy w piecu ceramicznym. Uczestnicy sami szkliwią i dekorują swoje dzieła. Prócz lepienia ręcznego uczymy także toczenia z gliny na elektrycznym kole garncarskim. Każdy może spróbować swoich sił tworząc wazony, miski czy kubki.
  Staramy się, by każdy uczestnik naszych zajęć czuł się odprężony i zadowolony ze swoich działań, co przekłada się na efekty końcowe w postaci pięknych, dopracowanych prac ceramicznych.

  Warsztaty prowadzą Anna Weiner-Borowiecka i Kacper Borowiecki z Pracowni Caramel.

  Dobre 0

 21. Punkt pisze:

  25.01.13|WAWA| PINK FREUD

  http://www.facebook.com/events/406830719401735/

  klub Punkt & Radio Luxembourg
  ul. Górczewska 67

  start 19:00
  wjazd 30 pln

  Pink Freud założony w 1998 roku to jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie i nie tylko. Zespół przyczynił się do zmiany generacyjnej na polskiej scenie jazzowej i do otworzenia rynku wydawniczego na siłę muzyki niezależnej. Formacja przedefiniowała jazzową kompozycję dla pożytku publiczności nowoczesnej i wymagającej. Muzyka zespołu wychodzi daleko poza kanony tradycyjnej formy improwizacji i pomimo klasycznego instrumentarium wzbogaconego o najnowsze muzyczne narzędzia elektroniczne ociera się o różne style od punkrocka i rocka, poprzez drum’n bass, jungle i dub aż po eksperymentalną muzykę elektroniczną. W pełni świadome przekraczanie granic gatunkowych w połączeniu z kolektywną improwizacją stwarza niesamowicie energetyczną, pełną subtelnych melodii muzyczną kąpiel dla publiczności wrażliwej i świadomej. Krytycy o zespole: „to muzyka radykalna (…), jazz z najwyższej półki” – Piotr Iwicki „Gazeta Wyborcza”; „Z nadziei polskiego jazzu Pink Freud zmieniają się w jego główną siłę” – Jacek Skolimowski „Przekrój”.

  http://www.youtube.com/watch?v=eOF0KnFf_dM&feature=youtu.be

  Ta muzyka galopuje jak stado dzikich koni!!!

  Dobre 0

 22. Ewa Chałat pisze:

  Opera Nova zakończyła już wystawianie tegorocznych spektakli z bieżącego repertuaru, myli się jednak kto sądzi ,że panuje w niej teraz przedświąteczny błogi spokój. Trwają próby do galowych koncertów sylwestrowo-noworocznych: balet oddany został w ręce bezlitosnej Iwony Runowskiej ( a pani choreograf wygląda tak niewinnie). Orkiestra też już „grzeje silniki” a tu jeszcze któryś z aranżerów nie przysłał materiału. Dyrektor Maciej Figas może za to przydusić solistów. Sebastian Gonciarz, reżyser, robi szelmowskie miny i nie chce zdradzić tegorocznych pomysłów. Ponieważ w przyszłym roku przypadnie 20.lecie Bydgoskiego Festiwalu Operowego, należy spodziewać się, że motywem przewodnim przygotowywanych koncertów będą festiwale. Solistki dzielą swe sympatie między … radzieckie piosenkarki a Laurę z „Giocondy” Ponchiellego ( ta opera w styczniu na scenie Opery Nova). Soliści okazują się niezłymi pływakami i posiadaczami browningów. Mariusz Napierała biega po pracowniach krawieckich i wymyśla w co ubrać kilkudziesięciu wykonawców ( solistów, chór i balet ). A sceniczne wizje scenografa musi urzeczywistnić dział techniczny i pracownia plastyczna. Pan Leszek z zaopatrzenia zwozi i zwozi , aż magazyn puchnie. A kto wie, jakich strojów zażyczy sobie orkiestra ?

  Opera Nova w Bydgoszczy. Koncerty sylwestrowo-noworoczne
  29 XII 2012 godz.16. i godz.20.
  30 XII 2012 godz.16. i godz.20.
  31 XII 2012 godz.16.30. i 20.
  1 I 2013 godz.17.
  Realizatorzy koncertu:
  reżyseria – Sebastian Gonciarz
  kierownictwo muzyczne – Maciej Figas
  choreografia – Iwona Runowska
  scenografia – Mariusz Napierała
  przygotowanie chóru – Henryk Wierzchoń

  Koncert prowadzi – Artur Andrus

  Dobre 0

 23. Ewa Łoś pisze:

  Prezydent Miasta Lublina
  Rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
  Dyrektor Muzeum Lubelskiego w Lublinie

  zapraszają na ważne wydarzenie naukowe, edytorskie i artystyczne czyli

  na uroczystą promocję

  „Wierszy i poematów” Józefa Czechowicza
  w opracowaniu prof. Józefa F. Ferta

  28 listopada 2012 r. (środa), o godzinie 1330
  w Trybunale Koronnym, Rynek 1

  ” Pisma zebrane” Józefa Czechowicza ukazują się od roku 2005 pod honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej oraz Prezydenta Lublina, nakładem Wydawnictwa UMCS
  Do roku 2011 wydano: „Utwory dramatyczne” (t.3), ‚Prozę” (t.4), „Szkice literackie” (t.5), „Przekłady” (t.6), ‚Listy” ( t.8).
  W roku 2012 ukazały się „Wiersze i poematy” ( t. 1 i 2 )w opracowaniu prof. Józefa F. Ferta. Cała edycja , składająca się z 9 tomów, zostanie ukończona w roku 2013.

  Pomysł wydania dzieł Józefa Czechowicza zrodził się dawno temu w mieście Poety ,w dwudziestą rocznicę Jego śmierci, w roku 1959..[…]
  Inicjatywa sprostania temu zadaniu pojawiła się znów w roku jubileuszowym, w stulecie urodzin Poety[…] Ostatecznie zespół, jaki podjął się opracowania krytycznej edycji całej spuścizny po Czechowiczu, rekrutuje się z dwóch środowisk akademickich Lublina, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej.
  Niepodobna też przecenić roli, jaką w edycji odegrało Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza, przede wszystkim jako warsztat pracy edytora, najbogatszy w kraju zbiór źródeł do twórczości pisarza oraz siedziba komitetu redakcyjnego.
  Czechowicz zaistniał w świadomości zbiorowej, nadal istnieje głównie (dla wielu wyłącznie) jako poeta. „Pisma zebrane” pokazują go nie tylko w świetle całego dorobku, na jaki składają się teksty przynależne do gatunków literackich, ale i całej spuścizny po nim, wszystkiego, co wyszło spod jego pióra.
  ze wstępu do „Pism zebranych” prof. Jerzego Święcha, przewodniczącego komitetu redakcyjnego

  Rzecz w tym, że dzieło poetyckie Czechowicza po jego śmierci otrzymało ileś tam edycji popularnych – lecz nie doczekało się edycji krytycznej. A dopóki nie ma takiej edycji, raz po raz będziemy skazywani na dobrą wolę i poziom edytorski tego czy innego „miłośnika”, więc na wiarę lub niedowierzanie wobec takich wydań. […] A przecież dzieło było , jest i będzie wyrazem dążenia indywidualnego ludzkiego ducha do prawdy artystycznej – nie dwu, nie trzech, nie pięciu, lecz jednej i niepowtarzalnej, związanej z konkretem, pojedynczością i niepowtarzalnością[…]Odkryć niepowtarzalną pojedynczość dzieła – to przymnożyć ludziom szczęścia.

  ze słowa wstępnego prof. Józefa F. Ferta do „Wierszy
  i poematów”

  Dobre 0

 24. Goethe Institut pisze:

  Baśniowe Światy – wyjątkowa wystawa zagości w Warszawie

  Czy topmodelki to postacie z dzisiejszej baśni o Kopciuszku? Czy zła macocha z „Królewny Śnieżki” poddałaby się odmładzającej operacji plastycznej? Kim jest dziś bohater negatywny – czy to wciąż zły wilk, czy już Lord Voldemort? Kim jest współczesny bohater? Na te i inne pytania poszukuje odpowiedzi wystawa Baśniowe Światy, zorganizowana przez Goethe-Institut. Otwarcie już 8 listopada.

  W grudniu 2012 roku przypada 200-lecie pierwszego wydania baśni Braci Grimm. To właśnie dlatego Goethe-Institut obchodzi Rok Braci Grimm zapraszając na wystawę Baśniowe Światy, zorganizowaną w Mediatece START-META na warszawskich Bielanach.

  Baśniowe Światy to wystawa skierowana przede wszystkim do uczniów, ale tak naprawdę do wszystkich – jak baśnie. Każdy może odkryć w niej coś dla siebie. Baśniowe Światy prowadzą nas przez 7 stacji – przedstawiających najważniejsze motywy baśniowe, które znamy dzięki Braciom Grimm. Wystawa jest interaktywna – oglądamy, słuchamy, bierzemy udział w zadaniach. W przestrzeni wystawy znajdują się grupy drzew z interaktywnymi skrzyniami skarbów. Wszystko kręci się wokół magii i czarowania, niezwykłych zwierząt, ale także bohaterek i bohaterów baśni. Wciąż pojawia się pytanie – na ile baśnie aktualne są dziś?
  I tak współczesną wersją złej macochy może być Meryl Streep w roli naczelnej Vogue’a w filmie “Diabeł ubiera się u Prady”. Zwiedzający wystawę wciąż zapraszani są do baśniowej zabawy – a to udowadniając swoją odwagę, a to stając przed trudnymi zadaniami.

  „Celem wystawy jest wciągnięcie zwiedzających w świat baśni, który może okazać się nam bliższy, niż się spodziewaliśmy” – opowiada Ewa Ostaszewska, koordynatorka projektu w Goethe-Institut – „Jesteśmy przekonani, że baśniowy, fantastyczny, ale też czasem mroczny i przewrotny świat baśni Braci Grimm przemówi nie tylko do dzieci, ale i ich rodziców”.

  WYSTAWA BAŚNIOWE ŚWIATY – 9 – 24 listopada 2012
  Mediateka START-META
  ul. Szegedyńska 13A
  Warszawa
  Stacja Metra Wawrzyszew

  Wystawa czynna jest dla zwiedzających:.
  9.11.12 w godzinach 14.00 – 19.00

  Od 10 listopada do 24 listopada 2012
  Poniedziałki – piątki: 9.00 – 19.00
  Soboty: 10.00 – 16.00

  Wystawie towarzyszą wydarzenia okolicznościowe, w tym przedstawianie baśni za pomocą tradycyjnej japońskiej sztuki opowiadania Kamishibai.

  W ramach wystawy odbędzie się także dyskusja w IQ Ring-u – arenie zmagań intelektualnych, zatytułowana „Kto się boi Braci Grimm” z udziałem prof. Grzegorza Leszczynskiego oraz dr Elizy Pieciul-Karmińskiej. – 14.11.2012 o godz. 18.00.

  INFORMACJA O GOETHE-INSTITUT
  Goethe-Institut jest instytutem kultury Republiki Federalnej Niemiec. Poprzez działalność na świecie 149 Instytutów zajmuje się upowszechnianiem znajomości języka niemieckiego zagranicą i rozwija międzynarodową współpracę kulturalną i edukacyjną. Popularyzuje kompleksowy i współczesny wizerunek Niemiec, informując o życiu kulturalnym, społecznym i politycznym. Goethe-Institut czerpie z bogactwa niemieckiej kultury i różnorodności otwartego społeczeństwa, łączy doświadczenia i wizje swoich partnerów w kraju i zagranicą z własnymi kompetencjami interkulturowymi i merytorycznymi.
  Goethe-Institut w Warszawie powstal w roku 1990.
  Wiecej informacji na: http://www.goethe.de/ins/pl/war/uun/plindex.htm

  MEDIATEKA START-META
  TO NOWOCZESNA, W PEŁNI SKOMPUTERYZOWANA INSTYTUCJA KULTURY SŁUŻĄCA MIESZKAŃCOM STOLICY.

  Głównym zadaniem Mediateki jest udostępnianie wiedzy ze wszystkich dziedzin nauki. Zbiory zapisane na różnorodnych nośnikach (książki, czasopisma, płyty CD, DVD, Blu-ray i analogowe) są dostępne na miejscu lub wypożyczane do domu.
  W Mediatece Start-Meta młodzi ludzie rozpoczynają swoją przygodę z multimediami w interaktywnym centrum edukacji – MultiCentrum.
  Zajęcia prowadzone są w oparciu o nowe technologie, specjalistyczne programy i nowoczesne pomoce naukowe.
  Mediateka Start – Meta, to miejsce spotkań kulturalno- naukowych, projekcji filmowych, spektakli teatralnych oraz arena debat na IQ Ringu.
  Mediateka to więcej niż biblioteka – to KULTURALNE CENTRUM BIELAN.

  Dobre 0

 25. Aleksandra Ratajczak pisze:

  Co znaczy człowiek kulturalny – w poszukiwaniu źródeł postaw i umiejętności
  – Sesja tematyczna VII Kongresu Obywatelskiego, 10 listopada 2012 roku, Politechnika Warszawska
  Człowiek kulturalnym to jakiś czas temu był ktoś, kto wiedział, kim była Gilberta Swann, w jakiej kolejności zajmuje się miejsca przy stole, wiedział, kto namalował „Wolność wiodącą lud na barykady”. Jak jest dzisiaj? Odpowiedzi na to pytanie służy zorganizowana w ramach VII Kongresu Obywatelskiego sesja „Co znaczy człowiek kulturalny – w poszukiwaniu źródeł postaw i umiejętności”.

  W ramach Kongresu Obywatelskiego zakładamy, że kompetencje i umiejętności związane z kulturą służą nie tylko czynnemu uczestnictwu w życiu kulturalnym, ale również kształtują postawy oparte na innowacyjności, otwartości, kreatywności. W ten sposób kompetencje kulturowe przyczyniają się do budowania kapitału intelektualnego, społecznego, wzrostu gospodarczego, stają się również mechanizmem przeciwdziałającym wykluczaniu społecznego. Zakładamy, że tym, co stanowić będzie o modernizacyjnym potencjale Polski będą umiejętności i kompetencje związane z kulturą. Stąd potrzeba rozmowy i redefinicji pojęcia „bycia człowiekiem kulturalnym”.

  Chcemy na Kongresie Obywatelskim odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób indywidualne pasje, motywacje, przekonania realizowane w obszarze kultury przenoszone są w inne przestrzenie życia społecznego, stając się motorem zmiany, budowania nowych postaw, tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi, zaczynem wspólnotowości, poczucia tożsamości. Stawiając przewrotne
  i nieco anachroniczne pytanie, co znaczy dziś być człowiekiem kulturalnym, nie chcemy odpowiadać na pytanie, po co nam kultura. Tym, co chcemy wyraźnie powiedzieć jest to, że we współczesnym świecie nie damy sobie bez niej rady.

  W debacie udział wezmą: Joanna Orlik, dyrektor Małopolskiego Instytut Kultury, dr Janusz Korbel, Grzegorz Lewandowski, szef klubokawiarni Chłodna 25, Leszek Jodliński, dyrektor Muzeum Śląskiego w Katowicach, Małgorzata Szczurek z wydawnictwa Karakter, Artur Celiński, redaktor pisma „Res publica nowa”

  Rejestracja i szczegółowy program kongresu na http://www.kongresobywatelski.pl

  Więcej na Facebook’u: http://www.facebook.com/KongresObywatelski

  UDZIAŁ W KONGRESIE JEST BEZPŁATNY, WSTĘP WOLNY!

  Zapraszamy!

  Dobre 0

 26. Ewa Chałat pisze:

  Balet Opery Nova zaproszony został jako jeden z trzech polskich zespołów do występu w ramach IV Dni Sztuki Tańca, na których prezentują się także słynne kompanie zagraniczne (Sanktpetersburski Balet Borysa Ejfmana, Ballet Preljocaj). Fascynujący „Zniewolony umysł” w choreografii i inscenizacji Roberta Bondary ,inspirowany prozą Czesława Miłosza, jest świetnym dowodem potencjału artystycznego bydgoskich tancerzy.
  (Efektem udanego debiutu Roberta Bondary w roli twórcy pełnospektaklowego baletu na scenie bydgoskiej Opery w 2011 r., są propozycje z kolejnych teatrów: choreograf przygotowuje z baletem Litewskiej Opery Narodowej autorski spektakl „Čiurlionis”, poświęcony osobie litewskiego malarza i kompozytora).
  Robert Bondara pracuje obecnie z baletem Opery Nova; podczas prób i najbliższych spektakli w Bydgoszczy ( 24 i 25 X) nagrywany będzie materiał, który posłuży do wydania DVD ze „Zniewolonym umysłem”.
  7 listopada balet będzie można obejrzeć w stołecznym Teatrze Wielkim-Operze Narodowej, w sali Moniuszki.
  Link do trailera „Zniewolony umysł”: http://www.youtube.com/watch?v=UCtgbXnGzu0

  Dobre 0

 27. Estetic Line pisze:

  Ilona Felicjańska będzie uczyć „zdrowego egoizmu” na Śląsku

  Jak dbać o siebie w każdym aspekcie życia, jak nauczyć się samokontroli, jak wyglądać pięknie w każdym momencie i jak zadbać o swój wizerunek – modelka Ilona Felicjańska, aktorka Aleksandra Prykowska, styliska Agnieszka Rokosa von Zehfelden oraz doktor Aneta Franczak-Drygalska będą rozmawiać z kobietami podczas spotkania “Pamiętaj o samokontroli” 19 października w Centrum Medycyny Estetycznej Estetic-Line w Sosnowcu.

  Spotkanie odbędzie się w ramach akcji społecznej, zainicjowanej przez Ilonę Felicjańską – “Pamiętaj o samokontroli. “Kampania ma zachęcić kobiety, aby dbały o wszystkie aspekty życia będąc, a zwłaszcza pamiętały o sobie, bo względem siebie powinnyśmy być najważniejsze. To jest tzw. „zdrowy egoizm” – po to, aby być zdrowym dla naszych dzieci i naszych bliskich” – tłumaczy modelka.

  Na spotkanie zaprasza właścicielka Estetic-Line, Aneta Franczak-Drygalska: „Chciałabym, by kobiety poczuły się dobrze w swojej skórze i komfortowo ze wszystkimi decyzjami, które podejmują – dlatego też chciałam zainicjować cykl spotkań w Estetic-Line, podczas których będziemy mogły – my kobiety – porozmawiać o tym, co jest istotne dla nas i naszego rozwoju”.

  Pierwsze spotkanie już 19 października, w Centrum Medycyny Estetycznej Estetic-Line, przy ul. Szkolnej 4a w Sosnowcu. Początek spotkania – godz. 14:00.

  Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o maila na adres: platinium.management@gmail.com.

  Na spotkaniu obecne będą:
  Ilona Felicjńska – modelka, wicemiss Polonia 1993, bizneswoman. Od lat wspierała różne fundacje, głównie te zajmujące się pomocą dzieciom. Bez fałszywego wstydu opowiada o swoich doświadczeniach życiowych i wspomaga inne osoby w trudnej sytuacji. Opierając się na wnioskach, które wyciągnęła ze swoich porażek, zainicjowała akcję „Pamiętaj o samokontroli”.

  Aleksandra Prykowska – w telewizji pojawiła się po raz pierwszy w serialu „Usta Usta”. Zagrała m.in. w filmie Mariusza Malca „Oni szli szarymi szeregami”,oraz w serialu Waldemara Krzystka „Sprawiedliwi” . Można ją zobaczyć w Teatrze Narodowym w uwielbianym przez publiczność spektaklu “Księżniczka na opak wywrócona” w reżyserii Jana Englerta. Mogliśmy ją podziwiać również w serialu “Rezydencja” wśród największych osobowości polskiego kina, takich jak: Jerzy Zelnik i Grażyna Szapołowska. Na co dzień występuje w serialu “Pierwsza Miłość”, gdzie konkuruje z samą Grażyną Wolszczak.

  Agnieszka Rokosa von Zehfelden – absolwentka wydziału malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, członek ZPAP. Od wielu lat pracuje jako stylistka osobista i stylistka wnętrz, projektantka ubioru, kostiumolog, choreograf pokazów mody, stylistka sesji zdjęciowych. Wykładowca rysunku żurnalowego na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

  Aneta Franczak Drygalska – Prezes Estetic-Line – Dyplomowany i Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej – (Polski Program Certyfikacji Lekarzy Medycyny Estetycznej), Członek Stowarzyszenia Lekarz Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Specjalista Chorób Wewnętrznych.

  Organizator: Centrum Medycyny Estetycznej Estetic-Line w Sosnowcu

  Partnerzy spotkania: Centrum Medyczne Klara w Częstochowie, Centrum Medyczne Medica w Sosnowcu, Studio HI-FI z Katowic, Vinea Polska,

  Patroni medialni: businesswomanlife.pl, students.pl, mamycel.pl, kobieta.byc.pl, puellanova.pl, blizejmiasta.pl,

  Więcej informacji:
  Dawid Koczy / Platinium Management

  Dobre 0

 28. Kamila Kaczmarczyk pisze:

  Zapraszam na Włajaż Włajaż – Podróżnicze Tetatet. To najbardziej inspirujące spotkanie podróżników w Polsce. http://www.wlajazwlajaz.pl

  10 października Klubokawiarnia Znajomi Znajomych, przy ul. Wilczej 58a w Warszawie. Start o godzinie 18:30.

  Podczas imprezy wystąpią:
  Tomek Michniewicz – dziennikarz, autor książek Samsara i Gorączka
  Bartek Szaro – autor bloga Paragon z Podróży (Blog Roku 2011)
  Krzysztof Biegluk – bloger, podróżnik
  Robert Skrzydło – podróżnik, autostopowicz, autor bloga.

  W PROGRAMIE:

  inspirujące wystąpienia ekscytujących Gości – dyskusje z wytrawnymi podróżnikami o podróżowaniu jako dobrym sposobie na życie.
  wręczenie statuetek Złote Plecaki dla autorów najdalszych i najtańszych udokumentowanych podróży
  atrakcje i niespodzianki,
  kuluarowe rozmowy podróżników, czas na zdjęcia, taniec i śpiew.

  Doskonałą atmosferę, komplet ludzi i dobrze zaopatrzony bar zapewnia klubokawiarnia Znajomi Znajomych.

  Wstęp wolny i nieograniczony.

  Ta impreza to wydarzenie sezonu – nie może Cię z nami nie być!

  Weź udział w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/139443916202531/

  Zgłoś się do konkursu Złote Plecaki: https://www.facebook.com/TanieLoty/app_447010952008747

  Dobre 0

 29. Hanami pisze:

  Spotkanie – Strój japoński

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone tradycyjnej modzie japońskiej.

  Termin: 13.10.2012 lub 14.10.2012, godz.12:00-16:00
  Miejsce: Hanami, Solec 38/29, Warszawa
  Cena: 169 zł, wystawiamy faktury VAT
  Zapisy: imprezy@hanami.pl (decyduje kolejność zgłoszeń, prosimy o podanie terminu spotkania jaki Państwa interesuje – 13 czy 14 października)
  Grupy 6-9 osób

  Podczas spotkania przy filiżance dobrej, zielonej herbaty uczestniczki będą mogły poznać historię japońskiego ubioru od czasów najdawniejszych po współczesność. Dowiedzieć się, jakie są rodzaje kimon i kiedy się je nosi. Przyjrzeć się wszystkim elementom niezbędnym do założenia tradycyjnego stroju, obserwować kitsuke – czyli zakładanie kimona, a także nauczyć się ubierać w yukatę (letnią wersję kimona). Nie zabraknie również informacji o materiałach, wzornictwie, współczesnych trendach czy wpływie kimona na międzynarodową modę.

  Spotkanie poprowadzi Magdalena Tomaszewska-Bolałek absolwentka japonistyki oraz zarządzania w sektorach mody, autorka książek „Tradycje kulinarne Japonii” oraz „Zwierzęta zodiaku w kulturze Japonii”.

  Więcej na: http://www.imprezy.hanami.pl/zakladanie_kimona.php

  Dobre 0

 30. animator_wawa pisze:

  Serdecznie zapraszamy w dniu 03.09 .2012 (poniedziałek) o godz. 20.30 na pierwszą powakacyjną odsłonę funkowo- jazzowego jam session w Klubie Barometr przy ul.Smolnej 40 w Warszawie.

  Zapraszamy wszystkich instrumentalistów, wokalistow funkowych i jazzowych, a także miłośników dobrej muzyki na udział w performensie!

  Gościem specjalnym jam session będzie Mateusz Krautwurs

  Rogrywaja:
  Tomek Waldowski – perkusja,
  Marcin Pendowski bass
  Michał Sołtan – gitara
  Marcin Kajper – tenor sax lub Nathan Williams (USA)

  Wstęp – 10 zł

  Osoby z instrumentami wchodza za darmo .

  https://www.facebook.com/events/479743302043155/

  Dobre 0

 31. Marek Janas pisze:

  Zapraszam na koncert organowy do Kaczorowa (dolnośląskie) na 02.września na godz. 17.00. Gra Jan van Mol z Belgii. Wstęp wolny!
  Program koncertu na stronie: http://www.tmb-bolkow.pl

  Dobre 0

 32. Janusz Piątek pisze:

  Serdecznie zapraszam na autorski projekt muzyczny CHŁOPCY KONTRA BASIA,który odędzie się w dniu 21.08.2012 r. o godz. 21 w Klubie Barometr (daw. Dobranocka) przy ul. Smolnej 40 w Warszawie .

  CHŁOPCY KONTRA BASIA
  Projekt muzyków, których gusta muzyczne oscylują wokół jazzu, soulu, rocka lat 70-tych, jednak główną inspirację stanowi dla nich polska kultura ludowa. Materiał komponowany przez zespół jest oparty zarówno w warstwie muzycznej jaki i tekstowej na folklorze wiejskich: pieśniach i poezji.

  Skład grupy:
  Barbara Derlak – śpiew, klarnet, drumla
  Marcin Nenko – kontrabas
  Tomasz Waldowski – perkusja, FUTUJARA

  Wstęp: 20 zł

  http://www.youtube.com/watch?v=IkzVzIRk0RQ
  http://www.youtube.com/watch?v=UmJymuf-4g0&feature=relmfu

  „Niezwykłe odkrycie Innowicy to zespół Chłopcy Kontra Basia. Dwudziestokilkuletnia, urocza wokalistka śpiewająca pełne ekspresji utwory osadzone głęboko w ludowej kulturze z akompaniamentem kontrabasu i perkusji. Ona zafascynowana starymi śpiewkami i oni – jazzem tworzą coś bardzo świeżego”.
  Igor Janke, Rzeczpospolita

  „Basia bez Chłopców śpiewałaby folk, Chłopcy bez Basi graliby jazz. Na szczęście cała trójka jakoś się spotkała i doprawdy nie wiem, jak to się stało, że skład perkusja + kontrabas + wokal z dochodzącym klarnetem brzmi lepiej, niż nie jedna kilkunastoosobowa kapela. Kontrabasie tworzą neo-folk w dosłownym tego określenia znaczeniu. Stylizowane na ludowe piosenki opracowywane są na jazzowo. Na szczęście nie chodzi tu o zadufany nie-wiadomo-co-jazz, ale o świetne rytmiczne brzmienie, w którym zdecydowanie prym wiedzie Basia. Mam nadzieję, że Chłopcy nie obrażą się, jeśli wieniec laurowy położę na głowie tej drobnej kobietki o parze w płucach godnej przedwojennej lokomotywy.”
  Jadwiga Marchwica, etnosystem.pl

  https://www.facebook.com/events/464783236869631/

  Dobre 0

 33. Janusz Piątek pisze:

  Serdecznie zapraszamy w dniu 20.08 .2012 (poniedziałek) o godz. 20.30 na kolejną wakacyjną odsłonę funkowo- jazzowego jam session w Klubie Barometr przy ul.Smolnej 40 w Warszawie.

  Zapraszamy wszystkich instrumentalistów, wokalistow funkowych i jazzowych, a także miłośników dobrej muzyki na udział w performensie!

  I would like to invite you cordially for the another summer edition of funky-jazz jam session on August 20th, 2012 at Barometr Club, Smolna 40, Warsaw.

  All funky and jazz musicians (instrumentalists and vocalists) are more than welcome to take part in the performance! We also invite all fans of good music.

  Rogrywaja:
  Tomek Waldowski – perkusja,
  Marcin Pendowski bass
  Michał Sołtan – gitara
  Marcin Kajper – tenor sax lub Nathan Williams (USA)

  Wstęp – 5 zł

  Osoby z instrumentami wchodza za darmo .

  https://www.facebook.com/events/479743302043155/

  Dobre 0

 34. Klub Żak pisze:

  Klub Żak ma zaszczyt zaprosić Was na Festiwal Jazz Jantar, który odbędzie się między 19.10 a 4.11.2012.

  Poniżej szczegółowy program Festiwalu.
  Więcej informacji dotyczących artystów możecie znaleźć na stronie internetowej http://www.jazzjantar.pl

  Festiwal Jazz Jantar to okręt flagowy Klubu Żak. Od narodzin (1973) przechodził burzliwe losy, by od 1997 roku stać się prezentacją tego, co najciekawsze w polskim i światowym jazzie.

  Jazz był obecny w Żaku od samego początku. W starej kronice Hot Clubu Alikwoty wśród licznych zdjęć z żakowskich jam sessions znajdują się zdjęcia z koncertu bardzo młodego Zbigniewa Namysłowskiego (1959), program jazzowego karnawału (1959) zapowiada występy Birdland Combo z Holandii oraz All Stars pod kierownictwem Krzysztofa Komedy (bilety kosztowały 20 zł), a prasowa notatka pod zdjęciem roześmianej i ślicznej Mitsou Fontaine z Haiti informuje, że „muzycy rewelacyjnego zespołu murzyńskiego The Delta Rhytm Boys zagrali na jam sessions”.
  Od narodzin FJJ do 2001 roku pod szyldem festiwalu występowały legendy polskiego jazzu m.in.: Antiquintet, String Connection, Tie Break, Tomasz Stańko w różnych składach, Extra Ball, Andrzej Zaucha, Stanisław Sojka, Jan Ptaszyn Wróblewski, Helmut Nadolski z Supergrupą Bez Fałszywej Skromności, Ewa Bem, Wojciech Karolak, Novi Singers, Tomasz Szukalski, Józef Skrzek, Artur Dutkiewicz, Young Power, a z artystów zagranicznych saksofonista Phil Woods, trębacz Tom Harrell, saksofoniści z drużyny Milesa Davisa: Bill Evans i Gary Thomas.

  Obecnie FJJ to sześć bloków tematycznych: mainstreamowy All That Jazz, awangardowy Avant Days, Polska Scena Jazzowa (koncerty odbywają się od lutego do kwietnia), Trójmiejska Scena Jazzowa, Młoda Scena Jazzowa prezentująca studentów gdańskiej Akademii Muzycznej (w jego ramach m.in. dyplomy) oraz bloki dedykowane muzyce europejskiej (w 2012 roku to Norway.NOW) i fascynacjom muzycznym trójmiejskich muzyków (blok: Sygnowano) – w 2012 roku gospodarzem tej części festiwalu będzie Mikołaj Trzaska.

  Program Festiwalu Jazz Jantar 2012

  19.10.2012 / Sygnowano Mikołaj Trzaska / otwarcie FJJ

  Atomic
  Magnus Broo – trumpet / Frederik Ljungkvist – sax / Håvard Wiik – piano / Ingebrigt Håker Flaten – double bass / Paal Nilssen-Love – drums

  The Thing
  Mats Gustafsson – sax / Paal Nilssen-Love – drums / Ingebrigt Haker Flaten – double bass

  20.10.2012 / Norway.NOW

  Bugge Wesseltoft Solo

  Mike Mainieri & Northern Lights / polska premiera
  Mike Mainieri – vibraphone / Bendik Hofseth – sax / Bugge Wesseltoft – keyboards / Arild Andersen – bass / Audun Kleive – drums

  Młoda Scena Jazzowa

  21.10.2012 / Avant Days / Norway.NOW

  Mikołaj Trzaska Quartet / premiera
  Mikolaj Trzaska – sax, clarinet / Pe-Ake Holmlander – tube / Olie Brice – double bass / Mark Sandres – drums

  Nils Petter Molvaer / BABOON MOON / polska premiera
  Nils Petter Molvaer – trumpet / Erland Dalen – drums / Stian Westerhus – guitar

  kIRk / kawiarnia
  Paweł Bartnik – electronic instruments / Olgierd Dokalski – trumpet / Filip Kalinowski – turntables

  24.10.2012 / All That Jazz

  World Saxophone Quartet Experience / polska premiera
  Olivier Lake – alto sax / David Murray – tenor sax / Hamiet Bluiett – baritone sax / Tony Kofi – alto, soprano, tenor saxes / Jamaaladeen Tacuma – bass / Ranzel Merritt – drums

  26.10.2012 / Dyplomy Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki

  Gabriela Janusz / Alicja Serowik / Paulina Łaba

  27.10.2012 / Trójmiejska Scena Jazzowa / ATJ

  Maciej Sikała Trio / trójmiejska premiera
  Maciej Sikała – soprano, tenor sax / Paweł Tomaszewski – organ / Sebastian Kuchczyński – drums

  Nostalgia 77 feat. Josa Peit
  Josa Peit – vocals / Tim Giles – drums / Mathew Bourne – piano / Benedic Lamdin – guitar / Fulvio Sigurta – trumpet / James Allsopp – reeds / Riaan Vosloo – bass

  MSJ

  28.10.2012 / TSJ

  Krystyna Stańko / KROPLA SŁOWA / premiera
  Krystyna Stańko – vocal / Dominik Bukowski – vibraphone / Piotr Lemańczyk – double bass / Cezary Konrad – drums

  Tymański & Puchowski feat. Grzegorz Grzyb
  Tymon Tymański – acoustic guitar, bass, banjo, vocal / Romek Puchowski – DOBRO, acoustic guitar, vocal/ Grzegorz Grzyb – drums

  2.11.2012 / AD / ATJ

  Levity / AFTERNOON DELIGHTS / trójmiejska premiera
  Jacek Kita – keys / Piotr Domagalski – bass / Jerzy Rogiewicz – drums

  Austin Peralta Trio / polska premiera

  3.11.2012 / TSJ / AD

  Elec-tri-city / premiera
  Marcin Wądołowski – guitar / Dominik Bukowski – xylosynth /Janusz Mackiewicz – bass / Grzegorz Sycz – drums

  Get The Blessing / OC DC / trójmiejska premiera
  Jim Barr – bass / Dylan Howe – drums / Pete Judge – trumpet / Jake McMurchie – sax

  MSJ

  4.11.2012 / ATJ / Polska Filharmonia Bałtycka
  John McLaughlin & the 4th Dimension
  John McLaughlin – guitar / Gary Husband – keys & drums / Etienne MBappé – bass / Ranjit Barot – drums

  start: G.20.00
  jazzjantar.pl

  BILETY I KARNETY

  Bilety normalne / koncert w Filharmonii Bałtyckiej / 4.11.2012:
  – przedsprzedaż do 2.09.2012: 50 zł
  - od 3.09.2012: 90 zł

  Karnety normalne – koncerty w Żaku:
  – przedsprzedaż do 2.09.2012: koncerty 21.10 i 24.10: 35 zł / pozostałe koncerty: 25 zł
  – od 3.09.2012: koncerty 21.10 i 24.10: 50 zł / pozostałe koncerty: 40 zł

  Karnety na koncert 26.10.2012: 15 zł

  Zniżki studenckie i uczniowskie:
  - koncert w Filharmonii – 4.11.2012 / bilety: 30 zł
  - koncerty w Żaku – karnety: 20 zł

  Super zniżki dla studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku, na Kartę do Kultury, na Kartę Dużej Rodziny*:
  - koncert w Filharmonii – 4.11.2012 / bilety: 25 zł
  - koncerty w Żaku / karnety: 15 zł

  Zniżka na Kartę Festiwalową*:
  - koncert w Filharmonii – 4.11.2012 / bilety: 20 zł
  - koncerty w Żaku – karnety: 10 zł

  * sprzedaż biletów wyłącznie w Klubie Żak, za okazaniem ważnej legitymacji oraz właściwej Karty przy zakupie biletów (1 legitymacja – 1 bilet), dla zniżek na Kartę do Kultury do wyczerpania limitów na dany koncert.
  Karnety obejmują wszystkie koncerty danego dnia. Karta Festiwalowa przysługuje trójmiejskim muzykom jazzowym.

  Sprzedaż biletów w Klubie Żak, na http://www.eventim.pl (tylko bilety normalne, zgodnie z regulaminem eventim.pl).
  Kasa Klubu Żak czynna:
  - w dniach: 6 – 9.08, 13 – 14.08 i 16.08.2012 w g.16.00 – 19.00
  - w dniach: 17.08 – 2.09.2012 w g. 17.00 – 21.00
  - od 3.09.2012 w g.15.00 – 21.00 (pn – pt) i g.16 – 21.00 (sb – nd)
  kontakt: kasa@klubzak.com.pl / 58 344 05 73 w.117

  INFO

  Na koncertach w Filharmonii Bałtyckiej wszystkie miejsca numerowane. Na koncertach w Klubie Żak miejsca nie są numerowane, liczba miejsc siedzących ograniczona, w przypadku dużego zainteresowania koncertem wszystkie miejsca stojące. Bilety / karnety w cenie przedsprzedaży oraz zniżkowe na karty (KdK, KDR, KF) nie podlegają rezerwacji. Liczba biletów w danej cenie limitowana. Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. Na koncertach obowiązuje zakaz fotografowania i rejestrowania. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie. Informacje o zmianach będą zamieszczane na bieżąco na stronie festiwalu http://www.jazzjanta.pl i facebook.com/jazzjantar.

  Płatności: gotówką w kasie Klubu lub przelewem na konto Klubu (wyłącznie po uzgodnieniu z kasą Klubu), odbiór opłaconych przelewem biletów wyłącznie z kasy Klubu w dowolnym terminie, ale nie później niż:
  – pół godziny przed koncertem w Klubie Żak
  – trzy godziny przed koncertem 4.11.2012

  Zasady rezerwacji biletów na koncerty (nie dotyczą biletów sprzedawanych przez eventim.pl): rezerwacje przyjmowane są od 3.09.2012 przez kasę Klubu telefonicznie lub przez pocztę elektroniczną (kasa@klubzak.com.pl) w terminie do 7 dni kalendarzowych poprzedzających datę koncertu. Rezerwację należy wykupić w ciągu 3 dni kalendarzowych od daty jej potwierdzenia przez kasę (niewykupione w tym terminie rezerwacje są anulowane). W przypadku, gdy na dany koncert pozostanie 20 (Klub Żak) lub 40 (Filharmonia Bałtycka) wolnych miejsc rezerwacje nie będą przyjmowane.

  Organizator: Klub Żak / 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197 / http://www.klubzak.com.pl / biuro@klubzak.com.pl / 58 344 05 73 i 58 345 15 90

  Dobre 0

 35. Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku pisze:

  31. Festiwal Muzyki Inspirowanej Folklorem „Dźwięki Północy”28 lipca 2012 – 4 sierpnia 2012
  miejsce:Gdańsk/Chmielno
  Centrum św. Jana/Ratusz Staromiejski ul Korzenna 33/35

  Festiwal Muzyki Inspirowanej Folklorem „Dźwięki Północy” prezentuje najwybitniejszych artystów, reprezentantów muzyki tworzonej z inspiracji folklorem basenu Morza Bałtyckiego, niezwykle różnorodnej stylistycznie, a zarazem jednoznacznie określającej poszczególne idiomy kulturowe.

  Festiwal, organizowany co 2 lata, przez Nadbałtyckie Centrum Kultury jest jedyną imprezą w Polsce, która koncentruje się na prezentacji muzyki folkowej z obszaru Skandynawii, państw bałtyckich, Niemiec oraz oczywiście Polski. Dzięki niecodziennej tematyce oraz swojemu oryginalnemu klimatowi Festiwal zajmuje stałe miejsce w kalendarzu zarówno największych i najistotniejszych imprez folkowych w kraju, jak i wśród znaczących imprez trójmiejskich.

  31. Festiwal „Dźwięki Północy” odbędzie się w dniach 28 lipca – 4 sierpnia 2012 r., złożony jest z pięciodniowych warsztatów tanecznych i instrumentalnych oraz trzech dni koncertowych. Tegorocznym motywem przewodnim imprezy są instrumenty – akordeon i skrzypce oraz ich rola w muzyce tradycyjnej. W bogatym programie Festiwalu znaleźli się artyści prezentujący specyficzne i niezwykłe podejście do akordeonu – od tradycyjnego po awangardowe.

  Kontynuujemy zainaugurowaną cztery lata temu część warsztatową, którą zakończy zabawa taneczna. Zapraszamy na tygodniowe spotkanie z muzyką instrumentalną i taneczną Danii oraz Polski (muzyka regionu Wielkopolski i Kaszub). Warsztaty muzyczne: instrumentalne – skrzypcowe i akordeonowe – oraz taneczne poprowadzą instruktorzy-praktycy z Polski i Danii. Uczestnicy spotkania z muzyką Kaszub będą mogli pracować pod okiem swoich mistrzów w niezwykle urokliwym miejscu – Chmielnie na Kaszubach.

  Zapraszamy także na pokaz filmu pt.”Uniko”, który jest zapisem koncertu Kimmo Pohjonena, Samuli Kosminena i Kronos Quartet, reż. Christian K. Weiß, 80 min.
  http://www.kimmopohjonen.com

  Po raz pierwszy odbędą się w tym roku także warsztaty wycinanek „Folk it”, prezentujące folkowy design. Warsztaty otwarte są dla wszystkich w wieku lat 6 – 99, którzy tęsknią za misternym rękodziełem i szukają alternatywnej możliwości spędzenia wakacyjnego czasu. Warsztaty realizowane są wspólnie ze Stowarzyszeniem Arteria.

  KONCERTY:
  2 – 4 sierpnia 2012

  2 sierpnia 2012
  18:00 Olo Walicki Kaszebe II (Polska)
  20:00 Hal & Nikolaj (Dania)
  21:40 Antti Paalanen (Finlandia)

  3 sierpnia 2012
  19:00 Nordic (Szwecja)
  20:40 Noc Tańca – taneczna zabawa z muzyką graną na żywo/ Wstęp wolny

  4 sierpnia 2012
  19:00 Chłopcy kontra Basia (Polska)
  20:40 Olav Mjelva i Erik Rydvall (Norwegia/Szwecja)
  22:00 The Samurai (Finlandia/ Belgia/ Francja/ Irlandia/ Italia)

  miejsce koncertów: Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50, Gdańsk

  http://www.dzwiekipolnocy.pl

  Dobre 0

 36. ZwalczNude.pl pisze:

  FOTO-AGENCI. KRYPTONIM OLYMPUS
  Fotograficzna gra miejska

  Spróbuj swoich sił w fotografii pod okiem specjalistów Olympus i Akademii Fotografii. Stań się najlepszym foto-agentem Warszawy.

  Warszawa, 14.07.2012
  15:00 start gry. CzystaOjczysta, ul. Ząbkowska 27/31 (Fabryka Wódki Koneser)
  20:00 Wielka gala zamknięcia, ZnajomiZnajomych, ul. Wilcza 58a

  JAK TO WYGLĄDA?
  Seria fotograficznych gier miejskich zaprojektowana jest jako połączenie konwencji gry z hobby wykonywania zdjęć oraz chęcią poznawania nowych aparatów i ich możliwości.

  Zarejestrowane drużyny staną do konkurencji o zdobycie tytułu najlepszego foto-agenta, który musi sprawdzić się w różnych warunkach i sytuacjach fotograficznych! W celu weryfikacji przygotowana jest dla uczestników seria konkurencji, przeszkód czy zagadek. Na każdym punkcie gry na adeptów czekać będą specjaliści Olympus i Akademii Fotografii, którzy poprowadzą krótkie szkolenia z wykorzystania aparatu (na każdym punkcie wykorzystujemy inny sprzęt) w danych warunkach. Zwycięska drużyna wraca do domu z aparatem Olympus TG-620.

  Dodatkowo każda z zarejestrowanych drużyn będzie musiała wybrać jedną osobę, której zostanie przekazany na czas gry aparat fotograficzny. Zadaniem tej osoby (lub paru osób) będzie zebranie materiału do najlepszego fotoreportażu z gry. Fotoreportaż ten stanie do konkursu o najlepszą serię zdjęć ze wszystkich edycji gier miejskich „Foto-agenci: Kryptonim Olympus”, w którym wygraną jest aparat Olympus TG-620.

  Wszystko odbędzie się oczywiście w oprawie dobrej zabawy, mistyfikacji, kreatywnych działań, nietypowych konkurencji i akcji fabularnej. Po zakończeniu akcji kryptonim Olympus wszyscy gracze spotykają się w punkcie końcowym, przekazują 20 wybranych zdjęć, które mają stanąć do konkurencji na najlepszy foto-reportaż. Pozostała część wieczoru przeznaczona jest na celebrowanie zwycięstwa nad siłami zła i ocaleniu po raz kolejny świata!

  W grze mogą brać udział osoby zmotoryzowane – dla osób pieszych zostanie zorganizowany transport między wyznaczonymi punktami gry.

  Zapraszamy do gry również rodziców z dziećmi. Konkurencje dostosowane są do wieku uczestników: drużyny dorosłe i drużyny z dziećmi będą podchodzić do specjalnie skontruowanych pod daną grupę docelową zadań!

  ZAREJESTRUJ SIĘ DO GRY
  Rejestracja trwa do 10 lipca 2012
  Uczestnictwo w grze jest niedopłatne

  Zgłoszenia na adres:
  gra@zwalcznude.pl

  Adres www strony: http://zwalcznude.pl/gra_miejska_fotoagenci_14072012_warszawa.html

  Dobre 0

 37. Julia Zakrzewska pisze:

  Koncert Hubert Zemler SOLO

  24.06.2012 r.

  Klubokawiarnia Towarzyska, ul. Zwycięzców 49, Saska Kępa

  Hubert Zemler – urodzony w 1980 r. w Warszawie, perkusista, absolwent Akademii
  Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, współpracował z wieloma muzykami
  i zespołami takimi jak Horny Trees, Incarnations, Sinfonia Varsovia, Opera Narodowa, Rit Modelia, Zbigniew Namysłowski czy Tadeusz Wielecki. Zainspirowany igrzyskami delfickimi w Korei Południowej w 2009 roku, w Klubokawiarni Chłodna 25 zagrał koncert, który to został zarejestrowany i wydany w grudniu 2011 r. nakładem oficyny wydawniczej Lado ABC, jako album „Moped”. W Towarzyskiej, Hubert Zemler zaprasza nas na podróż tytułowym motorowerem (ang. moped – motorower) po pięciu utworach z różnych stron świata – od etnicznych, afrykańskich rytmów, przez delikatne szmery i dźwięki, aż po rytualne, hipnotyczne polirytmie. Wyróżniony przez krytyków (Exklusiv, Machina, Uważam Rze, Maciej Nawotny polish-jazz.blogspot.com, Gazeta Wyborcza), doceniony przez słuchaczy, Huber Zemler solo, 24 czerwca 2012 r., Klubokawiarnia Towarzyska.

  bilety : 10 zł.

  http://www.facebook.com/events/311531342267352/

  Dobre 0

 38. Leniva Studio pisze:

  EUROFESTIVAL już 3 czerwca na terenie Miasta Cypel!

  EUROFESTIVAL – impreza organizowana przez Ambasadę Niemiec to koncerty znanych DJ-ów, gwiazdy muzyki etno, rock, elektronicznej, Euromarket oraz liczne warsztaty dla dzieci.

  Podczas EUROFESTIVALU swoje sety zaprezentują: The Very Polish Cut Outs, DJ Sonus, duet DJ-ski BLCKSHP oraz mistrz dobrego beatu z Ukrainy DJ Vakula. Usłyszymy polską elektronikę w wykonaniu gwiazdy wydarzenia – Loco Star, polsko-ukraiński zespół Čači Vorba oraz hamburski “The Knights”.
  Euromarket, czyli delikatesy dla miłośników mody i dobrego designu, zgromadzi projektantów ubiorów, przedmiotów oraz autorów handmade, takich jak m.in. Loft 37, Przytullale, Kung Szwu, Pompon, Zabawki Cioci Zoi, Anna Deran, Maja Pietruszka i wielu innych.
  Zapraszamy na warsztaty kulinarne prowadzone przez doświadczonych szefów kuchni, z restauracji „Kresowiak”, prezentację delikatesów Jung&Lecker, warsztaty DJ-skie dla dzieci, wielkie malowanie wielkich krasnali oraz zajęcia plastyczne dla najmłodszych, przygotowane przez Fundację Atelier.

  Bierzcie koc, znajomych, dzieci, psy, rowery, co tam jeszcze niezbędne i przyjeżdżajcie do Miasta Cypel na EUROFESTIVAL!

  EUROFESTIVAL
  03.06.2012
  12.00-23.00
  Miasto Cypel (cypel Czerniakowski)
  ul. Zaruskiego 6

  Organizatorem EUROFESTIVALU jest Ambasada Niemiec.
  Współorganizator: Miasto Cypel
  Partnerzy: my’o’my, detroitZDRoj, STO900, Fundacja Atelier

  Dobre 0

 39. Piotr Michalak pisze:

  Finisaż Rent an artist
  25 maja 2012 r., Września, ul. Strzykały 2

  Organizatorzy projektu Rent an artist, Piotr Michalak, Auto Plast Produkt S.A. i Tomasz Jędrzejewski zapraszają na finisaż projektu i wystawę prac Tomasza Jędrzejewskiego, który odbędzie się w siedzibie firmy APP.

  Rent an artist to unikalny, międzynarodowy projekt autorstwa Polaka Piotra Michalaka, Sedy Papoyan (Armenia) i Kathariny Okulski (Austria) nagrodzony na Europejskim Kongresie Kultury we Wrocławiu podczas wydarzenia Generator Pomysłów, którego kuratorem było Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę. Nagrodę ufundowała Fundacja Orange, a jury, w którym zasiadali paneliści debaty The Soul of Europe, m .in. István Szabó, Androulla Vassiliou i Michał Boni, przyznało ją za nowatorstwo i odwagę.

  Ideą projektu jest zderzenie ze sobą świata sztuki i biznesu w nietypowych warunkach – dwutygodniowej rezydentury młodego, obiecującego artysty w zakładzie pracy, gdzie zainspirowany codziennym rytmem pracy tworzył. Jego obecność z kolei inspirowała pracowników do zainteresowania się sztuką współczesną i do odkrycia w sobie pokładów kreatywności. Projekt służy nawiązaniu nowego typu relacji pomiędzy sztuką i biznesem, nieopartych na zależnościach finansowych, pozwala na wykorzystanie potencjału zarówno biznesu, jak i kultury i sztuki, budując efektu synergii.

  Organizatorem polskiej części projektu jest Piotr Michalak, dramaturg, reżyser, dyrektor Dwóch Teatrów, biznesmen (www.piotrmichalak.wordpress.com). Twórca to Tomasz Jędrzejewski, młody rzeźbiarz, absolwent poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureat wielu nagród i wyróżnień. Więcej informacji na stronie artysty: http://www.tomaszjedrzejewski.com. Gości go wrzesińska firma Auto Plast Produkt SA, działająca w branży motoryzacyjnej. Więcej na http://www.app.com.pl.
  Strony projektu: http://www.rent-an-artist.blogspot.com, http://www.facebook.com/rent.an.artist

  Dobre 1

 40. Anna Ishihara Teatr Scena Lubelska 30/32 pisze:

  Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym sezonie pokazy spektaklu
  Łagoda やさしい女 jasaszii onna, na motywach opowiadania „Łagodna”
  F. Dostojewskiego, w reżyserii Dariusza Kunowskiego z udziałem
  japońskiego tancerza i choreografa Ruiego Ishihary.
  Pokazy odbędą się w Teatrze Scena Lubelska 30/32,
  przy ul. Lubelskiej 30/32 w Warszawie
  19 i 20 maja o godz. 19.00, wstęp 15 zł.

  **********************

  Łagodnaやさしい女 jasaszii onna
  Na motywach opowiadania „Łagodna” F. Dostojewskiego

  Reżyseria: Dariusz Kunowski
  Aktor: Rui Ishihara
  Muzyka/wokal: Olena Leonenko
  Wykonanie lalki: Katarzyna Proniewska – Mazurek

  19 i 20 maja 2012, godz. 19.00
  Scena Lubelska
  Ul. Lubelska 30/32, Warszawa
  http://www.scenalubelska.art.pl

  Wstęp 15 zł

  „Łagodna” やさしい女 jasaszii onna to spektakl szczególny. Powstaje ze zderzenia dwu nietuzinkowych osobowości twórczych – reżysera Darka Kunowskiego i aktora-tancerza z Japonii, Rui Ishihary. To co zachodnio-słowiańskie, „dostojewski” sposób przeżywania rozpaczy, beznadziei, pustki, szaleństwa, stanowiące literacki materiał spektaklu – spotyka się z odwiecznym, łagodnym, transcendentnym wobec konwencji i scenicznych namiętności sposobem obrazowania tancerza i choreografa, Rui Ishihary.

  Reżyser wykorzystał nowelę Dostojewskiego, by we właściwy sobie sposób – z mocą i wyrazistością, a zarazem subtelnie – przedstawić gwałtowne uczucia, które związane są z ludzką egzystencją. Podejmuje uniwersalny temat miłości i śmierci. Te dwa zagadkowe stany – miłość i śmierć – spotykają się, przeplatają. Akcja sceniczna zacieśnia się niczym spirala. Robi się coraz bardziej niewygodnie, dokuczliwie i nieznośnie. Coraz bardziej jesteśmy wewnątrz. Nie wiemy, co dzieje się w duszy aktora, widzimy go w coraz to dziwniejszych, a jednak głęboko wewnętrznie uzasadnionych, interakcjach z własną rozpaczą i miłością do zmarłej ukochanej. Spektakl zadaje pytania, o potrzebie kontaktu, niemożności kontaktu; relacje między kobietą a mężczyzną – na które każdy widz zaczyna szukać odpowiedzi. A może śmierci nie ma? Może miłość jest wieczna?

  Rui Ishihara na tej kanwie pozwala widzowi zasmakować swego kunsztu. Doświadczenie życia jako tancerz butoh wlewa w zachodni, choć uniwersalny kontekst noweli – tragedii, jest zmysłowy, naturalny, dziecięcy, nie do końca utożsamia się z bohaterem Dostojewskiego. Zwłoki – lalkę zaprasza do tańca, w przedziwny, zaskakujący sposób wlewa w nią swoje życie: jako tancerz będąc oddechem i energią, potrafi ożywić manekin. Jest to rodzaj tańczonego lamentu. W rozpaczy buduje azyle, przekracza bieguny. Śni.

  „Moja dusza staje się prochem. Kiedy oddycham uchodzi ona z mojego ciała. Ja również oddycham. Moja dusza rozpościera się na niebie, staje się prochem i opada na ziemię.”
  Keiko no kotoba (Słowa z warsztatów) Kazuo Ohno, wybitnego tancerza japońskiego, uznawanego za mistrza tańca Butoh.

  Premiera miała miejsce: 21.06.2011 na Scenie Lubelskiej

  Dobre 0

 41. centrumjr pisze:

  Warsztaty z rosyjską piosenką filmową

  Terminy warsztatów
  19.07.2012 – 22.07.2012 – I turnus
  09.08.2012 – 12.08.2012 – II turnus

  Zakwaterowanie
  Gospodarstwo Agroturystyczne „Radostowa” w Ciekotach

  Centrum Języka Rosyjskiego zaprasza na Warsztaty z rosyjską piosenką filmową. Warsztaty są skierowane do osób, których interesuje kultura, muzyka i język rosyjski. Warsztaty odbędą się w malowniczych okolicach Gór Świętokrzyskich. W programie: wykłady, nauka, wspólne śpiewanie piosenek oraz kino letnie, wycieczki na Łysicę i górę Radostowa.

  Szczegółowy program i warunki na stronie http://centrumjr.pl
  Zakładka: Kursy i warsztaty/Warsztaty

  Dobre 0

 42. Joanna Ciszak pisze:

  FEST ŚLŮNSKI VOL. 2

  26 maja 2012 r.

  Gliwice, Stara Fabryka Drutu, ul. Dubois 22

  Zaprezentują się jedni z najważniejszych przedstawicieli śląskiej sceny folk, hip-hop, rock i muzyki hardcore – Ausdruck i Anna Chwalebna, Dohtor Miód, Fifidroki, Funky Kokz, Hard Work oraz The Syntetic vel Człowiek-Widmo. Każdy z artystów tworzy sztukę unikatową, tak w warstwie muzycznej jak i tekstowej. Niestandardowy jest też cel Fest Ślůnskiego – dochód z festiwalu zostanie przekazany na pomoc niepełnosprawnemu 4-letniemu Szymonowi Żydkowi zmagającemu się z chorobą Little’a (mózgowe porażenie dziecięce) oraz Pawłowi Lewkowi zmagającemu się z chorobą Buergera. Wydarzenie wspiera Wilq Superbohater. Unikatowy rysunek kultowej postaci stworzonej przez Tomasza i Bartosza Minkiewiczów będzie można nabyć podczas licytacji.

  Bilety-cegiełki, w przedsprzedaży w cenie 15 złotych, można rezerwować pod nr telefonu Stowarzyszenia „Cała Naprzód” – 511 141 197 i na stronie http://www.calanaprzod.org/ oraz kupić w następujących sklepach: Gliwice „Czas” ul. Zwycięstwa 1, Katowice „All” ul. Mickiewicza 14, Zabrze „Music Centrum” DW. PKP. Cena biletu-cegiełki w dniu koncertu – 20 zł.

  Informacje:
  http://www.calanaprzod.org
  http://www.facebook.com/calanaprzod

  Dobre 0

 43. Sebastian pisze:

  Oratorium Misterium Nowolipskie
  kompozytor Sebastian Lewicki
  13 maja 2012 r. godz. 16.30
  Kościół Św. Augustyna w Warszawie, ul. Nowolipki 18
  Wstęp wolny
  http://www.swaugustyn.pl

  Dobre 0

 44. prlklub pisze:

  3.V. [Wwa] RENO DIVORCE + THE CUFFS + POISON HEART!

  http://www.facebook.com/events/150135298429625/

  Gratka dla fanów grania w stylu Social Distortion!
  RENO DIVORCE znani w naszym kraju ze wspólnego koncertu z U.S. Bombs 3
  maja wystąpią na dechach Radia Luxembourg!
  http://www.youtube.com/watch?v=gQ6op-JWtUY
  http://renodivorceonline.com/

  Tego wieczoru wystąpią również:

  THE CUFFS
  http://www.myspace.com/thecuffsrockon
  https://www.facebook.com/thecuffs

  oraz

  POISON HEART
  http://www.myspace.com/poisonheartpl
  https://www.facebook.com/ph.rocknroll

  start 19:00

  cena 30/40 pln

  bilety w cenie 30 pln możecie nabywać drogą internetową przelewem na konto klubowe :
  87 1090 1030 0000 0001 1478 9503 w tytule: RENO DIVORCE.

  Taka forma przedsprzedaży jest możliwa do 2 maja (włącznie)

  Na koncert zapraszamy z wydrukowanym potwierdzeniem przelewu

  Dobre 0

 45. Sylwester Biraga pisze:

  DNI TEATRU NA MOKOTOWIE
  19 – 22 kwietnia 2012

  22 WYDARZENIA, PONAD 1200 BEZPŁATNYCH BILETÓW:
  SCENA PRZODOWNIK, TEATR BAZA, TEATR DRUGA STREFA,TEATR GULIWER, TEATR KWADRAT, NOWY TEATR, VIDEOTEATR POZA, EFERTE FUNDACJA ROZWOJU TAŃCA, DOROŻKARNIA, DOM KULTURY KADR, SŁUŻEWSKI DOM KULTURY, MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY, SZKOŁA AKTORSKA HALINA I JANA MACHULSKICH, OGNISKO U MACHULSKICH…

  WSTĘP WOLNY – UWAGA BEZPŁATNE BILETY WSTĘPU WYDAWANE SĄ W KASIE TEATRU DRUGA STREFA OD 16 KWIETNIA 2012

  INFORMACJE http://www.facebook.com/DniTeatruNaMokotowie

  Dobre 1

 46. sylwiadomanska pisze:

  KlipomaniaAtakuje! zaprasza na „Spiryt Warszawy”

  14.03.2012 środa o godz. 19:30

  w Znajomych Znajomych, ul. Wilcza 58a w Warszawie

  na imprezę filmowo-muzyczno-klipową.

  W planie: pokaz filmu Andrzeja Wąsika „Jan w/g Himilsbacha”, klipy PROJEKTU WARSZAWIAK, sety djskie i Kapela Czerniakowska, smaczne śledzie i tatary:)

  wstęp WOLNY!

  http://www.facebook.com/events/197350983702631/

  Dobre 0

 47. prlklub pisze:

  FESTA MASSA!!!

  11 Lutego

  http://www.facebook.com/events/276272959100928/

  KLUB MIASTO – CHMIELNA 9A
  START 21; WJAZD 10PLN

  DJ Ricardo (Brazylia)
  - brazylijska muzyka na żywo
  - pokaz Samby Karnawałowej
  - animacja taneczna
  - dançe de coco na żywo
  - pokaz capoeira i maculele Grupy Beribazu

  Zapraszamy wszystkich wilebicieli gorących brazylijskich rytmów na hiper rozgrzewającą imprezę FESTA MASSA w wydaniu karnawałowym. W ciągu tych kilku godzin doświadczycie wszytskiego co najpiękniejsze w tym słonecznym kraju.

  Brazylijskie hity grane przez znakomitego Dj eja Ricardo, porywająca samba grana na żywo przez rodowitych Brazylijczyków, piękne tancerki samby, również na żywo żywiołowe danca de coco, które porwie wszystkich do tańca i fanastyczny pokaz capoeirai maculele.

  Nie przegapcie nocy pachnącej manga i maracuja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Dobre 0

 48. prlklub pisze:

  16.02.12 Inherit, Desperate Times & Deadlift !!!
  Miejsce: Klub PUNKT & RADIO LUXEMBOURG (P..RL), ul. Górczewska 67
  Start:
  19:00
  cena 20pln
  Zagrają:
  Inherit
  (UK)
  http://inherit.bandcamp.com/

  Desperate Times
  (PL)
  http://www.myspace.com/desperatetimeshc

  Deadlift
  (PL)
  http://deadliftxhwdp.bandcamp.com/

  Szamka na koncercie tradycyjnie made by:

  Vegavani Catering wegetarian & vegan food
  https://www.facebook.com/Vegavani

  Zapraszam!

  Dobre 0

 49. Święty Walenty pisze:

  14 lutego [wtorek]

  Don’t forget VALENTINE’S DAY!!!

  Klub Karmel, Kredytowa 6

  Dj Jan Łuczywek (lovely house music)

  IGRZYSKA ZAKOCHANYCH!
  Twoi znajomi kibicują Twoim miłosnym doznaniom? ;)
  Sprawdź to!
  W zamian rozdamy dwie rezerwacje na stolik plus zestaw (butelka zimnej wódki + softy) i do tego dwa vouchery do Schaffashoes o wartości 150 PLN.

  Wyróżnienie zdobędą dwie osoby, które udostępnią informację o imprezie walentynkowej na swoim WALLU i przekonają nas, że to one powinny wygrać uzupełniając tutaj w komentarzach:

  http://www.facebook.com/events/220005511425472

  zdanie „ Lubię kochać… „ ;)

  MIŁOSNE PORTRETY!

  Pokażcie nam swoją miłość!

  Piękne portrety zakochanych par od ręki.
  W klubie profesjonalny fotograf zrobi Parom zdjęcie portretowe i od razu je wywoła. Do ręki otrzymacie super pamiątkę z Walentynek!

  START: 22:00

  WEJŚCIE: free do 23:00 na hasło „Sweet sweet love”
  od 23:00 10 zł

  SELEKCJA.

  Partnerzy:
  Schaffashoes.pl http://www.facebook.com/schaffashoes

  BungaBunga Events

  Dobre 0

 50. Sabina Woźnica pisze:

  Wystawa malarstwa Sabiny Woźnicy inspirowanej twórczością
  Gabriela Garcíi Márqueza, zorganizowana z okazji 30 rocznicy przyznania
  Garcíi Márquezowi Literackiej Nagrody Nobla w 1982 roku,
  zatytułowana:

  „Rzeczywistość i fikcja. Twórczość Gabriela Garcíi Márqueza w malarstwie Sabiny Woźnicy”.

  Miesce wystawy:
  Galeria Instytutu Cervantesa w Krakowie, ul. Kanonicza 12, 31-002 Kraków
  Kontakt: T +48 12 421 32 55, F +48 12 421 34 51,

  Wernisaż wystawy: 18.01.2012 roku (środa), godz. 18.00
  Wystawę można oglądać od 18.01.2012 (wernisaż) do 10 lutego 2012 roku.
  Godziny otwarcia:
  pon. – czw.: 9.30 – 19.00
  pt.: 9.00 – 14.30
  Wstęp wolny.

  Organizator:
  Instytut Cervantesa w Krakowie
  ul. Kanonicza 12, 31-002 Kraków
  T +48 12 421 32 55, F +48 12 421 34 51
  cracovia@cervantes.pl
  http://cracovia.cervantes.es / http://www.cervantes.es / http://www.sabinawoznica.com

  Słowo od artystki:
  „Prace prezentowane na wystawie malowałam w latach 2004-2006 w Katowicach oraz w 2011 roku w Krakowie, jednak przynależą one do innej
  czasoprzestrzeni – hiszpańskojęzycznego świata kultury i literatury iberoamerykańskiej. Sztuka inicjuje powiązania między kulturami i ludźmi, jest możliwością podróży dalszej, w głąb kultury, bez wiz i innych ograniczeń.
  Przemierzam więc Morze Karaibskie z „Gabo” na jednej „łajbie”, a dobry wiatr mi sprzyja. W 2012 roku przypada 30-ta rocznica otrzymania przez pisarza Literackiej Nagrody Nobla (1982 r.), zatem jest okazja, by zadedykować tę
  wystawę Garcíi Márquezowi.”
  Sabina Woźnica ( http://www.sabinawoznica.com )

  BIO:
  Sabina Woźnica (1977) pochodzi z Katowic, od 2008 roku mieszka i pracuje w Krakowie. Studiowała na Wydziale Grafiki Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, w 2002 roku otrzymała dyplom z grafiki warsztatowej u prof Ryszarda Osadczego. Jako artystka angażuje się w akcje o wymiarze społecznym w przestrzeni miasta. Jest laureatką „Stypendia i nagrody im. Tadeusza Kulisiewicza”, w 2006 roku otrzymała stypendium artystyczne Marszałka Województwa Śląskiego.

  Jak dotychczas indywidulane pokazy jej prac miały miejsce: w Galerii Promocyjnej w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie,
  w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek w Katowicach, w Galerii TPSP „Pałacyk” w Warszawie, w Galerii „Stara Kordegarda” w Łazienkach Królewskich w Warszawie, Galerii „5″ Górnośląskiego Centrum Kultury w Katowicach, w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie, a także podczas premiery sztuki „O miłości i innych demonach” według. Gabriela Garcii Márqueza w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie oraz podczas warszawskiej premiery tej sztuki w Teatrze Powszechnym.

  Zapraszamy.
  http://www.sabinawoznica.com
  http://cracovia.cervantes.es

  Dobre 0

 51. Iwona KG pisze:

  Ruszył najważniejszy konkurs scenariuszowy w Polsce SCRIPT PRO.
  Organizatorami są: Szkoła Wajdy, Festiwal Off Plus Camera przy wsparciu HBO Polska oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
  Zgłoszenia należy przysyłać do 15 stycznia 2012.

  SCRIPT PRO jest kontynuacją dobrze znanego konkursu Hartley-Merrill, jego głównym zadaniem jest wspieranie scenarzystów na początku kariery. Laureaci otrzymują trzy nagrody regulaminowe: Nagroda Główna HBO 20 000 PLN, Nagroda Druga PISF 12 000 PLN, Nagroda Trzecia PISF 8 000 PLN.
  Konkurs organizowany jest od dwudziestu lat, w tym roku po raz drugi pod nową nazwą. Finaliści Konkursu SCRIPT PRO 2012 otrzymają stypendia ufundowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz będą mieli zapewnione konsultacje scenariuszowe prowadzone przez konsultantów scenariuszowych ze Szkoły i Studia Wajdy. Ponadto finaliści będą mogli bezpłatnie wziąć udział w Script Forum 2012.

  Najważniejsze zasady zgłaszania prac:
  - konkurs dotyczy scenariuszy PEŁNOMETRAŻOWYCH FILMÓW FABULARNYCH
  - konkurs adresowany jest do DEBIUTANTÓW I SCENARZYSTÓW NA POCZĄTKU KARIERY
  - termin składania scenariuszy UPŁYWA 15 STYCZNIA 2012 ROKU (decyduje data stempla pocztowego)
  - jeden scenariusz może mieć NAJWYŻEJ TRZECH AUTORÓW
  - konkurs jest dla OSÓB PEŁNOLETNICH
  - scenariusze muszą być ORYGINALNE – NIE ADAPTACJE
  - prace konkursowe muszą być PODPISANE GODŁEM, a dane autora należy dołączyć w osobnej kopercie, również opatrzonej Godłem
  - od tegorocznej edycji wprowadzona zostaje OPŁATA W WYSOKOŚCI 50 ZŁ

  Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępny jest na http://www.scriptpro.pl

  Dobre 0

 52. pracownia nr.13 pisze:

  Dzikość kota rośnie wprost proporcjonalnie do kwadratu odległości kota od domu, w którym mieszka.

  Kot to istota piękna i tajemnicza. Świat ogląda z zupełnie innej niż my, ludzie, perspektywy. Zajmują go całkiem inne sprawy. Takim kocim spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość jest książka, którą trzymają Państwo w dłoniach. Tytułowa Kropka, niewielka koteczka, opowiada w niej historię swojego barwnego, lecz krótkiego życia. Ale jak opowiada?! Kropka dotrze do najgłębszych zakamarków czytelniczej wrażliwości, poruszy najczulsze nuty – szczególnie w sercach tych, którzy swój dom dzielą z kotem.

  Pracownia 13 , Wydawnictwo LTW oraz Grzegorz J. Korwin-Szymanowski zapraszają na promocję książki Kropka
  21 grudnia br. o godzinie 18.00 w siedzibie pracowni
  w Warszawie, ul. Inżynierska 3, Pracownia nr 13, 1 piętro
  budynek w głębi podwórza

  http://www.facebook.com/pages/Pracownia-nr13/160458134004699
  Wydawca

  Wydawnictwo LTW

  Dobre 0

 53. Pss pisze:

  Zapraszamy na kolejny warszawski koncert z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, w wykonaniu Mateusza Nagórskiego.

  Tym razem będzie to echo przygotowywanych przez Mateusza recitali, związanych z obchodami 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego – z tej okazji, w programie koncertu znajdą się piosenki najpopularniejsze oraz takie, o wykonanie których często prosi publiczność.
  Są to utwory, które w świadomości dużej części odbiorców powstały wyłącznie w kontekście konkretnych wydarzeń politycznych; stawiają jednak ponadczasowe pytania o kondycję człowieka w sytuacjach nie przypisanych do czasu i przestrzeni.

  Zapraszamy do posłuchania próbek nagrań:
  http://www.youtube.pl/​mateusznagorski

  Jak również do polubienia strony na facebooku, gdzie pojawiają się informacje o zbliżających się koncertach:
  http://www.facebook.com.pl/​mateusznagorski

  Miejsce:
  U Artystów, ul. Mazowiecka 11a
  Czas:
  18 grudnia 2011 (niedziela), godz. 19.00
  Cena biletu:
  15 zł.

  Bilety będą do nabycia na miejscu, przed koncertem.

  Dobre 0

 54. Magda Banasińska pisze:

  Premiera nowego komiksoklipu L.U.Ca

  Już dzisiaj, 2 grudnia swoją premierę ma długo zapowiadany, komiksowy teledysk L.U.C-a, wrocławskiego artysty i performera, nominowanego m.in. do nagrody za najlepszy wideoklip na tegorocznym festiwalu Plus Camerimage. Najnowszy klip pt. „Kosmostumostów – geneza” z gościnnym udziałem Trzeciego Wymiaru to wyjątkowe jak na polskie warunki połączenie grafiki i ilustracji z nowoczesnymi technikami animacji.

  Zobacz teledysk: http://www.youtube.com/watch?v=f3POeMZahj4&feature=channel_video_title

  L.U.C znany jest z wszechstronnej i multimedialnej wyobraźni. Do współpracy nad najnowszym projektem zaprosił polskich muzyków, rysowników i animatorów komputerowych. Efektem działań zespołu kreatorów jest widowiskowy wideklip będący upustem wyobraźni i reżyserii L.U.C-a. Szalonym wizjom artysty sprostał młody utalentowany rysownik – Grzegorz Przybyś, z którym wspólnie przygotowują na wiosnę 2012 roku komiks do fabularnej płyty muzycznej. Rysunki będące fragmentami komiksu na potrzeby klipa ożywione zostały w efektowny sposób przez agencję BOX POSTPRODUCTION.

  - Ten klip jest spełnieniem mojego marzenia- mówi L.U.C. – Oczywiście zabrakło nam trochę czasu, ale jestem bardzo zadowolony z tej produkcji. Wszystko co chciałbym powiedzieć to podziękować za miesiące pracy Grzesiowi Przybysiowi, Adasiowi Tunikowskiemu i jego ekipie z BOX Production oraz Departamentowi ds. Euro 2012 we Wrocławiu, które wspiera nie tylko sport, ale pomaga także polskiej kulturze. DZIĘKUJĘ!- dodaje artysta.

  Komiksoklip Kosmostumostów – geneza, ukazuje alternatywną historię powstania baśniowo odrealnionego miasta Stumostów – Wrocławia – miejscowego bohatera przypowieści PLANET L.U.C pt. Kosmostumostów. Abstrakcyjna i humorystyczna teoria zakłada, że kosmopolityczne miasto powstało ze szczątków wbijających się w nadodrzańskie wyspy rakiet kosmicznych i tłumaczy m.in. przyczyny cudu zwycięstwa z Tatarami w 1241 r. Klip w groteskowy sposób wyjaśnia przyczyny wielu zjawisk, jest jednak wprowadzeniem do poważniejszej opowiastki poruszającej problem tożsamości i poszukiwania swego powołania w życiu przez każdego z nas.

  - L.U.C pod wieloma względami reprezentuje to jak chcemy Wrocław pokazać, potrafi łączyć różne style; jest bardzo otwarty i poszukuje nowych form ekspresji; jego twórczość ma misję, głębszy przekaz – komentuje Michał Janicki, wiceprezydent Miasta Wrocławia, które wspiera projekt performera.

  Wraz z klipem startuje facebookowy konkurs, w którym mieszkańcy wszystkich miast mogą prezentować przerysowane UFOdomy swoich miejscowości. Nagrodą będzie pobyt w luksusowym, wrocławskim hotelu MONOPOL w dniu premiery koncertowej koncerto-spektaklu KOSMOSTUMOSTÓW w marcu 2012 roku. Konkursu szukać można na profilu L.U.Ca http://www.facebook.com/L.U.C.official.page

  L.U.C ma na koncie wiele oryginalnych i docenionych wideoklipów. Wielokrotnie wyróżniano go na festiwalu YACH FILM a jego teledysk do utworu zatytułowanego „7 Przebudzenie – narodowa schizofrenia” został nominowany do nagrody głównej w Konkursie Wideoklipów na Festiwalu Plus Camerimage w Bydgoszczy jako jedna z dwóch polskich produkcji w swojej kategorii. Wyniki poznamy 3 grudnia.

  MUZYKA, KONCEPT – L.U.C

  REŻYSERIA – L.U.C i TOMASZ DURDUŁA

  LIRYKA – L.U.C & TRZECI WYMIAR

  ILUSTRACJE – GRZEGORZ PRZYBYŚ

  ANIMACJA – BOX POSTPRODUCTION

  matte i tekstury : Maciej Haraf, Paweł Janczarek

  3d lead: Tomasz Dyrduła

  3d: Błażej Kowalski, Michał Gościniak, Jakub Wrzalik, Przemysław Słabiak, Michał Gadek, Mariusz Deńca

  Compositing : Michał Misiński. Michał „Mewa” Dwojak

  Specjalne podziękowania dla Michała Janickiego i Magdy Okulowskiej z Biura ds. Euro 2012 za mecenat nad klipem.

  Dobre 2

 55. lenivastudio pisze:

  Zrób sobie świąteczny świecznik

  Pracownia Ceramiki „AngobA” Ośrodka Kultury Ochoty zaprasza na
  DZIEŃ OTWARTY 11 GRUDNIA, w niedzielę w godzinach 11.00 – 15.00

  - możesz wykonać świąteczny świecznik
  - obejrzeć pokaz toczenia na kole
  - zwiedzić pracownię
  - kupić oryginalny drobiazg
  - wygrać ceramiczną nagrodę w konkursie

  ZAPRASZAMY
  Wstęp wolny.
  Pracownia mieści się przy ul. Przemyskiej 18 (za pocztą na Białobrzeskiej).
  Tel. w Ośrodku Kultury Ochoty 22 822-48-70

  Dobre 0

 56. Danuta Wylazłowska pisze:

  Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach zaprasza na wystawę fotograficzną pod tytułem: Barwy Dalekiej Pólnocy. Autorką zdjęć jest Aleksandra Lesz.

  Dobre 0

 57. Danuta Wylazłowska pisze:

  Zapraszamy na wystawę biżuterii koralikowej z Pracowni Miodosytnia.

  więcej informacji na stronie biblioteki: http://www.mbp-brzeziny.pl

  Dobre 0

 58. TR pisze:

  1. Finisaż wystawy „Rzeźbiarze Saskiej Kępy wczoraj i dziś”

  2. 26 listopada 2011, godz. 17.00

  3. Klub Kultury Saska Kępa: Warszawa, ul. Brukselska 23 (k. Ronda Wolframa)

  4. W panelu dyskusyjnym udział wezmą: Ryszard Kalkhoff, prof. Jacek Dyrzyński, prof. Gustaw Zemła, dr Agnieszka Chmielewska, dr Hanna Faryna-Paszkiewicz, Magdalena Czerwosz, Dariusz Kowalski, Anna Rudzka

  5. Wstęp wolny

  6. http://www.goslawski.art.pl/pdf/Finisaz_wystawy_26_XI_2011.pdf

  Dobre 0

 59. Piotr Michalak pisze:

  Dwa Teatry z Wrześni ogłaszają konkurs na sztukę sceniczną/scenariusz teatralny w ramach Pierwszego Ogólnopolskiego Konkursu na Peryferyjny Dramat Współczesny.
  Prace można nadsyłać od 14.11.2011 do 31.05.2012.
  Nagrodą dla dwóch najlepszych utworów będzie przeniesienie ich na deski przez Dwa Teatry.
  Wszystkie informacje na stronie teatru: http://dwateatry.blogspot.com

  Dobre 0

 60. Danuta pisze:

  Miejska Biblioteka Publiczna
  im. Juliana Tuwima w Brzezinach
  zaprasza na prelekcję multimedialną
  Pani Michaliny Ziemniewicz
  pracownicy Regionalnej Organizacji Turystycznej
  Województwa Łódzkiego
  dotyczącą Światowego Dnia Turystyki
  która odbędzie się
  3 listopada 2011 r. o godzinie 10:00

  Dobre 0

  • sylwiadomanska pisze:

   Zapraszam na spektakl Jekyll&Hyde – ostatni w tym roku, po udanych pokazach w Tokio.
   Gramy 17 listopada 2011 w Snie Pszczoły, ul. Inzynierska 3 w Warszawie.
   Teatr Couscouskuskus w skladzie: Marta Jalowska, Ewa Solonia i Krysia Fiszer, muzyka Tadashi Yabe – Tokio,

   bilety w cenie 15pln

   http://www.couscouskuskus.com

   zapraszam!

   Dobre 0

 61. You made some decent factors there. I appeared on the web for the issue and found most individuals will go along with along with your website.

  Dobre 0

 62. Magda Banasińska pisze:


  Już dziś ruszają Krakowskie Reminiscencje Teatralne!
  Już dzisiaj startuje międzynarodowy festiwal – Krakowskie Reminiscencje Teatralne. Tegoroczna edycja odbywa się wyjątkowo w październiku, ponieważ została włączona do programu kulturalnego Polskiej Prezydencji w UE. Organizatorzy wybrali na tę okazję najciekawsze zjawiska kształtujące trendy we współczesnym teatrze, a także przygotowali kilka wydarzeń specjalnych.
  Wydarzenie, które od przeszło 35 lat odbywało się w kwietniu, w tym roku wyjątkowo zagości w Krakowie jesienią. Zmiana daty spowodowana jest włączeniem KRT Festival w program kulturalny Polskiej Prezydencji w UE oraz spotkaniem międzynarodowej sieci IETM, która skupia ponad 400 organizacji z 45 państw świata, działających w obszarze sztuk performatywnych. W programie tegorocznego festiwalu znalazła się obszerna prezentacja polskiej oraz europejskiej sceny teatralnej. Oprócz rodzimych spektakli w repertuarze pojawią się także przedstawienia z krajów należących do Partnerstwa Wschodniego, Rosji, Wielkiej Brytanii i regionu Nadrenii i Westfalii. 36. edycja KRT obfituje w międzynarodowe premiery, projekty specjalne oraz pokazy tańca współczesnego. Od dzisiaj zagoszczą one na tydzień w Krakowie.
  Krakowskie Reminiscencje Teatralne otwiera premiera spektaklu „Prolog” w reżyserii Wojtka Ziemilskiego. Przedstawienie przygotowywane specjalnie na 36. edycję KRT w koprodukcji z Teatrem Ochoty jest kontynuacją poszukiwań artysty w zakresie choreografii społecznej. Ziemilski przyjrzy się zjawisku wspólnoty – temu, jak ją tworzyć i negocjować. Punktem wyjścia dla tych rozważań są osobiste historie – niektóre prawdziwe, inne fikcyjne – związane z tożsamością jednostki i jej przynależnością do większej całości. To wydarzenie, z pogranicza instalacji performatywnej i spektaklu, nie jest jednak możliwe bez udziału publiczności. Widzowie stają się w nim aktorami. „Prolog” zostanie zagrany dziś aż 6 razy w Centrum Kultury Rotunda w postaci 45-minutowych setów dla 15-osobowych grup widzów. Będzie można go obejrzeć także w piątek i sobotę.
  O godzinie 16.30 w Bunkrze Sztuki, odbędzie się wernisaż wyjątkowej wystawy Tima Etchellsa – „From Afar/Z oddali”. Projekt zrodził się z chęci zbliżenia pomiędzy Unią Europejską a sześcioma krajami Partnerstwa Wschodniego: Armenią, Azerbejdżanem, Białorusią, Gruzją, Mołdawią i Ukrainą. Punktem wyjścia dla projektu jest wyprawa, którą odbył brat Tima – Mark, do stolic państw objętych programem. Przygotowana specjalnie dla festiwalu KRT wystawa, to konfrontacja „emisariusza” ze wschodnimi stolicami za pośrednictwem ich mieszkańców. Mark w ciągu swojej podróży odwiedził sześć miast. W każdym z nich spotykał się z dwoma, wcześniej umówionymi osobami, które opowiadały mu o sobie i swoim kraju. Te różnorakie historie stały się bazą do projektu. Wystawa, którą można oglądać do 16 października, to kompilacja widoków z oddali i obrazów z pierwszej ręki. Tworzą one złożoną sieć wymiany i współpracy, która doskonale odzwierciedla istotę partnerstwa.
  W ramach tegorocznej edycji pojawi się, po raz pierwszy w historii KRT, teatr tańca współczesnego. Dziś publiczność zobaczy projekt grupy Harakiri Farmers i Any Brzezińskiej „We are oh so Lucky”. Docenione m.in. na festiwalu w Berlinie przedstawienie, które swoim tytułem nawiązuje do postaci Lucky’go ze sztuki Samuela Becketta „Czekając na Godota”, ma w sobie coś z teatru absurdu. Odtwórczynię tytułowej roli, Dominikę Knapik, skonfrontowano tu z potokiem słów, opisywanych przez nią za pomocą tańca. Artystka porusza się pomiędzy banalnym szumem bez treści, starając się zbudować emocjonalność swojej postaci. Twórcy okazują się nad wyraz wymagający wobec widzów, dla których oglądane przedstawienie będzie interpretacyjnym wyzwaniem. Spektakl odbędzie się dziś dwa razy – o 18.00 i 21.00 w PWST na ul. Straszyńskiego 22.
  Widzowie Krakowskich Reminiscencji Teatralnych będą mieli dziś szansę zobaczyć także nadzwyczaj kąśliwy i dowcipny spektakl „III Furie” w reżyserii Marcina Libera. Trudno go jednoznacznie zaklasyfikować, ponieważ jest to połączenie prozy, piosenki, popkulturowych cytatów i rwącej się, choć paradoksalnie spójnej fabuły. Przedstawienie odwołuje się do wielu mniej lub bardziej znanych faktów historycznych, do współczesnej twórczości teatralnej oraz potocznych skojarzeń. „III Furie” będą przedstawiane na KRT tylko raz – dzisiaj o 18.00 w Muzeum Inżynierii Miejskiej.
  To tylko kilka przykładów tego, czego możemy spodziewać się od 6 do 12 października w Krakowie. Warto skorzystać z jego bogatej oferty i zarezerwować sobie czas choćby na jeden z festiwalowych dni. Więcej informacji na stronie http://www.krt-festival.pl

  Dobre 0

 63. Książnica Łódzka pisze:

  O jego literackich zasługach pisał Aleksander Brückner „niememu przedtem wiekowi siedemnastemu on pierwszy jakby język rozwiązał.” Kim był Pasek? Żołnierzem i awanturnikiem? Czy mistrzem wojennej opowieści? Na spotkanie o Janie Chryzostomie Pasku, najsłynniejszym pamiętnikarzu epoki baroku, zaprasza 7 października 2011 o godz. 13.00 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Piłsudskiego w Łodzi (ul. Gdańska 100/102). O przygodach i życiu pisarza-sarmaty opowie prof. Eugeniusz Walczuk.
  Po spotkaniu nastąpi otwarcie wystawy zawierającej edycje „Pamiętników” Jana Chryzostoma Paska, pochodzące z kolekcji prof. E. Walczuka i zbiorów WiMBP.
  Wstęp wolny!

  Dobre 0

 64. Magda Kotowska pisze:

  Zagraj na scenie T-Mobile Music podczas Avant Art Festival we Wrocławiu!

  Po przygodzie z filmowym festiwalem Nowe Horyzonty oraz muzycznym katowickim OFF Festivalem T-Mobile Music wraca do Wrocławia, by wesprzeć największe w kraju święto sztuki awangardowej Avant Art Festival. Trwające od 29.09 do 08.10 wydarzenie to prawdziwa uczta dla fanów sztuki – odważnej, różnorodnej i nietuzinkowej, często zacierającej granice pomiędzy poszczególnymi gatunkami.

  Na zakończenie festiwalu, na specjalnej scenie T-Mobile Music, wystąpi Kevin Martin z projektem The Bug. Jego twórczość jest oryginalną wypadkową wielu nurtów i estetyk takich jak dancehall, noise, grime, hip-hop, dubstep czy techno. Nie będzie to jedyny performance tego wieczoru. Po koncercie tego londyńskiego producenta, wystąpi dwóch zwycięzców kolejnej edycji znanego już plebiscytu Zrób Głośniej!, który daje szanse młodym, nietuzinkowym artystom na zaistnienie na wielkich festiwalowych scenach w całej Polsce.

  Mechanizm konkursu jest bardzo prosty. Należy do 21 września zarejestrować się na portalu http://www.t-mobile-music.pl i zgłosić swój utwór do konkursu (artyści już zarejestrowani oczywiście również mogą wziąć udział w plebiscycie – wystarczy akceptacja regulaminu). Sześcioosobowe jury wyłoni 10 finalistów, których podda werdyktowi publiczności. Głosowanie internautów trwać będzie od 23 do 29 września na portalu T-Mobile Music, a wyniki ogłoszone zostaną 30 września. Każdy głosujący będzie miał szansę na otrzymanie podwójnego karnetu na festiwal.

  T-Mobile Music jest partnerem głównym festiwalu Avant Art.

  Szczegółowe informacje o konkursie na stronie http://www.t-mobile-music.pl oraz na http://www.avantart.pl

  Dobre 0

 65. kolektyw gęsia skórka pisze:

  spektakl / obraz
  „To pewnie wina krajobrazu”

  premiera / 23 września 2011 / 20:00
  kolejne pokazy / 24 i 25 września 2011 / 19:00
  miejsce / hala wysokich napięć / swps, ul. Chodakowska 19/31

  reżyseria / scenariusz / dramaturgia: Justyna Wasilewska
  scenografia: Hanna Śliwińska
  elementy choreografii: Tomasz Bazan
  zdjęcia / video: kolektyw Gęsia Skórka
  muzyka: Justyna Wasilewska
  koordynatorka projektu: Karolina Wesołowska

  występują: Dominika Biernat, Piotr Trojan, Justyna Wasilewska
  „Ich dom zbudowany był na palach jak weneckie pałace. Mieli dwa
  pokoje, zewnętrzną kanalizację i małą szklarnię pomalowaną na
  żółto. Rankiem refleksy odbitego w wodzie słońca ślizgały się po
  posrebrzonych, starych wapiennych ścianach i cieszyli się
  niemal absolutną wolnością, odosobnieniem, ciszą… A jeśli o czwartej
  nad ranem chcieli krzyczeć z rozpaczy nikt ich nie słyszał. ”

  Między jedną a drugą katastrofą jest zawsze jakiś czas i jakieś miejsce.
  Czas jest oczekiwaniem na następną. Miejsce pozostałością po
  poprzedniej. W tym pomiędzy, nieruchomo, rozgrywa się/wisi nasz
  spektakl/obraz i pomimo tego, że jest integralną częścią wystroju
  wnętrza; tak samo jak wazon czy krzesło poszerza przestrzeń.
  Niewyraźne kontury, wszystko zamienia się w przepływ.
  Nie zawsze chodzi o to, żeby zrobić kolejny krok, a bezruch to nie
  zawsze krok w tył.

  Twórcy projektu inspirując się światem słów Mirona Białoszewskiego, a także prozą Thomasa Bernharda, J.M.Coetzeego i Malcolma Lowrego, odsłaniają przed nami bohaterów, którzy tak samo jak ich dom na peryferiach cywilizacji nękani są przez korozje i rozkład .
  wstęp na bezpłatne zaproszenia
  rezerwacja miejsc pod adresem topewniewinakrajobrazu1@gmail.com

  Spektakl powstał przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie MŁODA POLSKA 2011 dla Justyny
  Wasilewskiej.

  Dobre 0

 66. Książnica Łódzka pisze:

  Inspiracje Miłoszem – konkurs poetycki
  Związek Literatów Polskich Oddział Łódź oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zapraszają do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim. W konkursie mogą brać udział wszyscy zainteresowani bez względu na przynależność do związków i stowarzyszeń twórczych, którzy ukończyli 18 lat.
  Aby wziąć udział w konkursie należy nadesłać na adres organizatora zestaw trzech wierszy inspirowanych cytatem z utworu Czesława Miłosza „Oeconomia divina”.
  „Wydziedziczona z przedmiotów mrowiła się przestrzeń.
  Wszędzie było nigdzie i nigdzie, wszędzie.”
  Termin nadsyłania prac upływa 30 września 2011 r. Nagrodą główną będzie tygodniowy pobyt w Domu Pracy Twórczej w Zakopanem.
  Regulamin konkursu dostępny jest na stronie http://www.wimbp.lodz.pl/wimbp/
  Patronem medialnym konkursu jest Radio ŻAK.
  Serdecznie zapraszamy!

  Dobre 0

 67. CentrumJR pisze:

  Warsztaty Romansów Rosyjskich

  Zapraszamy miłośników muzyki i języka rosyjskiego na Warsztaty Romansów Rosyjskich, które odbędą się w malowniczej okolicy Gór Świętokrzyskich. W programie oprócz zajęć wokalnych i wykładów będzie czas na ognisko, herbatkę przy samowarze i wycieczkę na górę Radostowa. Warsztaty poprowadzi według programu autorskiego absolwentka Moskiewskiego Państwowego Instytutu Kultury, reżyser, muzyk, tłumacz – mgr kulturoznawstwa Halina Bilska.

  Zakwaterowanie
  Gospodarstwo Agroturystyczne Radostowa w Masłowie, Ciekoty 196 (pokoje 2-osobowe z łazienkami i TV). Gospodarstwo położone jest u stóp góry Radostowa, 200 m od zalewu w Ciekotach. W bezpośrednim sąsiedztwie gospodarstwa przebiegają dwa szlaki turystyczne – Łysica, Św. Katarzyna, Bodzentyn.

  Termin warsztatów
  19.08.2001 – 21.08.2011

  Cena warsztatów:
  299 zł – osoba w pokoju 2-osobowym (za dodatkową odpłatnością możliwe zakwaterowanie w pokoju 1-osobowym).

  Szczegółowy program i warunki:
  http://centrumjr.pl

  Dobre 0

 68. Leica Gallery Warszawa pisze:

  Pokonkursowa wystawa fotografii 1.Leica Street Photo – Moment jest jeden
  4 sierpnia 2011 r. (czwartek), godz. 19.00
  Leica Gallery Warszawa
  Centrum Handlowe BlueCity
  Warszawa, Aleje Jerozolimskie 179, poziom +1
  http://www.leica-camera.pl
  http://www.facebook.com/LeicaCameraPoland
  Leica Gallery Warszawa zaprasza na pokonkursową wystawę fotografii 1.Leica Street Photo – Moment jest jeden.
  Konkurs fotografii ulicznej 1.Leica Street Photo został ogłoszony 21
  czerwca 2011, za pośrednictwem polskiej strony Leiki: http://www.leica-camera.pl.
  Mottem tegorocznej edycji stało się zdanie Bogdana Dziworskiego:
  „Moment jest jeden”, w przewrotny sposób parafrazujące
  definicję bressonowskiego decydującego momentu.

  Pierwsza edycja konkursu zaskoczyła organizatorów. Podczas
  pierwszego wakacyjnego miesiąca (zdjęcia można było nadsyłać od 21 czerwca
  do 22 lipca), kilkuset fanów fotografii i fotografowania zechciały
  wziąć udział w „ćwiczeniach z patrzenia”. Zgłoszonych zostało
  1716 prac. Zgodnym zdaniem Jury, w skład którego weszli m.in. Bogdan
  Dziworski, Mikołaj Grynberg i Wojtek Wieteska, poziom nadesłanych
  fotografii był bardzo wysoki. Zobaczyliśmy zaskakująco dobre kadry, świeże
  i klasyczne jednocześnie, pełne humoru, wieloznaczności, a przede wszystkim
  TYCH MOMENTÓW.

  Autorzy to zarówno doświadczeni zawodowcy, jak Paweł Stelmach, Paweł
  Kosicki, Tomasz Lazar, Marek Lapis czy Damian Chrobak, jak i amatorzy,
  „uliczni debiutanci”, którzy mają predyspozycje by „być jak Cartier-Bresson”. Laureatami konkursu 1.Leica Street Photo – Moment jest jeden, zostali
  Damian Chrobak, Anna Fijałkowska, Daniel Górecki, Maciej
  Góźdź, Bartłomiej Jurecki, Mariusz Janiszewski, Łukasz Kabocik,
  Marek Lapis,Tomasz Lazar, Jan Leśniak, Magdalena Lewanowicz, Aleksandra
  Niwińska, Maciej Nowacki, Krzysztof Orłowski, Sebastian Pająk, Bartek
  Patelczyk, Mikołaj Rosati, Mateusz Sarełło, Jacek Siwko,
  Izabela Urbaniak, Krzysztof Wierzbowski, Paulina Wierzgacz i Szymon
  Wykrota.

  Jury konkursu wyłoniło ostatecznie 28 fotografii, które będzie można
  oglądać w sierpniu i wrześniu w warszawskiej Leica Gallery.

  Dobre 0

 69. Ludwika Ogorzelec pisze:

  …monumentalnych rozmiarow rzezbe -in situ- z cyklu ” Krystalizacja przestrzeni” bedaca efektem mojej pracy tworczej w ramach The International Residence Programme
  of Shangyuan Art Museum in 2011 in Beijing    http://www.syartmuseum.com
  mozecie pastwo ogladac na terenie Shangyuan Art Museum w Pekinie
  albo w
  https://picasaweb.google.com/lutkao/ChinyIMAtTheInternationalResidenceProgrammeOfShangyuanArtMuseumIn2Apr72011#

  Dobre 0

 70. pkurpik pisze:

  Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy

   
  Zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Zdzisława Walczuka
  „Toast za wolność”
  Poświęconej Pierwszemu Premierowi III Rzeczpospolitej Tadeuszowi Mazowieckiemu.
   
  Wernisaż odbędzie się 27 lipca 2011 roku (środa) o godz. 17:00 w Bibliotece dla Dorosłych i Młodzieży Nr 97, Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego ul. Czerniakowska 178a
  Wstęp wolny.

  Dobre 0

 71. fineart pisze:

  Tadeusz Gronowski – twórca niezwykłej codzienności.
  Zapraszamy do Salonu Wystawowego Marchand DESA Unicum, Pl. Konstytucji 2, w dn. 12 lipca – 29 sierpnia.
  Plakaty, grafiki, projekty.
  Więcej informacji:(fragment wypowiedzi niezgodny z regulaminem §7 pkt 10.5)

  Dobre 0

 72. XI Festiwal Filmów Skandynawskich w Darłowie. Organizator: Darłowski Ośrodek Kultury. Festiwal odbędzie się w dniach od 18-24 lipca 2011 r.  Wstęp na wszystkie seanse bezpłatny. Filmy wyświetlane będą w Kinie Bajka ul. Morska 56 Darłowo oraz Darłówko zachodnie przy moście. Gościem specjalnym będzie Jacob Dammas, reżyser duński twórca filmu o Darłowie „Pomorskie Iluzje”. Szczegółowy opis filmów i program na stronie internetowej http://www.dokdarlowo.pl (DOK)

  Dobre 0

 73. 1. Street Art Doping Festiwal 2011 w Pawilonach od 14-17 lipca
  2. 14-17 lipca, codziennie od godz. 12:00 w południe
  3. Pawilony, Ul. Nowy Świat 22/28

  4. Artyści i muzycy, bywalcy pawilonów, m.in. swoje murale zrealizują Base23, Foxy & Wiur, FRM-Kid, Monsfur, Otecki 

  5. ZA DARMO - ruszcie się z domu i patrzcie jak Street Art Doping zmienia oblicze miasta!
  6. http://www.pawilony.org 

  Dobre 1

 74. Pokaż swój LOOK na druk!
  Czy zastanawiałeś się, jak to jest być reżyserem? Spójrz na świat okiem kamery i weź udział w konkursie NEW LOOK na DRUK!
  Zadanie konkursowe polega na nakręceniu telefonem komórkowym filmu o książce i czytaniu. Nieważne, czy siedzisz na plaży, wędrujesz po górach czy jesteś w wielkim mieście. Sfilmuj nietypową – artystyczną, humorystyczną a może makabryczną scenę z książką w roli głównej. Znajdź inspirację i pokaż swój wyjątkowy, oryginalny LOOK na DRUK. Film zostanie zaprezentowany podczas Gali Finałowej a Ty masz szansę wygrać sprzęt fotograficzny.
  Gotową pracę możesz wysłać już teraz za pośrednictwem Formularza Zgłoszeniowego dostępnego ze strony http://www.wimbp.lodz.pl/gutenberg/ (tu znajdziesz regulamin konkursu). Czekamy na Twój filmik do 15 sierpnia 2011.
  Konkurs filmowy NEW LOOK NA DRUK organizowany jest w ramach projektu Dni Gutenberga w Łodzi przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Stowarzyszenie Grupa Biblioteczna oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Sekcję Edukacji Młodego Czytelnika.
  Serdecznie zapraszamy!

  Dobre 0

 75. Anna Kowalów pisze:

  Dzień renesansowy w Muzeum Narodowym we Wrocławiu
  9 lipca, od 10.00 do 18.00
  Wstęp wolny
  12.00 – „Najsłynniejsze akty renesansowe w malarstwie i rzeźbie” – wykład
  13.00 – zwiedzanie Galerii sztuki śląskiej XVI-XIX w.
  15.00 – „Elegantki renesansowej Florencji” – wykład
  16.00 – pokaz renesansowych tańców i nauka podstawowych kroków – zespół Serenissima Wratislavia
  Zabawy dla dzieci:
  11.00 - „Ciesz się dniem, jak człowiek renesansu”
  13.00 - „Przygoda w gabinecie osobliwości”
  15.00 – „Tajemnice renesansowych herbów”
  http://www.mn.wroclaw.pl
  http://www.facebook.com/Muzeum.Narodowe.Wroclaw

  Dobre 0

 76. POSK Dublin pisze:

  Recital Organowy w Dublińskiej Prokatedrze


  Z okazji Prezydencji Polski w Unii Europejskiej od lipca do grudnia 2011 r. Polski Ośrodek
  Społeczno-Kulturalny zaprasza do dublińskiej Prokatedry pw. NMP (Saint Mary’s Pro-
  Cathedral, Marlborough Street, Dublin 1) wpiątek 15 lipca 2011r. ogodz. 19.00na recital
  organowy.

  Wykonawcami będąWitold Zaborny* iEmilia Pycińska**.

  W ich wykonaniu usłyszymy utwory najwybitniejszych europejskich kompozytorów
  organowych, a także polskich.

  Program koncertu:

  César Franck (1822-1890) – III Chorał a-moll *
  Władysław Szymański (1955) – „Et exspecto resurrectionem mortuorum…” *
  Félix-Alexandre Guilmant (1837-1911) – III Sonata, op. 56 (Preludio, Adagio, Fuga)*

  Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Toccata i fuga d-moll, BWV 565 **
  Mieczysław Surzyński (1866-1924) – Toccata fis-moll, op. 36 **
  Feliks Nowowiejski (1877-1946) – Poemat „In Paradisum” na organy, op. 61 (Część I,
  Część II, Epilog)**

  Wstęp wolny

  http://www.poskdublin.org/2011/07/recital-organowy-w-dublinskiej.html

  Dobre 0

 77. Anna Kowalów pisze:

  8. Międzynarodowy Festiwal Tańca Dawnego PAWANA 2011
  3-9 lipca 2011
  Jakie kroki miała volta najbardziej skandaliczny taniec dworski, który z tańców zastępował królowej Elżbiecie poranną gimnastykę i co wspólnego z tańcami dawnymi mają joga i tai chi? Odpowiedzi na te i inne pytania można będzie usyskać biorąc udział w kolejnej edycji festiwalu Pawana. To jedna z największych imprez w Polsce propagujących dawny taniec dworski, której celem jest również przybliżenie dawnej kultury, obyczajów i sposobu życia naszych przodków. W tym roku organizatorzy „przeniosną” wrocławian i turystów w czasy renesansu.
  Program:
  3 lipca, godz. 15.00-21.00, Dzień renesansowy na wrocławskim Rynku,
  4-6 lipca, Kurs tańca dawnego dla początkujących,
  4-9 lipca, Warsztaty taneczne dla zaawansowanych,
  9 lipca, godz. 10.00- 18.00, Dzień renesansowy w Muzeum Narodowym
  Więcej na http://www.pawana.eu
  http://www.facebook.com/pannaPawana

  Dobre 1

 78. Miejska Biblioteka Publiczna
  im. Juliana Tuwima w Brzezinach
  serdecznie zaprasza
  na wystawę fotograficzną
  Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

  Dobre 1

 79. Anna Kowalów pisze:

  Zdzisław Jurkiewicz – wystawa monograficzna
  28 czerwca – 25 wrzesnia 2011
  Muzeum Narodowe we Wrocławiu

  Interesuje się astronomią, hoduje egzotyczne kwiaty i wymyśla „przedmioty niemożliwe”, przede wszystkim jednak jest wybitnym artystą, który zawsze wyprzedzał istniejące w sztuce trendy i kierunki. Z okazji przypadających w tym roku 80-tych urodzin Zdzisława Jurkiewicza Muzeum Narodowe we Wrocławiu przygotowuje wielką prezentację jego twórczości.
  Ceny biletów:
  normalny 15 zł, ulgowy 10 zł, grupowy 5 zł, rodzinny 10 zł (rodzin), 5 zł (dziecko)

  Dobre 1

 80. Ania Dąbrowska na Festiwalu GRAMY

  Ania Dąbrowska będzie gwiazdą Gali Finałowej Festiwalu GRAMY. Wystąpi
  3 września w szczecińskim Teatrze Letnim.

  Ania Dąbrowska jest jedną z najbardziej utalentowanych polskich artystek
  młodego pokolenia. Pierwszą płytę wydała w 2004 r. Dotąd nagrała
  już cztery albumy, z których każdy uzyskał status Platynowej Płyty.
  Ich łączna sprzedaż wyniosła ponad 200 000 płyt. Skalę jej
  popularności oddają liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. 3 statuetki
  otrzymane podczas festiwalu Top Trendy i 6 Fryderyków. Zagrała trzy
  duże trasy koncertowe obejmujące swym zasięgiem największe miasta w
  Polsce.

  Kariera Ani Dąbrowskiej jest przykładem na to, że warto uczestniczyć w
  konkursach muzycznych, których celem jest promocja nowych postaci sceny
  muzycznej. Po raz pierwszy usłyszeliśmy ją podczas pierwszej edycji
  programu telewizyjnego „Idol”. I choć kto inny ją wygrał, to jednak
  spośród finalistów Ania osiągnęła największy komercyjny sukces.

  Bilety na Galę Finałową Festiwalu GRAMY z gościnnym występem Ani
  Dąbrowskiej kosztują 20 zł. Nabyć je będzie można w punktach
  sprzedaży w Szczecinie oraz w internecie.

  Dobre 0

 81. W imieniu lubelskiej parafii Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego zwracam się z prośbą do Państwa, czy jest możliwe na łamach waszego czasopisma zareklamowanie planowanej przez nas prelekcji na temat terroryzmu.
  Szczegółowe informacje poniżej:

  Pozdrawiam,

  Z Panem Bogiem

  Ks. Dariusz Zuber
  http://www.metodysci-lublin.homopaschalis.pl
  tel. 695 773 139
   

  TERROR in RUSIA. BIESLANA PRAWDZIWA HISTORIA.
  60 minut wstrząsających opowieści o losach rodzin dotkniętych siłą terroryzmu.

  Parafia Ewangelicko-Metodystyczna w Lublinie i COLLEGE of ENGLISH „u Metodystów” zapraszają  na autorską, multimedialną prezentację Zbyszka Pawlaka, wieloletniego pracownika organizacji humanitarnej na terenach republik byłego ZSRR. Dynamiczny reportaż z podróży na Kaukaz i pracy z ponad 100 rodzinami ofiar  zamachu na szkołę w Beslanie we wrześniu 2004 r.

  Gdzie:
  COLLEGE of ENGLISH  „u Metodystów”
  ul. Borelowskiego 5  dzielnica Konstantynów-Węglin

  Kiedy: 18 czerwiec (sobota) o godz. 17.00

  WSTĘP WOLNY !!!

  Więcej informacji: http://www.metodysci-lublin.homopaschalis.pl/prelekcja-o-terroryzmie/

  Dobre 0

 82. Miejska Biblioteka Publiczna
  im. Juliana Tuwima w Brzezinach
  zaprasza
  na spotkanie z Panią
  Mirosławą Truchtą Nowicką
  16 czerwca 2011 r. (czwartek)
  o godzinie 12:00 w bibliotece w Brzezinach
  i równocześnie na wystawę Japońskich lalek Jej autorstwa
  czynnej od 16 czerwca 2011.

  z poważaniem,

  Danuta Wylazłowska
  dyrektor
  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzezinach

  Dobre 3

 83. Zapraszam na Spektakl ‚Jekyll&’Hyde
  16 i 17 czerwca 2011 godz. 19:00
  Sen Pszczoły, ul. Inżynierska 3, Warszawa
  Teatr couscous

  cena: 15 PLN

  http://www.couscouskuskus.com;  http://www.senpszczoly.pl

  Dobre 0

 84. Perypetie uczuciowe bogatej Adiny i nieśmiałego Nemorina  zawarte w genialnej operze komicznej  „Napoj miłosny”  Gaetana Donizettiego będzie można śledzić w Operze Nova w najbliższy  piątek i niedzielę ( 10 i 12 czerwca o godz.19.)..
   
  Adina jest piękna, beztrosko łamie męskie serca. Dla biednego Nemorina wydaje się nieosiągalna. Może nigdy nie odważyłby się zawalczyć o jej uczucie, gdyby nie niespodziewane przybycie „doktora” Dulcamary , który jest mistrzem sprzedaży obwoźnej i potrafi zbyć butelkę bordeaux , jako legendarnego napoju  zapewniającego wzajemność w miłości. Pojawia się też ”ten trzeci”, czyli sierżant Belcore w oczekiwaniu na padające mu do stóp niewiasty.
  Nad wartką i dowcipną historią  unosi się cudowna muzyka Donizettiego
  W czasie najbliższych przedstawień wystąpią:
  Victoria Vatutina (Adina)  , Pavlo Tolstoy i Dariusz  Pietrzykowski * (Nemorino).
  Jako doktor Dulcamara : Bartłomiej Tomaka.
  Postać sierżanta Belcore wykonywać będą Łukasz Motkowicz i Łukasz Goliński.
  Orkiestrą Opery Nova dyrygować będzie Jerzy Wołosiuk.
  http://www.opera.bydgoszcz.pl

  Dobre 0

 85. P.S pisze:

  <!– @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } A:link { color: #000080; so-language: zxx; text-decoration: underline } –>
  Koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego – Mateusz Nagórski
   
  Piosenki Jacka Kaczmarskiego w klasycznej, gitarowej aranżacji. Na koncercie będzie można usłyszeć utwory z całego okresu twórczości artysty, te najbardziej znane i te, które wykonywane były rzadko lub nawet tylko jeden raz.
  W ramach bonusu i niespodzianki kompozycje Mateusza Nagórskiego do nieumuzycznionych wcześniej wierszy Jacka Kaczmarskiego, które w przyszłości będą się składać na program i płytę pt. „Dance Macabre”.

   
  Mateusz od kilku lat występuje w repertuarze J. Kaczmarskiego. W dorobku muzycznym ma koncerty, na których dzielił scenę z takimi postaciami jak: Zbigniew Łapiński, zespół Czerwony Tulipan, Mirosław Czyżykiewicz, Tolek Muracki i wielu innych.

  Bilety w cenie 15 zł. do kupienia w dniu koncertu, rezerwacja mailem z podaniem imienia i nazwiska – patiiso@o2.pl
   
  Posłuchaj: http://www.youtube.com/MateuszNagorski
  Zobacz i polub: http://www.facebook.com/mateusznagorski

  data: 18 czerwca 2011
  godz: 20:00

  miejsce: Klubokawiarnia Grawitacja, ul. Browarna 6, Warszawa (Powiśle)

  Zapraszamy!

  Dobre 1

 86. Szczeciński Festiwal Młodych Talentów GRAMY to propozycja dla muzyków, którzy nie osiągnęli jeszcze komercyjnego sukcesu na polskiej scenie muzycznej. Celem festiwalu jest wyłonienie utworów muzycznych w poszczególnych kategoriach i wsparcie zwycięskich zespołów w działaniach umożliwiających wydanie i wypromowanie konkursowych utworów.
  Festiwal GRAMY poszukuje dobrych przebojów. Do nadsyłania swojej twórczości zachęcamy muzyków prezentujących rozmaite gatunki muzyczne. Przymiotnik „młody” w nazwie festiwalu oznacza świeże i nieszablonowe podejście do muzyki. Wyróżnikiem utworów musi być ich przebojowość – muszą dać się dobrze słuchać w radiu. Choć jesteśmy otwarci na utwory anglojęzyczne, przykładamy szczególną wagę do piosenek tworzonych w języku polskim. Stąd też funkcjonowanie odrębnej kategorii – „Najlepszy polski przebój”.
  Zachęcamy do udziału w konkursie solistów lub zespoły muzyczne, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania (także z zagranicy), stawiających pierwsze kroki na scenie muzycznej, działający w muzycznym undergroundzie, także z doświadczeniem muzycznym lecz bez rynkowych osiągnięć, pragnący podzielić się swoją twórczością z zamiarem rozwinięcia swojej kariery.
  Festiwal kreuje atmosferę święta muzyki. Jest platformą spotkań muzyków z całej Polski, grających odmienne gatunki muzyczne. Uczestnicy konkursu traktowani są podmiotowo. W odróżnieniu od konkursów komercyjnych nie są jedynie produktem, na którym należy zarobić. Festiwal GRAMY eksponuje to, co ciekawe na scenie muzycznej, to co umyka obowiązującym trendom.
  Zwycięstwo w Festiwalu GRAMY ma być platformą ułatwiającą start lub rozwój kariery muzycznej. Nagrody finansowe poszczególnych kategorii konkursowych pozwalają na zainwestowanie w działania związane z rejestracją i publikacją materiału, czy też stworzeniem profesjonalnego wizerunku wizualnego.
  Radio pełni rolę medium, które chce ułatwić im dotarcie do szerszego grona odbiorców – staje się partnerem w promowaniu artystów, którzy mają do zaproponowania słuchaczom dobry i przebojowy materiał. Wielu z nich po raz pierwszy ma możliwość wystąpić przed parotysięczną publiką przy profesjonalnej oprawie scenicznej szczecińskiego Teatru Letniego podczas Gali Finałowej.
  1 kwietnia – 31 maja Etap eliminacyjny – przyjmowanie zgłoszeń wykonawców. Spośród zgłoszeń wytypowanych zostanie 26 uczestników kolejnego etapu.
  30 czerwca Przedstawienie listy 26 uczestników Przesłuchań Konkursowych.
  1 sierpnia Rozpoczęcie plebiscytu SMSowego na najlepszego wykonawcę publiczności spośród 26 uczestników Przesłuchań Konkursowych.
  1 września Przesłuchania Konkursowe, dzień pierwszy – występ pierwszych spośród 26 zakwalifikowanych do przesłuchań wykonawców. Gratka dla osób śledzących nowości na rynku muzycznym. Można stać się świadkiem narodzin spektakularnych karier, tudzież bolesnych upadków. Oferta dla tych, których nie bawią telewizyjne, sterylnie wyreżyserowane castingi muzyczne. Start – 18:00. Miejsce – Free Blues Club, Szczecin. Wstęp wolny.
  2 września Przesłuchania Konkursowe, dzień drugi – występ kolejnej puli zakwalifikowanych do przesłuchań wykonawców. I ogłoszenie listy wykonawców, którzy zagrają w ścisłym finale. Po tym – festiwalowe afterparty w rytm bigbeatowych dźwięków serwowanych przez zespół Pomorzanie.  Mile widziany szyk z epoki pamiętnych festiwali – kwieciste sukienki, wąskie krawaty, gruby okular i modna fryzura :] Start – 18:00. Miejsce - Free Blues Club, Szczecin. Wstęp biletowany – limitowana ilość miejsc!
  3 września Gala Finałowa – walka 6 wykonawców o tytuł Grand Prix oraz nagrody w pozostałych kategoriach. Występ przy profesjonalnej oprawie scenicznej, przed spragnioną wrażeń publicznością szczecińską. W trakcie gali – gościnny występ gwiazdy wieczoru. Start – 19:00. Miejsce - Teatr Letni, Szczecin. Wstęp biletowany – już wkrótce rusza sprzedaż.
   

  Dobre 0

 87. Mateusz Zimny pisze:

  Towarzystwo Miłośników Kłecka i Ziemi Kłeckiej zaprasza na wykład Dawida Junga „Życie, działalność i twórczość dra Marcina z Kłecka na tle kłeckiego renesansu i wczesnego baroku (1590-1606)”.
  Marcin z Kłecka (zw. Martinus Kleccensis, Marcin Kłecki) – kłecki pleban i kaznodzieja w latach 1590-1606, kontrreformata władający łaciną, greką i hebrajskim, autor rozpraw polemicznych i medycznych. Studiował teologię i medycynę w Padwie, gdzie obronił doktorat z medycyny. Pisał również wiersze. Z jego inicjatywy Kłecko w 1596 roku wzbogaciło się o malarstwo oraz rzeźby Mateusza Kossiora (jedno z kłeckich dzieł znajduje się obecnie w Muzeum Narodowym w Krakowie).

  Marcin z Kłecka drukiem ogłosił m.in.:

  „Preserwatiwa przeciwko morowemu powietrzu doswiadczona” (Poznań, wydanie ponowne 1624)

  „Zwierciadło saskie albo maydeburskie…” (Poznań, 1610)

  „Proca na Ministry, y na wszystkie heretyki…” (Kraków, 1607)

  Podczas wykładu omówiona zostanie również poezja Marcina z Kłecka, w tym 100. wersowy, napisany trzynastozgłoskowcem wierszowany prolog do „Procy na Ministry…” oraz stemmata na herb Nałęcz.

  Kiedy: 16.06.2011 r., godzina 10.00
  Miejsce: Kościół parafialny w Kłecku (ul. Kościelna 1)
  Wstęp wolny.

  dołącz do ciekawej dyskusji Dobre 8

 88. Zapraszamy w dniach 3-4 czerwca 2011 na „Dni Gutenberga w Łodzi”, na które złożą się wydarzenia czytelniczo-literackie promujące książki i czytanie. W programie znajdzie się kilkanaście interesujących wydarzeń kulturalnych, m.in. spotkania z pisarzami, prelekcje, impreza plenerowa, wystawa, konkurs. Miejsca imprez: Biblioteka im. J. Piłsudskiego (ul. Gdańska 100/102), Pub „Biblioteka” (róg ul. A. Struga / T. Kościuszki) oraz ulica Piotrkowska. Projekt „Dni Gutenberga w Łodzi” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  Program
  3. 06. 2011 (piątek)
  10.00 – 12.00 – spotkanie z Joanną Olech, ilustratorką i autorką książek dla dzieci (Biblioteka im. J. Piłsudskiego)
  12.00 – 14.00 – spotkanie z Marcinem Pałaszem, pisarzem dla dzieci i młodzieży (Biblioteka im. J. Piłsudskiego)
  17.00 – 19.30 – sesja „Sztuka książki. Od Gutenberga po XXI wiek” (Biblioteka im. J. Piłsudskiego)
  - prelekcja Tadeusza Serockiego „Pelplińskie wydanie faksymilowe Biblii Gutenberga” (Wydawnictwo Bernardinum, Pelplin)
  - panel dyskusyjny „Sztuka i wartości czytania” z udziałem prof. Michała Seweryńskiego (Uniwersytet Łódzki), Łukasza Gołębiewskiego (pisarza, publicysty, wydawcy), Jacka Ladoruckiego (Katedra Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej UŁ)
  - „Z e-bookiem na wakacje” – prelekcja Błażeja Fereta, Małgorzaty Rożniakowskiej-Kłosińskiej (Biblioteka Politechniki Łódzkiej)

  20.00 – 21.00 – występ kabaretu PUFA (Biblioteka im. J. Piłsudskiego)
  Wystawa „Sztuka książki. Od Gutenberga po XXI wiek”, prezentująca m.in. piętnastowieczne druki ze zbiorów biblioteki (Biblioteka im. J. Piłsudskiego).
  Ogłoszenie konkursu „New look na druk” na najlepszy film o książce i czytaniu wykonany telefonem komórkowym. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku września w czasie Jarmarku Wojewódzkiego w Łodzi.

  4. 06. 2011 (sobota)
  12.00 – 13.30 – Parada Czcionek ulicą Piotrkowską (rozpoczęcie spod kamienicy „Pod Gutenbergiem” do Pasażu Schillera, Manifest Ortograficzny, akcja bookcrossingu, stanowiska ukazujące ewolucję książki na przestrzeni wieków)
  14.00 – 15.00 – konferencja prasowa nt. Manifestu Ortograficznego w Pubie Biblioteka
  14.00 – 16.00 – spotkanie z Anną Brzezińską, autorką książek fantasy / Sylwią Chutnik, pisarką, działaczką społeczną, (Biblioteka im. J. Piłsudskiego)
  16.00 – 18.00 – spotkanie z Wojciechem Jagielskim, publicystą, pisarzem (Biblioteka im. J. Piłsudskiego)
  18.00 – 20.00 – spotkanie z Marcinem Wolskim, pisarzem (Biblioteka im. J. Piłsudskiego) / Marcinem Świetlickim, poetą, wokalistą (Pub Biblioteka)
  20.00-22.00 – spotkanie z Leszkiem Długoszem, poetą, kompozytorem (Biblioteka im. J. Piłsudskiego)
  Wstęp wolny!

  Dobre 0

 89. „Białe małżeństwo” w wykonaniu studentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie!
   
  Co się stanie, gdy do jednego kotła wrzucimy kilka postaci z Fredry, scenę grzybobrania z „Pana Tadeusza”, fragment „Żywotów świętych i męczenników” księdza Piotra Skargi, doprawimy językiem z młodopolskich kalendarzy i czasopism oraz sytuacjami zaczerpniętymi z Witkacego i Zapolskiej? Okazuje się, że gdy wszystkie te składniki zbierze Tadeusz Różewicz i posłużą mu one do przeprowadzenia psychoanalizy polskiego erotyzmu, wybuchnie niemały skandal.
   
  „Białe małżeństwo” tuż po publikacji w 1974 w jednym z kazań potępił sam prymas Wyszyński, a burza, która przetoczyła się przez polską prasę była tak ogromna, że planowaną w Starym Teatrze w Krakowie premierę postanowiono odwołać.
   
  Jak ten tekst zabrzmi dziś, gdy zamiast cienkiej stróżki czarno-białego erotyzmu w osobie Kaliny Jędrusik, z ekranów telewizorów leje się szeroka rzeka półpornografii?
   
  Jak z awangardowym dramatem, opisywanym jako łamiący wszystkie reguły teatru, poradzą sobie młodzi lalkarze?
   
  Proszę się o tym przekonać na własne oczy!
   
  Już 21 i 22 maja w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie pokazy spektaklu dyplomowego studentów czwartego roku Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Akademii Teatralnej im. Al. Zelwerowicza:

  „BIAŁE MAŻEŃSTWO”
  Tadeusza Różewicza  REŻYSERIA
  Krzysztof Rau

  WSPÓŁPRACA REŻYSERSKA
  Agnieszka Baranowska

  SCENOGRAFIA
  Mikołaj Malesza

  MUZYKA
  Anna Świętochowska

  WYSTĘPUJĄ
  Daria Brudnias, Paula Czarnecka, Katarzyna Grajlich, Sylwia Nowak, Weronika Lewoń, Małgorzata Paprocka, Jerzy Dowgiałło, Błażej Piotrowski i Wojciech Schabowski
   
   
  21. maja, godz. 19:00
  22. maja, godz. 18:00

  BILETY: 25 zł (normalny), 15 zł (ulgowy)
  tel. 22 635 99 39 begin_of_the_skype_highlighting 22 635 99 39 end_of_the_skype_highlighting
  e-mail: rezerwacja.tcn@at.edu.pl

  Dobre 0

 90. Skomponowana 135 lat temu „La Gioconda” jest operą , która w Polsce doczekała się jedynie pięciu realizacji. Najnowszą z nich jest ubiegłoroczna (2010 r.) inscenizacja Krzysztofa Nazara w Operze Nova.
  Opera Amilcara Ponchiellego nawiązuje do stylu grand opèra , wymaga 6 wielkich głosów solowych. stosuje efektowne sceny chóralne, wprowadza duże wstawki baletowe („Taniec godzin”). Charakteryzują ją dramatyczne, wręcz sensacyjne sceny.
  Taka jest też akcja „Giocondy”: na weneckiej lagunie , na pokładzie statku , wśród miejskich kanałów i w pałacowych wnętrzach rozgrywa się historia rywalizacji tytułowej bohaterki-radosnej ulicznej śpiewaczki oraz patrycjuszki Laury , darzących uczuciem Enza, księcia Grimaldi, ukrywającego się  pod postacią żeglarza . Odrzucona Gioconda walczy z pragnieniem zemsty: znika jej radość życia, pozostaje pasja, zuchwałość I duma. Musi podjąć walkę z groźnymi przeciwnikami: sadystycznym mężem Laury, Alvisem Badoero i będącym w jego służbie szpiegiem Inkwizycji, Barnabą.
   
  Opera Nova zaprasza na spektakle „La Giocondy” w sobotę i niedzielę, 21 i 22 maja  o godz.18.00.
   
  Rolę tytułową wykonywać będą w kolejnych dniach: i Magdalena Barylak i Katarzyna Nowak-Stańczyk .
  Jako Matka : Barbara Krahel.
   W partii Laury wystapią : Darina Gapicz i Małgorzata Ratajczak..
  Jako Enzo : Edward Kulczyk Tadeusz Szlenkier.
  W roli Alvisa Badoero : Bartłomiej Tomaka  i Łukasz Goliński .
  Jako Barnaba : Leszek Skrla.
   Orkiestrę Opery Nova poprowadzi Ruben Silva.
  http://www.opera.bydgoszcz.pl

   

  Dobre 0

 91. zwykły człowiek pisze:

  Spektakl Piaskownica w Old Timers Garage
  8 czerwca o 19:00

  Klub muzyczny Old Timers Garage
  ul. Gen. Jankego 132
  Katowice-Piotrowice

  Kontakt:
  tel. +48 605 418 406
  klub@old-timers.pl

  Bilety: 20 zł

  http://www.old-timers.pl/

  Dobre 0

 92. Książnica Łódzka (ul. Gdańska 100/102) zaprasza 17 maja 2011 r. o godz. 17.00 na spotkanie literacko-muzyczne promujące książkę Włodzimierza Kusika „Aria na wiolonczelę. Niezwykła historia Haliny Kowalskiej”. W spotkaniu weźmie udział córka bohaterki książki Henryka Trzonek, do niedawna skrzypaczka Radio-Sinfonie-Orchester we Frankfurcie nad Menem. Uczestnicy spotkania będą mogli wysłuchać recitalu Henryki Trzonek, która wystąpi w duecie z pianistką Katarzyną Glensk.
  Wstęp wolny!

  Dobre 0

 93. Miejska Biblioteka Publiczna
  im. Juliana Tuwima
  serdecznie zaprasza
  na wystawę fotograficzną
  Łódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego

  Dobre 4

 94. Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Tuwima serdecznie zaprasza na spotkanie z pracownikami Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina które odbędzię się w bibliotece w dniu 24 maja 2011 r. (wtorek) o godz. 10:30

  Dobre 5

 95. Nagrody Złoty Ekslibris i Superekslibris za rok 2010
  W dniu 11 maja 2011 roku o godz. 12.00 wręczone zostaną  Nagrody Złoty Ekslibris i Superekslibris Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (ul. Gdańska 100/102, sala konferencyjna II p.). Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach: Najlepsza książka o Łodzi, Najlepsza książka o Ziemi Łódzkiej, Najlepsze wydawnictwo albumowe o Łodzi, Najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej. Patronat honorowy nad 19. edycją konkursu objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.
  W programie spotkania: wręczenie nagród laureatom, dyskusje z autorami, występy artystyczne.
  Jury, pod przewodnictwem Dyrektor WiMBP Barbary Czajki, dokonało wyboru książek-laureatek spośród 26 tytułów publikacji nominowanych do Nagrody.
  W kategorii Najlepsza książka o Łodzi zwyciężyła publikacja: „Łódź 1914 : kronika oblężonego miasta”, której autorem jest Krzysztof R. Kowalczyński. Książkę wydał Księży Młyn Dom Wydawniczy Michał Koliński.
  W kategorii Najlepsza książka o Ziemi Łódzkiej zwyciężyła publikacja „Moje Gorzkowice” autorstwa Cezarego Graczykowskiego. Książkę wydała Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzkowicach.
  W kategorii Najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej jury przyznało Nagrodę dwóm publikacjom: „Kościoły Archidiecezji Łódzkiej : nasze dziedzictwo. T. 1” z tekstem Urszuli Kurz, z fotografiami Wojciecha Zdunka oraz „Kościoły Diecezji Łowickiej : nasze dziedzictwo” z tekstem Stanisława Poniatowskiego, Urszuli Kurz, Justyny Sikorskiej, Joanny Ecker-Ciemny, Stanisława Poniatowskiego, z fotografiami Wojciecha Zdunka. Oba wydawnictwa albumowe wydało Studio Plus Marka Pawłowskiego w Bydgoszczy. O przyznaniu Nagrody w tej kategorii dwóm tytułom zadecydowała łączącą obie publikacje tematyka, szata edytorska, wydawnictwo oraz zespół redakcyjny, w tym wspólny autor fotografii.
  Z powodu braku nominacji, jury nie przyznało Nagrody Złoty Ekslibris w kategorii Najlepsze wydawnictwo albumowe o Łodzi.
  Po raz drugi w historii konkursu zostanie wręczona Nagroda Superekslibris. Za rok 2010 jury przyznało to wyróżnienie profesorowi Tadeuszowi Olejnikowi z Wielunia – za całokształt dotychczasowych osiągnięć w zakresie publikacji o Ziemi Łódzkiej oraz czasopismu „Wędrownik”, kwartalnikowi krajoznawczemu PTTK w Łodzi – za całokształt dotychczasowych osiągnięć w zakresie publikacji o Ziemi Łódzkiej i Łodzi.
  Od 10 do 24 maja 2011 r. w holu wystawowym Biblioteki będzie czynna ekspozycja prezentująca publikacje nagrodzone i nominowane do Nagrody Złoty Ekslibris oraz laureatów Nagrody Superekslibris za rok 2010.
  Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

  Dobre 0

 96. Miejska Biblioteka Publiczna
  im. Juliana Tuwima w Brzezinach
  serdecznie zaprasza na
  wystawę malarstwa Pani Joanny Milczewskiej
  oraz lamp witrażowych Pana Dariusza Drzewieckiego.
  Wystawę będzie można podziwiać do końca maja.
   

  Obie wystawy objęte są patronatem medialnym „Bibliotekarza”

  Dobre 6

 97. Emilia Pstrągowska pisze:

  Zapraszamy na dzień otwarty do nowo otwartego klubu mamy i malucha w Stacji Plastycznej:

  „Motyla Noga” na warszawskim Mokotowie.

  9 maja 2011 w godzinach: 10.00 – 13.00

  Plan imprezy:

  10:00 – otwarcie klubu
  10:30 – spotkanie z bajką
  11:00 – zajęcia Mały Muzyk
  12:00 – zajęcia Mały Plastyk
  Do każdego karnetu zakupionego w dniu otwartym NIESPODZIANKA

  Więcej informacji:

  http://www.stacjaplastyczna.pl

  info@stacjaplastyczna.pl

  tel.502569675, 609626426

  Zapraszamy: Stacja Plastyczna, Warszawa, ul. Czerniakowska 28 B (wejście od tyłu budynku)

   

  Dobre 0

 98. Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Tuwima
  w Brzezinach serdecznie zaprasza na spotkanie z Panem
  Markiem Zagańczykiem redaktorem “ZESZYTÓW LITERACKICH”
  w dniu 18 maja 2011 r. (środa). o godz. 12:00
  dotyczące Czesława Miłosza, w związku z obchodami Roku Miłosza.

  od moderatora:
  Pani Danuto, serdecznie zapraszamy też na nasz nowy portal reporter.rp.pl, gdzie w dziale „zapowiedzi” też będziemy mogli opublikować zaproszenie na to wydarzenie.

  dołącz do ciekawej dyskusji Dobre 8

 99. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY

  26-29 maja 2011 r. Wrocław, Rynek

  Już wkrótce (26-29.05.2011 r.) rozpoczynają się we Wrocławiu DOBRE STRONY – targi książki dla dzieci i młodzieży. Druga edycja imprezy upłynie pod znakiem literatury, spotkań autorskich, spektakli i rozmaitych warsztatów. Książki z gliny, figurki z czekolady, wernisaże czy Koziołek Matołek prosto z Pacanowa to tylko niektóre atrakcje największych na Dolnym Śląsku targów książki dla najmłodszych.

  Więcej informacji na stronie: http://www.wpdk.pl

  Dobre 0

 100. Dział Edukacji Kulturalnej
  Instytutu Stefana Starzyńskiego
  oddziału Muzeum Powstania Warszawskiego
   
   
  STREFA WARSZAWA
  warsztaty szablonu warszawskiego
  Strefa Warszawa to niespotykana okazja, aby wyciąć i przybić na murze swój szablon! W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznają się ze zjawiskiem i przykładami tej i innych form Street Artu oraz samodzielnie przygotują własny szablon, który potem odrysują na murze. Warsztaty poprowadzi Suon – przedstawiciel polskiego Street Artu, kojarzony m. in. z imprezą NEED FOR STREET!. Pierwsze warsztaty, skierowane do osób powyżej 12. roku życia, odbędą się 7 maja w godz. 10:00-16:00 w Chwila Da Klub, ul. Ogrodowa 31/35 (róg ul. Żelaznej). Wstęp po rejestracji.
  Podczas warsztatów eksponowane będą zdjęcia warszawskich szablonów, wykonane przez Gabriela Kayzera.
  Po warsztatach, o godz. 16:30, odbędzie się bezpłatne, otwarte dla wszystkich zainteresowanych spotkanie z przedstawicielem grupy Twożywo, reprezentującej polski Street Art!
  Szablon pojawił się w Polsce już w czasie niemieckiej okupacji – po raz pierwszy warszawiacy użyli go do walki politycznej. W wielu miejscach do dzisiaj można zaobserwować Kotwicę – Znak Polski Walczącej.
  Dzisiaj Street Art, w którego skład wchodzi szablon, uważany jest często za przejaw wandalizmu. Celem ulicznych twórców nie jest jednak mazanie po czystych murach, ale zagospodarowanie niefunkcjonalnej, zaniedbanej przestrzeni miejskiej i nadanie jej artystycznego wyrazu. To również próba prowokacji intelektualnej, sposób komunikowania swoich poglądów pacyfistycznych, ekologicznych, czy antyrasistowskich, które podane w odpowiedniej formie mają trafić do przechodnia.
  Warsztaty Strefa Warszawa odbywają się w ramach cyklu warsztatów edukacyjno-artystycznych Warszawskie Panoptikum organizowanych przez Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego. Celem projektu jest prezentacja najciekawszych elementów tradycji warszawskiej oraz inspirowanie działań służących rozwojowi i integracji mieszkańców Warszawy. Tytułowe Panoptikum odnosi się do różnorodności, niezwykłości, a czasem dziwactwa zjawisk związanych z obrazem kulturowo-społecznym historycznej i współczesnej Warszawy.
  Zapraszamy zainteresowanych powyżej 12. roku życia 7 maja (sobota), godz. 10:00-16:00.
  Tych, którzy wolą słuchać, niż tworzyć, zapraszamy na spotkanie z przedstawicielem grupy Twożywo – sobota 7 maja o godz. 16:30 w Chwila Da Klub, ul. Ogrodowa 31/35 (róg ul. Żelaznej).
  Aby wziąć udział w warsztatach należy wysłać formularz zgłoszeniowy korzystając ze strony http://www.panoptikum.1944.pl. Koszt warsztatów 25 zł. Więcej informacji na stronie.

  Dobre 0

 101. Na pokaz filmów z cyklu Wielkie Osobowości Świata w reżyserii Barbary Lorynowicz zaprasza 27 kwietnia br. Książnica Łódzka (ul. Gdańska 100/102). Wyemitowane zostaną filmy: o godzinie 13.00 – Świat Matki Teresy (1996), a o godz. 15.30 – Rok Papieża (1997). Po projekcji Barbara Lorynowicz spotka się z widzami.
  Wstęp wolny!

  Dobre 0

 102. Zapraszamy na interaktywnego bloga studenckiego „FOREMKI”!
  To właśnie tu każdy z Was może zamieścić stworzoną przez siebie formę artystyczną. Stworzyliśmy tego bloga z myślą o tych, którzy:
  • mają coś do powiedzenia
  • lubią prowokować i zachęcać ludzi do twórczego myślenia
  • chcą zwrócić uwagę na na pozór odległe i jasne, lecz wciąż ważne kwestie
  Mamy nadzieję, że Wasza działalność nie pozostanie wyłącznie częścią wirtualnej sfery, ale z czasem przeniesie się w realny świat interakcji międzyludzkich. Na naszym blogu nie ma miejsca na szablonowość! Czekamy na Wasze zdjęcia, artykuły, wiersze, prozę – wszystko, co będzie efektem Waszej kreatywności.*
  Celem naszej działalności jest pobudzenie ludzi do działania i tworzenia, obudzenie energii, która ożywi co raz bardziej jałową glebę intelektualną w sferze sztuki i kultury.
  Zapraszamy do komentowania zamieszczonych na blogu utworów artystycznych.
  Własną formę artystyczną można wysłać na email: eforemki@gmail.com
  Nasz adres: http://foremki.blogspot.com/
   

  Dobre 0

 103. Koncert Charytatywny „DLA DAGMARY”
  12.04.2011
  Szczecin, SCK Kontrasty ul. Wawrzyniaka 7a

  Wspierając Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomych szczecińscy artyści i muzycy wystąpią na scenie ‚Kontrastów’ w ramach charytatywnego koncertu Dla Dagmary.
  Więcej informacji:
  http://zachodniopomorskie-tpg.blogspot.com/
  oraz na stronie wydarzenia:

  http://www.facebook.com/event.php?eid=177012999016848
  Wstęp 5 zł

  Dobre 0

 104. Serdecznie zapraszamy na wystawę fotograficzną
  Pana Michała Ludwiczaka

  Michał Ludwiczak jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody (Okręg Łódzki). Fotografia jest jego pasją od kilkunastu lat i przez ten czas stała się dla niego czymś specjalnym, czymś bez czego nie potrafi żyć. Patrzenie na świat przez wizjer aparatu jest dla niego czymś co daje niepowtarzalne doznania.

  Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach
  Danuta Wylazłowska

  Dobre 6

 105. Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach
  zaprasza na wystawę
  kwiatów bibułkowych
  Pani Barbary Myczki i Pani Teresy Machockiej z Bolimowa.

  Od roku 1993 Bolimów zaistniał jako ośrodek wytwarzania kwiatów bibułkowych, a stało się to za sprawą Teresy Mechockiej, która w odpowiedzi na program Ministerstwa Kultury i Sztuki ph. ” Ginące zawody” rozpoczęła, i to z dobrym efektem, ”produkcję” kwiatów z bibułki. Kwiaty Teresy Mechockiej promują bolimowską sztukę ludową w kraju i zagranicą . Poprzez warsztaty i zajęcia plastyczne w bolimowskim ośrodku kultury twórczyni ta nauczyła liczne grono dzieci i młodzieży trudnej sztuki wytwarzania kwiatów z różnokolorowej bibułki.
  Kwiaty Teresy Mechockiej znacznie różnią się od tradycyjnych łowickich bukietów, które miały stylizację formy i wysnutą z fantazji kolorystykę. Bibułkowe kwiaty z Bolimowa są bardzo realistyczne, mają swoje odniesienie do kwiatów, które na co dzień możemy odnaleźć w swoim otoczeniu.

  dołącz do ciekawej dyskusji Dobre 8

 106. Serdecznie zapraszamy 7 kwietnia 2011 roku. na prelekcję multimedialną Krzysztofa Pietruszewskiego Prezesa Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego pt: „Spojrzenie na Tatry”

  Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach

  Dobre 7

 107. Środa - 23 marca 2011
  217. rocznica wybuchu Powstania Kościuszkowskiego
  W przeddzień 217. rocznicy wybuchu Powstania Kościuszkowskiego
  Niemodlińskie Towarzystwo Regionalne zaprasza do udziału w uroczystym capstrzyku dnia 23 marca 2011 r., godz. 21.45.
  W programie złożenie kwiatów, zapalenie zniczy pod tablicą pamiątkowa w Tułowicach.
  Skwer Konstytucji 3-go Maja w Tułowiach.

   http://www.ekopol-opolski.pl/index.php?go=1528

  Dobre 1

 108. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (ul. Gdańska 100/102) zaprasza 5 kwietnia o godz. 17.00 na spotkanie z Dariuszem Pacakiem.
  Dariusz Pacak – ur. w Łodzi. Absolwent IV Liceum Ogólnokształcącego im. E. Sczanieckiej. Tytuł magistra sztuki uzyskał w 1998 r. w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 1997 r. wyjechał do Austrii. Ukończył studia podyplomowe w Hochschule für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Laureat konkursów wokalnych i konkursów poetyckich. Jest autorem zbiorów poezji: Ptaki emanacji (Kraków : Biuro Programów Zagranicznych Akademii Ekonomicznej, 2001), W podruzgotanym ciągu (Poznań, 2003), oraz zbiorów dwujęzycznych: Dom złotego runa – Das Haus des goldenen Vlieses (Poznań : Wydawnictwo Rys, 2004), Dojrzałość – The seasons (Stockholm : Ars Interpres, 2006). Jego utwory zamieszczone są w wielu antologiach poetyckich oraz magazynach literackich na całym świecie. Należy do kilku stowarzyszeń literackich i artystycznych w Polsce i zagranicą. Jest aktywnym ambasadorem poezji między Wschodem a Zachodem. Poszukując dróg własnego rozwoju, autor spędza czas w najodleglejszych obszarach kuli ziemskiej. Mieszka w Wiedniu.
  Wstęp wolny!

  Dobre 0

 109. W dniu 1 kwietnia 2011 r. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie z Panią Katarzyną Krakowską, pracownikiem Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.
  Spotkanie będzie dotyczyło Międzynarodowego Roku Lasów 2011 r.

  z pozdrowieniami,
   
  Danuta Wylazłowska
  dyrektor Biblioteki w Brzezinach

  dołącz do ciekawej dyskusji Dobre 8

 110. Spektakl Jekyll&Hyde!


  14 marca, o godz. 19:00

  w Klubie Chwila, ul. Ogrodowa 31/35
  odbedzie sie pokaz Jekyll&Hyde

  w reż. Klaudiusza Ślusarczyka
   
  Występują:
  Krystyna Fiszer, Ewa Solonia, Marta Jalowska (Teraz Poliż) i Dominika Strojek (Teraz Poliż)
  Muzyka: Tadashi Yabe,
  Robotyka: Bogdan Grygo,
  Multimedia: Bartek Polonski.
   
  Bilety: 15 PLN
   
   
  Zapraszamy!
   

  Dobre 0


 111. Miejska Biblioteka Publiczna
  im. Juliana Tuwima w Brzezinach
  zaprasza na
  wystawę wyrobów garncarskich
  z Warsztatu Garncarskiego Rodziny Konopczyńskich z Bolimowa.
  Wystawę będzie można oglądać od 8 marca do końca marca.
   
   
  Bolimów jest osadą o bardzo starych tradycjach garncarskich. Produkcja naczyń glinianych stanowiła przez dziesiątki lat jedno z głównych zajęć miejscowej ludności.
  Najbardziej charakterystycznym motywem jest ” bolimowski ptaszek”, symbolizujący zapewne cały ” ptasi rodzaj” w ogóle, jako że nie można przypisać go do żadnego konkretnego gatunku.
  „Bolimowskiego ptaszka” często zastępują mniej lub bardziej stylizowane koguciki, gołąbki, wróbelki, sikorki i motylki. Elementy roślinne to zwykle polne kwiaty, gałązki drzew, kłosy zbóż, czy źdźbła traw. Ornamenty te o bardzo zróżnicowanej i nieco wymyślnej kolorystyce mają również wymyślne kształty, na czym zresztą polega ich cała uroda.
  Za swoje wyroby Konopczyńscy otrzymali wiele nagród oraz odznaczeń resortowych i państwowych, ceramika Konopczyńskich prezentowana była na wielu wystawach w kraju i za granicą.
   
  Danuta Wylazłowska
  Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzezinach

  Dobre 6

 112.  
  Najbliższe cztery przedstawienia w Operze Nova to „Carmen” , genialne dzieło Georgesa Bizeta , ukochane przez publiczność .
  Mimo, iż od jej premiery w Operze Nova mija już 12 lat po premierze, nadal gromadzi komplety widzów.
   
  Zaproszenie dyrekcji Opery przyjęła ponownie (po roku od swego poprzedniego występu w Bydgoszczy) Irina Pietrova , obdarzona znakomitym mezzosopranem Ukrainka.
  Partia Carmen należy do jej ulubionych ról, które najczęściej wykonuje poza swym macierzystym Teatrem Opery i Baletu w Dniepropietrowsku.
   
  Irina Pietrova zaśpiewa w Operze Nova  w najbliższą sobotę.
  Partnerować jej będą: Sylwester Kostecki (tenor) jako Don José i Adam Woźniak jako torreador Escamillo.
  W kolejnych  przedstawieniach  w  roli tytułowej wystąpi Małgorzata Ratajczak a partię Don Joségo zaśpiewa  Janusz Ratajczak.
  Jako Micaela  występować będą kolejno: Małgorzata Grela, Victoria Vatutina  i  Katarzyna Nowak –Stańczyk .
  Za pulpitem dyrygenckim stanie Maciej Figas.
   
   
  „Carmen”  Opera Nova:3,5,6,8 marca o godz.19.
             
  kierownictwo muzyczne             Maciej Figas
  reżyseria                                  Bodo Igesz (USA)
  scenografia                               Paweł Dobrzycki
  choreografia                              Montse Sanchez ( Hiszpania)
   

  Dobre 0

 113. Frances Ruffelle  - gwiazda broadwayowskiego musicalu w Polsce
  Laureatka broadwayowskiej nagrody Tony za rolę Eponiny w Nędznikach. Gwiazda amerykańskiego musicalu z recitalem prezentującym szerokie spektrum jej możliwości aktorskich i wokalnych. Podczas tegoroczne Przeglądu Piosenki zaprezentuje perły brodwayowskiego musicalu.
  Frances Ruffelle już od najmłodszych lat uczęszczała do szkoły teatralnej, założonej przez jej matkę Sylvię Young. W wieku 7 lat rozpoczęła karierę zawodową. Grała m.in. na deskach londyńskiego teatru West End, gdzie występowała w takich musicalach  jak The Sleeping Prince, Starlight Express. Występowała również w Chicago. Po sukcesie Eponimy
  w Nędznikach,  tworzący spektakl Miss Saigon  Claude-Michel Schönberg i Alain Boublil zaprosili Frances do użyczenia wokalu głównej bohaterce.
  Nagrała cztery albumy Fragile, Frances Ruffelle, Showgirl oraz Imperfectly me. Współpracowała również z  Samem Bonnerem, z którym założyli grupę paTala, tworząc album Purify – połączenie pieśni sanskryckich ze współczesnymi zachodnimi beatami.
  Podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej zaprezentuje piosenki z kanonu gatunku, takich autorów jak Jacques Brel, Kurt Weill, Nick Cave, Tom Waits.
  Dla wszystkich widzów, którzy pamiętają brawurowy występ Camille O’Sullivan sprzed dwóch lat – koncert Frances Ruffelle jest w repertuarze PPA pozycją obowiązkową!
  CS IMPART, ul. Mazowiecka 17, Wrocław, godzina 19:00, ceny biletów 40 i 50zł
  Więcej na http://www.ppa.art.pl

  Dobre 0

 114. Zgłoszenia do Nagrody ZŁOTY EKSLIBRIS
  Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi
  W maju 2011 roku  po raz dziewiętnasty zostanie wręczona  Nagroda Złoty Ekslibris Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.
  Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach: Najlepsza książka o Łodzi, Najlepsza książka o Ziemi Łódzkiej, Najlepsze wydawnictwo albumowe o Łodzi, Najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej.

  Biblioteka zaprasza autorów, wydawców oraz inne zainteresowane instytucje i czytelników do zgłaszania publikacji do tej Nagrody. Jury oceniać będzie poziom merytoryczny i edytorski publikacji.

  Zgłoszenia  publikacji wydanych w 2010 roku można składać  w sekretariacie  Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  w godz. 8-15.30 (poniedziałek – piątek) lub przesłać na adres Biblioteki  (90-508 Łódź, ul. Gdańska 100/102) z dopiskiem „Złoty Ekslibris”. Zgłoszenia można także przekazać  pocztą elektroniczną na sekretariat@hiacynt2.wimbp.lodz.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

  Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 25  marca 2011 r.
  Regulamin Nagrody oraz informacje o dotychczasowych laureatach zamieszczone są na stronie http://www.wimbp.lodz.pl

  Dobre 0

 115. Fundacja Kultury Języka Polskiego „Dobrze Powiedziane” rozpoczyna kampanię  pod hasłem „Internet bez błędów” promującą poprawność językową w Internecie. Jako pierwsze weryfikacji językowej poddane zostały serwisy internetowe najczęściej czytanych dzienników ogólnopolskich. Zwycięzcą rankingu został serwis internetowy „Rzeczpospolitej”.  W kolejnych miesiącach badane będą strony internetowe różnych instytucji, organizacji i grup społecznych. Najbliższa, marcowa akcja poświęcona zostanie bankom. Zapraszamy do włączenia się w promowanie poprawności językowej w Internecie i do wspierania naszej kampanii. Więcej szczegółów na stronie http://www.dobrzepowiedziane.org

  Dobre 1

 116. Adam pisze:

  Scena Prapremier InVitro „Śmierć szczęśliwa”
  reżyseria/scenografia: Łukasz Witt-Michałowski
  obsada: Agnieszka Dziewa, Paulina Jóźwin, Monika Rostecka-Komorowska, Artur Borkowski, Mariusz Sikorski – Wrocławski Teatr Pantomimy, Wojciech Kaproń – Lubelski Teatr Tańca
  Premiera: 9 stycznia 2011, najbliższy spektakl: 19 lutego, sobota, godz. 19:00
  TVP o/Lublin, ul. Henryka Raabego 2 Lublin – Scena Teatru Centralnego
  Bilety: 10 pln (studenckie) i 20 pln – do kupienia w kasie Centrum Kultury oraz na godzinę przed spektaklem w miejscu jego odbywania
  http://kultura.lublin.eu/wydarzenia,0,15629,Scena_Prapremier_InVitro_%C5%9Amier%C4%87_szcz%C4%99%C5%9Bliwa.html?locale=pl_PL

  Dobre 0

 117. Adam pisze:

  Wystawa „Smutki” Stasysa Eidrigeviciusa
  11 lutego, piątek, godz. – 11 marca, piątek
  Galeria „Gardzienice”, ul. Grodzka 5a Lublin
  Ekspozycję można oglądać od godz. 11 do 18.00, od poniedziałku do piątku.
  Wstęp na wystawę wolny.
  http://kultura.lublin.eu/wydarzenia,0,15566,Wystawa_Smutki_Stasysa_Eidrigeviciusa.html?locale=pl_PL

  Dobre 0

 118. Janusz Ziolko pisze:

  Renée Fleming, najcudowniejszy głos na naszej planecie, śpiewa w dniu 17 maja w Teatrze Wielkim w Warszawie, śpiesz, aby zapewnić sobie miesce na sali. Oficjalna strona wielkiej Artyski to:
  http://www.reneefleming.com
  Obszerne informacje o Celeste Renée, w 9 językach, także w polskim, są zawarte w: http://www.renee-fleming-admirers.net/
  Z pozdowieniami – redakcja

  Dobre 0

 119. Premiera sztuki SŁOWO Kaja Munka w reżyserii Mariusza Grzegorzka
  27 marca Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi odbędzie się polska prapremiera sztuki SŁOWO w reżyserii MARIUSZA GRZEGORZKA. Dla reżysera spektaklu najistotniejszym aspektem sztuki jest kwestia prawdziwej, głębokiej wiary w odniesieniu do otaczającej nas współczesnej rzeczywistości, w której dominują przejawy fałszywie rozumianej religijności, zupełnie niepopularne są rozważania duchowe, a o cudach to już nawet zapomnieliśmy, że istnieją ?!

  http://www.teatr-jaracza.lodz.pl/przedstawienia.php?idp=117
   

  Dobre 0

 120. Kolejny niezwykły koncert muzyki kameralnej w Lokalu Użytkowym:

  25.02.2011 (piątek) godz. 20:00
  Reconnection.2
  Maciej Frąckiewicz – akordeon
  Oliwier Andruszczenko – klarnet
  Ania Karpowicz – flet

  Ciąg dalszy dyskusji między afektem Baroku a niepokojącym bulgotaniem Współczesności.

  Lokal Użytkowy
  ul. Brzozowa 27/29
  Warszawa – Stare Miasto
  http://www.lokaluzytkowy.org
  Bilety: 10 zł
  Dla mieszkańców Śródmieścia: wstęp wolny

  Lokal Na Poważnie
  Nowa inicjatywa na kulturalnej mapie Warszawy. Projekt  Lokal na Poważnie skupia profesjonalnych, młodych wykonawców „klasyczno-poważnych” tworzących własną scenę muzyczną. Muzyka Lokalu Na Poważnie nie jest ani „klasyczna” ani „poważna” w utartym znaczeniu tych słów. Nawet, jeżeli w programie koncertu pojawia się wysmakowana interpretacja dzieł J.S.Bacha, to koniecznie w ciekawej aranżacji i w konfrontacji z niepokojącym bulgotaniem współczesności. Doskonała akustyka Lokalu Użytkowego, spełnia oczekiwania najbardziej wymagających melomanów a kameralna atmosfera koncertów przyciąga słusznie tak zwanych „normalnych ludzi”. Po koncercie można, a nawet należy podsłuchiwać, jak Kompozytorzy z Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich, wykonawcy nominowani do Paszportu Polityki, czy pianiści ostatniego Konkursu Chopinowskiego wymieniają poglądy i tworzą nowe artystyczne inicjatywy.
  Muzyczny potencjał i wartość Lokalu Na Poważnie dostrzegły władze Warszawy przyznając stypendium artystyczne dla inicjatorki projektu – flecistki Ani Karpowicz. W roku 2011 cykl Klasyka w Lokalu będzie muzyczną interpretacją przestrzeni Starego Miasta, pełnego kontrastów i tragikomicznych konfrontacji.

  Dobre 0

 121. Kolejny niezwykły koncert muzyki kameralnej w Lokalu Użytkowym:
  Reconnection.2
  Maciej Frąckiewicz – akordeon
  Oliwier Andruszczenko – klarnet
  Ania Karpowicz – flet
  Ciąg dalszy dyskusji między afektem Baroku a niepokojącym bulgotaniem Współczesności.
  Lokal Użytkowy
  ul. Brzozowa 27/29
  Warszawa – Stare Miasto
  http://www.lokaluzytkowy.org
  Bilety: 10 zł
  Dla mieszkańców Śródmieścia: wstęp wolny
  Lokal Na Poważnie
  Nowa inicjatywa na kulturalnej mapie Warszawy. Projekt  Lokal na Poważnie skupia
  profesjonalnych, młodych wykonawców „klasyczno-poważnych” tworzących własną scenę muzyczną.
  Muzyka Lokalu Na Poważnie nie jest ani „klasyczna” ani „poważna” w utartym znaczeniu tych słów. Nawet, jeżeli w programie koncertu pojawia się wysmakowana interpretacja
  dzieł J.S.Bacha, to koniecznie w ciekawej aranżacji i w konfrontacji z niepokojącym bulgotaniem współczesności. Doskonała akustyka Lokalu Użytkowego, spełnia oczekiwania najbardziej wymagających melomanów a kameralna atmosfera koncertów przyciąga słusznie tak zwanych „normalnych ludzi”. Po koncercie można, a nawet należy podsłuchiwać, jak Kompozytorzy z Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich, wykonawcy nominowani do Paszportu Polityki, czy pianiści ostatniego Konkursu Chopinowskiego wymieniają poglądy i tworzą nowe artystyczne inicjatywy.
  Muzyczny potencjał i wartość Lokalu Na Poważnie dostrzegły władze Warszawy przyznając stypendium artystyczne dla inicjatorki projektu – flecistki Ani Karpowicz. W roku 2011 cykl Klasyka w Lokalu będzie muzyczną interpretacją przestrzeni Starego Miasta, pełnego kontrastów i tragikomicznych konfrontacji.

  Dobre 0

 122. Migielicz pisze:

  Portal satyryczny „Jan Migielicz- fraszki” zaprasza na liczne ogólnopolskie konkursy satyryczne.
  Portal ten jest poświęcony tematyce satyry wspołczesnej.Prezentuję na nim dokonania największych polskich satyryków , ich osiągnięcia , sukcesy, wybrane  utwory.Na bieżąco podawane są informacje o aktualnych konkursach satyrycznych oraz rozstrzygnięcia tych konkursów. Główną uwagę poświęcam tematyce fraszki polskiej, limerykom, wierszom satyrycznym, aforyzmom.

  Dobre 0

 123. Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza w najbliższy weekend na familijną operę baśniową „Jaś i Małgosia” , której libretto bazuje na znanej opowieści braci Grimm.
  Utwór miał być w zamyśle kompozytora, Engelberta Humperdincka ,rodzinną zabawą, a przerodził się w wymagającą niezłych głosów i dużej orkiestry operę, atrakcyjną zarówno dla młodej jak i dojrzałej publiczności. W zgodzie z baśnią tak samo radosne pozostaje zakończenie, w którym dobro odnosi triumf nad złem.
  Dzieci-widzowie mają okazję podziwiania swych rówieśników-biorących udział w przedstawieniu : dzieci z pracowni wokalnej Pałacu Młodzieży (jako pierniczki)  oraz ze Studia Baletowego przy Operze Nova (jako małe elfy).
  Dorośli artyści wykonywać będą wokalne partie solowe :
  Adam Woźniak  ( Ojciec)
  Anetta Szczesik-Wakarecy i Małgorzata Ratajczak (Matka)
  Magdalena Polkowska i Małgorzata Grela (kolejno jako Małgosia)
  Dorota Sobczak  i Darina Gapicz  (jako Jaś)
  Katarzyna Nowak-Stańczyk i Halina Fulara –Duda ( jako Baba Jaga)
  Za pulpitem dyrygenckim stanie Jerzy Wołosiuk.
     
  „Jaś i Małgosia” w Operze Nova:
  sobota, 12 lutego 2011 r. godz.17.00.
  niedziela, 13 lutego 2011 r. godz.17.00.

  http://www.opera.bydgoszcz.pl 
               
  Kierownictwo muzyczne                         – Jerzy Wołosiuk
  Reżyseria                                                         – Cezary Domagała
  Scenografia                                                      – Małgorzata Szydłowska
  Choreografia                                                    – Marek Zajączkowski
  Reżyseria świateł                                              – Bogumił Palewicz
  Przygotowanie chóru dziecięcego                       – Izabela Cywińska
   
   

  Dobre 0

 124. Ośrodek Edukacji Kulturalnej „Sadyba” zaprasza dzieci wraz z rodzicami na przedstawienie teatralne pt. : „Krecik i spodenki”.

  Przedstawienie uświadamiające młodemu widzowi, że mleko nie jest ze sklepu, a pieniądze z bankomatu. Znana wszystkim dzieciom postać z czeskich bajek – Krecik – opowiada jak to się stało, że ma wymarzone spodenki z kieszeniami.

  03.02.2011 r. godz. 10:00

  Wstęp wolny
  Ośrodek Edukacji Kulturalnej „Sadyba” ul. Korczyńska 6

  Dobre 0

 125. Odessa Mama – to tytuł wieczoru pieśni i wierszy w interpretacji Aleksieja Siemieniszczewa, który wystąpi 16 lutego 2011 o godz. 17.00 w Książnicy Łódzkiej (ul. Gdańska 100/102). W koncercie weźmie udział również znany pieśniarz i aktor Lech Dyblik.

  Książnica Łódzka zaprasza również 17 lutego 2011 o godz. 17.00 na spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim, Bartoszem Malinowskim i Filipem Drożdżem, uczestnikami wyprawy „Long Walk Plus Expedition”.
  Podróżnicy ci od maja do listopada 2010 r. pokonali odległość z Jakucka na Syberii do Kalkuty w Indiach, podążając śladami Witolda Glińskiego, który w lutym 1941 roku wraz z kilkoma więźniami zorgani­zował zakończoną powodzeniem ucieczkę z sowieckiego łagru.
  Wstęp wolny!

  Dobre 0

 126. Najnowsza propozycja repertuarowa bydgoskiej Opery  Nova – „Baron cygański” Johanna Straussa zachwyca : autorka scenografii i kostiumów Maria Balcerek oszołomiła wystawnością dekoracji i liczonych w setki strojów ,wykonanych z niezwykłą pieczołowitością  a reżyserii choreograf, Janina Niesobska stworzyła niezapomniane układy taneczne i zadbała o wiarygodność oraz  zindywidualizowanie postaci scenicznych
  Ta inscenizacja zapisała się jako „wzorcowa” w historii realizacji operetki w polskich teatrach muzycznych: wystawiona z należnym jej  polorem ,dbałością o piękno obrazu, pieczołowicie oddany detal i całościowy imponujący kształt. Wszystko to tworzy odpowiednie tło dla muzyki Straussa !
  Nic dziwnego, że Baron…” cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Ba, opowiadane są dowcipy, że bilety wykupione są do 2018 roku !
  Tak żle nie jest, aczkolwiek prawdą jest , iż bilety na 6 spektakli „Barona cygańskiego” (od 3 – 8 lutego) są wyprzedane natomiast nabywać można wejściówki w cenie 20 zł.
   
  W roli Saffi wystepować będą: Magdalena Polkowska, Marta Wyłomańska i Małgorzata Grela.
  Jako Barinkay: Adam Zdunikowski, Tadeusz Szlenkier, Janusz Ratajczak.
  W roli Cyganki Czipry: Małgorzata Ratajczak, Anetta Szczesik-Wakarecy, Halina Fulara-Duda.
  Jako Żupan: Paweł Wunder, Ryszard Smęda, Przemysław Rezner,
  zaś w córkę Żupana, Arsenę wcielą się kolejno: Ewa Olszewska i Julia Iwaszkiewicz.
   
  Orkiestrę Opery Nova prowadzić będą: Jerzy Wołosiuk i Maciej Figas.
   
  Opera Nova
  „Baron cygański”: 3,4,5,6,7,8 lutego br. godz.19.00.
   
   
   

  Dobre 0

 127. Marcin pisze:

  1. Piotr Matywiecki – spotkanie z poetą i dyskusja na temat książki Twarz Tuwima

  2. 28.01.2011
  3. Śródmiejskie Forum Kultury – Dom Literatury, Roosevelta 17, Łódź
  4. wstęp wolny

  5. http://www.forum-kultury.pl

  Dobre 0

 128. m pisze:

  JAZZ W LOKALU, jam session 2
  26.01.2011 (środa), godz. 21:00
  Lokal Użytkowy, Brzozowa 27/29, Warszawa
  zagrają m.in.:
  Konrad Zemler – gitara, Michał Jaros – kontrabas, Paweł Dobrowolski – perkusja
  wstęp wolny
  http://www.lokaluzytkowy.org
  http://www.lokaluzytkowy.org/index.php?p=7&id=3
  http://www.lokaluzytkowy.org/index.php?p=3&id=201

  Dobre 0

 129. Na Wyspie Kraków pisze:

  Koncert Agnieszki Grochowicz w Piwnicy pod Baranami
  30 stycznia, niedziela, 2011 g.19:00
  Piwnica pod Baranami, Kraków, Rynek Główny 27
  występują:Agnieszka Grochowicz z towarzyszeniem Vitaliya Ivanova (saksofon) oraz Jarosława Olszewskiego (piano)
  cena biletów:20 zł
  http://www.myspace.com/agnieszkagrochowicz

  Dobre 1

 130. Ten spektakl w ciągu 10 lat na scenie  bydgoskiej Opery  Nova obejrzało już blisko 58 tysięcy młodych widzów.
  Od najbliższej niedzieli , 23 I , do środy 26 I, Opera Nova zaprasza dzieci na baletową wersję  „Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków”,  powstałą według  znanej baśni braci Grimm.
   
  Balet Opery Nova pod kierunkiem Ilony Jaświn-Madejskiej przypomina  podczas intensywnych prób choreografię Henryka Kowińskiego.
  Główne partie solowe (jako Śnieżka i Królewicz ) tańczyć będą: Olga Marczak i Wiktor Dierewianko oraz Marta Kwaśniak i Mariusz Kowalczyk.
  W postać Złej Królowej  wcielać się będą : Angelika Gembiak i Anna Tłokińska . W roli Ptaka wystąpi po raz pierwszy Olena Ponomarowa.
  Za pulpitem dyrygenckim stanie Henryk Wierzchoń.
   
   „Śnieżka…” , której premiera odbyła się w 2000 r. to już trzecia wersja tego baletu prezentowana przez bydgoską Operę. Skomponowana przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 r., przyniosła autorowi ogromną popularność i nie słabnącą sympatię młodych widzów , których kilka pokoleń przeżywało taneczne przygody bohaterów. Obok tytułowych postaci w wersji baletowej pojawiają się także : Ptak, Lis, Żabka ,Wiewiórki, Niedźwiedź, Myśliwy, Dwór, Świta.
  Soliści i Balet Opery Nova tańcem i gestem snują opowieść ,oddają uczucia bohaterów, wyzwalają w widzach emocje : każą bać się Złej Królowej i jej świty , angażują w zabawę z rozbrykanymi krasnoludkami , które „buszują” także na widowni ; uczą odczytywać język tańca. Takie spotkanie pozostaje niezapomnianym przeżyciem teatru muzycznego.
  Nic dziwnego, że bilety na baletowe przygody „Śnieżki…” cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

  23 stycznia godz.17.00.
  24 stycznia godz.11.00.
  25 stycznia godz.11.00.
  26 stycznia godz.17.00.
   

  Dobre 0

 131. W lutym 2011 do Polski przyjeżdża wybitny rosyjski pianista Miroslav Kultyshev. Kultyshev jest zwycięzcą Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie i finalistą XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im F. Chopina w Warszawie w 2010 roku.
  Recitale odbywać się będą w Filharmoniach oraz salach koncertowych dysponujących odpowiednim fortepianem. Będą to Warszawa (Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego), Rzeszów,  Opole, Wrocław i Nowy Sącz.
  Będzie to pierwsza trasa koncertowa od czasu Konkursu Chopinowskiego, dlatego w programie Artysty znajdą się utwory Fryderyka Chopina: Barkarola Fis-dur op. 60,  4 Mazurki z op. 30, Nokturn cis-moll op. 27 nr 1, Nokturn As-Dur Op. 32,  Ballada f-moll op. 52, Polonez-fantazja As-dur op. 61 i Sonata h-moll op.56.
   
  Miroslav Kultyshev urodził się 21 sierpnia 1985 r. w Leningradzie. Jest absolwentem klasy Alexandra Sandlera w Konserwatorium w Sankt Petersburgu. Obecnie odbywa studia podyplomowe w tej uczelni. W 2007 roku został zwycięzcą XIII Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. W 2010 został finalistą i otrzymał wyróżnienie XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie. Bezpośrednio po Konkursie odbył miesięczne tournee po Japonii, Korei i Taiwanie.  
  Brał udział w licznych międzynarodowych festiwalach muzycznych w Rosji, Niemczech, na Elbie, w Chorwacji, Finlandii, a także w Polsce w Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju.
  Występował w słynnych salach koncertowych, m.in. Grosser Saal wiedeńskiego Musikverein, Mozarteum w Salzburgu, Concertgebouw w Amstertamie, Suntory Hall w Tokio, Lincoln Center w Nowym Jorku. Jako solista koncertował z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych pod batutami znanych dyrygentów: Valerego Gergieva, Vladimira Ashkenazy’ego, Alexandra Dmitrieva i wielu innych.
  http://www.miroslavkultyshev.com
   
  Organizatorem tournee jest Impresariat Artystyczny „Incydent Art.”, prowadzona przez Tadeusza Deszkiewicza
  Szczegółowe informacje:
  Tadeusz Deszkiewicz Tel. 664 778 652
  tadeusz.deszkiewicz@incydent.com
  http://www.kamerton.net
                                     
   
   
   
  Kalendarium tournee Miroslava Kultysheva
  Luty 2011
   
   
   
  ·         Rzeszów – Sobota, 5.02, godz. 19.00
  Filharmonia im. A. Malawskiego
   
  ·         Warszawa – Niedziela, 6.02, godz. 19.00
  Studio Koncertowe PR im. W. Lutosławskiego
   
  ·         Opole – Poniedziałek, 14.02, godz. 18.00
  Filharmonia im. J. Elsnera
   
  ·         Wrocław – Wtorek, 15.02, godz. 19.00
  Filharmonia im. W. Lutosławskiego
   
  ·         Nowy Sącz – Środa, 16.02, godz. 18.00
  Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”
     

  Dobre 0

 132. TCmanagement pisze:

  THE COMPLAINER – koncert we Wrocławiu
  16.01.2010 Klub Puzzle Wrocław

  START: 20:00
  BILETY: 15ZŁ
   
  Koncertowe wcielenie projektu Wojtka Kucharczyka uznawane jest za jeden z najlepszych żywych składów na rodzimej scenie muzyki poszukującej.
  Występ we Wrocławiu będzie promował ostatnią płytę zespołu, nagraną w Miami i Meksyku THE AMOR, która uplasowała się wysoko we wszystkich ważniejszych podsumowaniach typu „the best of 2010″, zyskując także przychylność za granicą, m.in. od stałego zwolennika, brytyjskiego THE WIRE.
  The Complainer gra muzykę, gdzie rockowe i post-punkowe wpływy mieszają się z tropikalnymi inspiracjami, nie tracąc z oczu największych zdobyczy popu. Instrumentarium oparte na dwóch zestawach perkusyjnych może być akustyczne i elektroniczne, zwyczajne i egzotyczne.
  Koncerty TC są wypadkową niespożytej energii, humoru, zabawy i rozwichrzonych opowieści o życiu a także tradycji i aktualności. Od Talking Heads po Os Mutantes.
  UWAGA! koncert wrocławski odbędzie się w poszerzonym, 7-osobowym składzie!

  Dobre 0

 133. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (ul. Gdańska 100/102) zaprasza 12 stycznia 2011 r. o godz. 13.00 na spotkanie DOMENA PUBLICZNA 2011.
  Podczas spotkania zaprezentowane zostaną następujące tematy:
  1. Kalkulatory domeny publicznej – Tomasz Ganicz
  2. Domena publiczna w praktyce projektów Wikimedia – Tomasz Ganicz
  3. Twórczość autorów znajdujących się w domenie publicznej w Bibliotece Cyfrowej – Regionalia Ziemi Łódzkiej
  4. Informacja o realizacji przez WiMBP im. Marszałka J. Piłsudskiego dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2010 r. na zadanie „System do archiwizacji materiałów zdigitalizowanych”.

  1 stycznia każdego roku to dzień, w którym wygasają prawa autorskie do utworów, których autorzy zmarli 70 lat wcześniej. 1 stycznia 2011 roku wygasną prawa do twór­czości osób, które zmarły w 1940 roku. Dzieła tych twórców przechodzą do domeny pu­blicznej – zbioru twórczości, której nie chronią prawa autorskie i którą w związku z tym można swobodnie wykorzystywać. 1 stycznia od kilku lat świętowany jest na całym świe­cie jako Dzień Domeny Publicznej (Public Domain Day).

  Tomasz Ganicz – chemik, dr hab., pracownik naukowy w Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych Polskiej Akademii Nauk w Łodzi. Prezes i członek – założyciel Sto­warzyszenia Wikimedia Polska. Wieloletni administrator i autor przeszło 1000 arty­kułów w Wikipedii. Popularyzator idei domeny publicznej. Członek prezydium Koalicji Otwartej Edukacji.
  Wstęp wolny!

  Dobre 0

 134. savendor pisze:

  „Kolęda płynie z wysokości” – charytatywny koncert kolęd
  Zapraszamy na koncert kolęd, który odbędzie się dnia 16 stycznia 2011 r., o godzinie 21:00 w Kościele pod wezwaniem św. Stanisława Kostki, ul. Rejtana 8 w Poznaniu.
  Szczegóły znajdują się na plakacie
  http://pl-pl.facebook.com/event.php?eid=178112748886575

  Dobre 0

 135. Warsztaty pieśni litewskich pod patronatem Ambasady Republiki Litewskiej

  Śpiewa tylko ten, co ma czyste sumienie (przysłowie litewskie)
  Kiedy: 22-23 stycznia 2011 r.

  Gdzie: Liceum i Gimnazjum Cecylii Plater-Zyberkówny, ul. Piękna 24/26,
  Warszawa

  Sutartinės – to archaiczne litewskie pieśni polifoniczne. Ich nazwa
  pochodzi od słowa „sutarti”, czyli szukać porozumienia, zgadzać się.
  Śpiewa je kilka osób, których głosy się przeplatają. Wykonywanie tych
  pieśni wymaga precyzji, wzajemnego słuchania i zestrojenia głosów
  wykonawców. Sutartinės w listopadzie 2010 roku zostały wpisane na listę
  niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.Szumi Mi – przestrzeń działań twórczych http://www.szumimi.pl
  _

  Uczestnicy warsztatów poznają kilka pieśni sutartinės, które wykonywać
  będą w dwu-, trzy- i czteroosobowych grupach. Będą pracować nad rytmem,
  komunikowaniem się podczas śpiewania, oddechem, a także śpiewanie pełnym
  głosem – nazywanym białym.

  Prowadzenie: Barbara Songin – aktorka, reżyser, muzyk. Wokalistka i skrzypaczka „Kapeli Mazowieckiej”, absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach
  p { margin-bottom: 0.21cm; }, współtwórczyni Mazowieckiej Szkoły Muzyki Ludowej.

  Koszt – 180 zł

  Zapisy i informacja – 504 79 27 35 szumimi@tlen.pl


  Szumi Mi – przestrzeń działań twórczych http://www.szumimi.pl

  Dobre 0

 136. ewa pisze:

  Popularność, jaką od lat cieszą się galowe wieczory sylwestrowe i noworoczne w bydgoskiej Operze Nova zobowiązuje do poszukiwania nowych pozycji repertuarowych, rozwiązań scenograficznych, choreografii tworzonej specjalnie na te okazje. Program koncertów zawierać będzie utwory zawsze chętnie słuchane : najpiękniejsze fragmenty operowe, niezapomniane arie operetkowe, muzykę filmową , świetne polskie piosenki (, przeboje musicalowe i porywające do tańca utwory instrumentalne w nowych aranżacjach – wyśpiewane i wytańczone przez Solistów, Chór, Balet i Orkiestrę: ponad 200 wykonawców będzie Państwa bawić w te szczególne wieczory !

  Najbliższy z siedmiu galowych koncertów w bydgoskiej Operze Nova już w środę, 29 XII o godz. 19.00.

  Koncerty Sylwestrowe 2010
  29 XII g. 19.00.
  30 XII g. 17.00. i 20.00.
  31 XII g. 16.30. i 20.00.
  oraz
  Koncerty Noworoczne 2011
  1 I g.17.00.
  2 I g.17.00.

  Realizatorzy:
  kierownictwo muzyczne Maciej Figas
  reżyseria Sebastian Gonciarz
  choreografia Iwona Runowska
  scenografia Mariusz Napierała
  przygotowanie chóru Henryk Wierzchoń

  Soliści:

  Małgorzata Grela, Katarzyna Nowak-Stańczyk,
  Magdalena Polkowska, Ewa Olszewska,
  Dorota Sobczak, Victoria Vatutina,
  Łukasz Goliński, Łukasz Motkowicz,
  Ryszard Smęda, Tadeusz Szlenkier,
  Bartłomiej Tomaka
  oraz soliści Chóru: Jakub Zarębski, Mirosław Woźniak

  Prowadzenie koncertów – Piotr Bałtroczyk

  CHÓR, BALET i ORKIESTRA OPERY NOVA
  pod batutą Macieja Figasa

  Dobre 0

 137. ewa pisze:

  Popularność, jaką od lat cieszą się galowe wieczory sylwestrowe i noworoczne w bydgoskiej Operze Nova zobowiązuje do poszukiwania nowych pozycji repertuarowych, rozwiązań scenograficznych, choreografii tworzonej specjalnie na te okazje. Program koncertów zawierać będzie utwory zawsze chętnie słuchane : najpiękniejsze fragmenty operowe, niezapomniane arie operetkowe, muzykę filmową , świetne polskie piosenki (, przeboje musicalowe i porywające do tańca utwory instrumentalne w nowych aranżacjach – wyśpiewane i wytańczone przez Solistów, Chór, Balet i Orkiestrę: ponad 200 wykonawców będzie Państwa bawić w te szczególne wieczory .
  Koncerty Sylwestrowe 2010
  29 XII g. 19.00.
  30 XII g. 17.00. i 20.00.
  31 XII g. 16.30. i 20.00.
  oraz
  Koncerty Noworoczne 2011
  1 I g.17.00.
  2 I g.17.00.:

  Realizatorzy:
  kierownictwo muzyczne Maciej Figas
  reżyseria Sebastian Gonciarz
  choreografia Iwona Runowska
  scenografia Mariusz Napierała
  przygotowanie chóru Henryk Wierzchoń
  Soliści:
  Małgorzata Grela, Katarzyna Nowak-Stańczyk,
  Magdalena Polkowska, Ewa Olszewska,
  Dorota Sobczak, Victoria Vatutina,
  Łukasz Goliński, Łukasz Motkowicz,
  Ryszard Smęda, Tadeusz Szlenkier,
  Bartłomiej Tomaka
  oraz soliści Chóru: Jakub Zarębski, Mirosław Woźniak

  Prowadzenie koncertów – Piotr Bałtroczyk

  CHÓR, BALET i ORKIESTRA OPERY NOVA
  pod batutą Macieja Figasa

  Dobre 0

 138. malarstwo dutkadutkadutka.com

  Dobre 0

 139. Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Fotografików oraz wydawnictwo Art and Psyche serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy fotograficznej „Akt3” połączonej z promocją albumu: „Akt3- NAKED WIND”

  21.12.2010r. (wtorek), godz. 18.00. „Stara Galeria” ZPAF.
  Warszawa, Plac Zamkowy 8.
  Wystawa potrwa do 07.01.2011r.

  Autorzy fotografii: Jan Berdak, Jacek Jędrzejczak oraz Sergiusz Sachno.

  Dobre 0

 140. Spotkanie autorskie z Łukaszem Saturczakiem
  21 grudnia 2010 godzina 19:00
  klubokawiarnia Chłodna 25 Warszawa

  Wydawnictwo Lampa i Iskra Boża pragnie zaprosić we wtorek 21 grudnia 2010 r. o godz. 19 na spotkanie z Łukaszem Saturczakiem z okazji wydania jego powieści „Galicyjskość”. Imprezę poprowadzi Piotr Paziński.

  „Galicyjskość” to debiut Saturczaka- powieść poświęcona Polakom, Żydom, Ukraińcom oraz Niemcom. Rozpoczynając od przedwojennego dzieciństwa bohatera na wsi w przemyskiem, poprzez krwawe dzieje ziemi nad Sanem autor wpisuje historię w klamrę współczesnych relacji młodych Polaków i Ukraińców.

  wstęp wolny

  Dobre 0

 141. BC pisze:

  „Terroryzm islamski” – dwa spojrzenia

  Czy istnieje coś takiego jak „islamski terroryzm”? Czy każdy muzułmanin może być terrorystą? Jaką rolę w postrzeganiu świata ma dla niego religia i kultura?

  Atak na WTC, z 11 września 2001 r., spowodował że państwa wspólnie ustaliły definicję terroryzmu oraz sankcje jakie grożą za wszelkie działania terrorystyczne i na rzecz terroryzmu.
  Zrodził jednak także strach i nieufność w stosunkach z wyznawcami islamu.

  To na tym podłożu zaczęły rozwijać się przesądy i stereotypy, a brak wiedzy i uogólnienia spowodowały, że grupom naznaczonym jako terrorystyczne nie pozostawiono wyboru, spychając je na margines cywilizacyjny.

  Jaka jest prawda i czy „terroryzm islamski” rzeczywiście istnieje, gdzie szukać przyczyn jego powstawania i czy jest on realnym zagrożeniem?
  Odpowiedź znajdziecie Państwo w czasie wykładu „Terroryzm islamski”, podczas którego prelegenci, generał brygady Wojska Polskiego Tomasz Bąk oraz dr inż. Maciej Milczanowski, historyk skonfrontują dwa sposoby interpretacji zjawiska „terroryzmu islamskiego”, wskazując z jednej strony na stereotypowe postrzeganie tego pojęcia, z drugiej na jego kulturowe i religijne uwarunkowania.

  Zapraszamy 16 grudnia, o godz. 10.30 do auli w Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.

  Dobre 0

 142. 17 i 18 grudnia o godz. 19:00
  Studium Teatralne i Couscouskuskus
  zapraszaja na spektakl

  Jekyll & Hyde!

  w rez. Klaudiusza Slusarczyka

  wystepuja:

  Krystyna Fiszer
  Ewa Solonia
  Marta Jalowska
  Dominika Strojek

  bilety: 15 zl

  Dobre 0

 143. Spektakl Ayrton Senna da Silva – TRAILER
  Poniedziałek 20 grudnia 20.00
  Klub Powiększenie, Nowy Świat 27 (w podwórzu)
  10 zł

  Zapraszamy na trailer spektaklu – zapowiedź performatywną na podstawie fragmentu sztuki. Przyjdź zobaczyć, jak powstaje spektakl, poczuć przedsmak mistrzowskiego wyścigu. Nie wiesz, kto to jest Ayrton Senna – to jest okazja, żeby się dowiedzieć. Kochasz Sennę – musisz tu być.

  W sztuce przeplatają się różne fragmenty z życia Ayrtona Senny, mistrza Formuły 1 – z dzieciństwa w Brazylii, z wyścigów, z tragicznego wypadku na torze Imola. Dla wielu wciąż jest bohaterem, najlepszym kierowcą w historii Formuły 1. Znany był z odważnej jazdy, ale również z działalności społecznej w Brazylii, z gorliwej wiary. Jego pogrzeb w São Paulo był wydarzeniem państwowym. Poznajcie losy niezwykłego człowieka, które do dziś budzą wiele emocji.

  Autor - Robert Bolesto
  Reżyseria – Szymon Kaczmarek
  Obsada - Martyna Peszko, Paweł Tomaszewski, Marcin Tyrol
  Muzyka live - Dominik Strycharski

  Prapremiera spektaklu odbędzie w kwietniu 2011 w Klubie Powiększenie.

  spektakl-ayrton-senna.blogspot.com
  facebook.com/Spektakl.Ayrton.Senna

  Dobre 0

 144. TR pisze:

  „Wojsko Polskie w medalierstwie Józefa Gosławskiego i w kolekcji medali Centralnej Biblioteki Wojskowej”

  Wernisaż: 16 grudnia, godz. 14.00. Wystawa potrwa do 15 stycznia 2011 roku

  Miejsce: Centralna Biblioteka Wojskowa, ul. Ostrobramska 109, Warszawa

  Wystawa organizowana w Centralnej Bibliotece Wojskowej – prezentacja zbiorów medalierskich CBW oraz prac autorstwa Józefa Gosławskiego. Ów rzeźbiarz i medalier znany jest m.in. jako twórca pomnika Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, rzeźby „Muzyka” w Warszawie oraz monet obiegowych – 5 zł z rybakiem i 10 zł z Kopernikiem. Na wystawie podziwiać można będzie m.in. unikalny medal „Rok 1939″, który przeleżał w pracowni artysty ukryty przez 70 lat. Patronat honorowy nad wystawą objęło Polskie Towarzystwo Numizmatyczne, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Mennica Polska. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Dla Ciebie.

  Adres www: http://www.cbw.pl/wystawy/20101216goslawski/zaproszenie.pdf

  Dobre 0

 145. Théâtre BE><PL Teatr[/i] są częścią programu kulturalnego związanego z Prezydencją Belgii w Unii Europejskiej.
  [b]
  Program:[/b]

  4 XII, g. 20:00 – “Tu leży Śp. Michèle Mercier, 52 lata”, reż. M. Walczak
  TEATR CHŁODNICA, ul. Chłodna 25
  Po czytaniu BELGIJSKIE PARTY.

  5 XII, g. 16:00 – panel “To nie jest spektakl teatralny”
  Centrum Kultury NOWY WSPANIAŁY ŚWIAT, ul. Nowy Świat 63
  g. 20:00 – “No co Ty powiesz!”, reż. Radek Rychcik
  TEATR DRAMATYCZNY, Plac Defilad 1

  6 XII, g. 19:00 – “Zapomniana wioska za górami”, reż. Wojciech Ziemilski
  TEATR STUDIO, Plac Defilad 1

  7 XII, g. 19:00 – “Ścianananaświat”, reż. Ana Brzezińska
  TR WARSZAWA, ul. Marszałkowska 8.

  Na wszystkie wydarzenia [b]WSTĘP WOLNY.[/b]

  Więcej informacji na http://www.theatrebe-plteatr.eu .

  Dobre 0

 146. AKT3 – NAKED WIND, nowy album fotograficzny.

  Nowe wydawnictwo Art and Psyche wydało właśnie oryginalny, dwujęzyczny album fotograficzny zatytułowany Akt3 – NAKED WIND – z fotografiami trzech artystów: Jana Berdaka, Jacka Jędrzejczaka oraz Sergiusza Sachno

  Autorów albumu połączyła pasja fotografowania w czerni i bieli aktów kobiecych, każdy z nich zrobił to inaczej, a jednak istnieje między tymi pracami wspólna nuta podobnego „czucia” magii klasycznej fotografii.
  Tę myśl połączył w jedność projekt znakomitego grafika Marka Goebla.

  Album został wydany w dość nowatorski sposób. Wydaje się, że zaciekawia nie tylko treścią ale również formą projektu i sposobem wydruku.
  Aby poczuć jego wyjątkowość, niewątpliwie należy go „dotknąć”.
  Oczywiście książka ta przeznaczona jest nie tylko dla koneserów sztuki, ale dla wszystkich wrażliwych na piękno fotografii.

  Wstęp do albumu został napisany przez wybitnego psychologa Jacka Santorskiego oraz krytyka sztuki Mariana Rumina.

  Więcej: http://artandpsyche.pl/

  Dobre 0

 147. „Kaloryfeeria, czyli ostatni naiwni”, czyli koncert zespołu Biff oraz „Nie, nie budź mnie”, czyli Silent Evening

  godz. 20.00
  BiFF to projekt Ani Brachaczek i Hrabiego Fochmana, znanych z zespołu Pogodno, zasilanych przez „najlepszą sekcję rytmiczną w kraju”, czyli Jarka Kozłowskiego (Mitch&Mitch), Michaela Pfeiffa oraz Piotra „Bojkota” Drążkiewicza.

  W 2009 roku ukazała się debiutancka płyta BiFFa Ano, od początku zyskując wiernych fanów oraz zbierając pozytywne recenzje wśród krytyków. Zespół, złożony z członków grupy Pogodno i Los Tra-bantos pokazuje swoją nową płytą „Ano”, że polska muzyka alternatywna ma się coraz lepiej. Teksty i muzyka stoją na wysokim poziomie, a wykonawcy zaskakują błyskotliwością swoich pomysłów. Płyta ta znacząco wyróżnia się na rynku polskich produkcji muzycznych. Znajdziemy na niej głównie utwory taneczne, zawierające w sobie dużo energii. Dowcipne, napisane z polotem teksty świetnie współgrają z melodiami, które zabierają słuchacza do innego świata. Lekkość wykonania i barwne, niestandardowe aranżacje zaskakują swoją świeżością. BiFF żongluje stylami od indie rocka, folku i kabaretu, przez avant pop, po rock, punk i przebojowy mainstream. Zespół był nominowany do tegorocznych Fryderyków aż w siedmiu kategoriach, zdobył Fryderyka 2010 w kategorii „Nowa twarz w Fonografii” oraz za teledysk do piosenki Pies1.

  BiFF zagrał dotychczas ponad 100 koncertów. Wystąpił na Open’er 2008, Slot Art Festival 2009, Off Festival 2009 w Mysłowicach, Free Form Festival 2009 w Warszawie, Open’er 2010 w Gdyni, Malta 2010 w Poznaniu.
  http://www.biff.pl

  godz. 21.30
  Pomysł na Silent Evening wziął się od imprezy oryginalnie nazwanej Silent Disco. Silent Disco po raz pierwszy pojawiło się w fińskim filmie since fiction o nazwie Ruusujen Aika (Time of Roses). Następnie zostało wykorzystane w latach 90. przez eko-działaczy, którzy podczas plenerowych imprez używali słuchawek, aby hałas muzyki nie przeszkadzał zwierzętom.

  Wyobrażacie sobie, że wchodzicie na imprezę, na której panuje kompletna cisza, czasem tylko słychać jak ktoś nuci sobie coś pod nosem, a mimo to wszyscy jej uczestnicy tańczą i świetnie się bawią?

  A jednak. Na tym polega Silent Evening. Każdy z uczestników otrzyma bezprzewodowe słuchawki, które są podłączone do odtwarzacza muzyki. Dzięki temu każdy może słuchać muzyki, tańczyć i dobrze się bawić. Najczęściej dostępne są dwa lub trzy kanały, które są bezprzewodowo połączone ze stanowiskami DJ-ów. Osoba zaopatrzona w słuchawki zmienia dany kanał z muzyką przesuwając guzik umieszczony na słuchawkach. Jeżeli uczestnikowi imprezy nie podoba się dana muzyka, swobodnie może ją zmienić naciskając przycisk i łapiąc inny kanał. Każdy uczestnik może swobodnie wybrać DJ-a, którego chce słuchać. W rezultacie często bywa tak, że dwie osoby tańczące obok siebie będą bawiły się do innej muzyki: jedna do rockowej, a druga np. do reggae.

  Dodatkowym atutem Silent Evening jest możliwość spokojnej rozmowy, niezakłóconej muzyką, którą trzeba przekrzykiwać. W każdej chwili można zdjąć słuchawki i spokojnie porozmawiać z dala od zgiełku, jaki zazwyczaj panuje w klubach serwujących muzykę w standardowym wykonaniu. Jest to oryginalne i fascynujące doświadczenie, niepodobne do żadnej innej znanej formy zabawy.

  Kiedy
  27 listopada 2010 (sobota) g. 20:00
  Gdzie
  Warszawa (dawna restauracja Sofia na Pl. Powstańców Warszawy 1) (mapa)
  zamknij
  Warunki korzystania z usługi
  Bilety
  Wstęp wolny. Zaproszenia do odbioru w kasie Muzeum Powstania Warszawskiego od 15 listopada.
  http://www.niewinniczarodzieje.pl
  To wydarzenie jest częścią: V Festiwal Warszawski „Niewinni Czarodzieje”

  Dobre 0

 148. „Panorama Literacka Łodzi i Regionu Łódzkiego. Poezja lat 2001–2010” – to tytuł dwudniowych spotkań, na które zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Piłsudskiego w Łodzi. Spotkania z poetami, prelekcje i dyskusje odbędą się w dniach 25-26 listopada 2010 w sali konferencyjnej Biblioteki, ul. Gdańska 100/102, (II p.).

  W programie m.in.:
  - Utwory autorów związanych z Ziemią Łódzką. Lokalność i przekroczenie (subiektywny przegląd) – dr Tomasz Cieślak
  - Łódzka Flota Poetycka II. Wokół „Arterii” i Koła Młodych Pisarzy przy Oddziale Łódzkim Stowarzyszenia pisarzy Polskich – Rafał Gawin
  - Postawy i style (Oddział Łódzki Związku Literatów Polskich) – dr Henryk Pustkowski
  - Prezentacje grup poetyckich i poetów oraz dyskusja – Moderator – dr Przemysław Owczarek.
  Pełen program spotkań dostępny jest na stronie http://www.wimbp.lodz.pl

  Zapraszamy także na wystawę dorobku twórczego poetów związanych z Łodzią i regionem łódzkim.

  Wstęp wolny!

  Dobre 0

 149. TAQ pisze:

  18 Spotkanie Teatru Otwartego – 18 STO

  18 Spotkanie Teatru Otwartego – 18 STO to kolejny, 18 coroczny przegląd Teatru Otwartego w Polsce organizowany przez Teatr Terminus A Quo. W tym roku gościem specjalnym festiwalu będzie Agnieszka Kołodyńska – aktorka związana niegdyś z Teatrem TAQ, obecnie tworzy wrzaz ze swoim mężem, hiszpańskim reżyserem Jose Iglesiasem Vigilem.

  Dzień pierwszy – ECCE HOMO

  19 listopada – godz.18
  TEATR TERMINUS A QUO – SUBLIMAT

  19 listopada – godz.19
  TEATR ECCE HOMO – GRACZ
  monodram w wykonaniu Michała Pustuły

  19 listopada – godz.20
  TEATR ECCE HOMO – TINKY WINKY

  Dzień drugi – NIECKA SZCZECIŃSKA

  20 listopada – godz.17
  TEATR TERMINUS A QUO – SYSI

  20 listopada – godz.18
  POMARAŃCZE W UCHU NA SKARPIE BEZ KARTKI – DYGRESJA:KLAMI

  20 listopada – godz.19
  TEATR KRZYK – eksPLoracja

  20 listopada – godz.20
  TEATR UHURU – PIEROGI

  20 listopada – godz.21
  POMARAŃCZE W UCHU NA SKARPIE BEZ KARTKI – GANGES

  20 listopada – godz.22
  TEATR TERMINUS A QUO – SKOWYT

  Dzień trzeci – DYSIA

  21 listopada – godz.17

  TEATR TERMINUS A QUO – WATERBY
  monodram w wykonaniu Agnieszki Kołodyńskiej

  21 listopada – godz.18
  AGNIESZKA KOŁODYŃSKA – HAPPY NEW DAY

  21 listopada – godz.19
  TEATR TERMINUS A QUO – WARIAT I ZAKONNICA

  miejsce: Sala Teatralna Im. Ryszarda Cieślaka ul. Kościuszki 33 67-100 Nowa Sól
  bilety 8 zł spektakl / 20zł karnet
  więcej informacji: facebook.com/terminusaquo

  Dobre 0

 150. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Piłsudskiego w Łodzi (ul. Gdańska 100 /102) zaprasza 18 listopada 2010 o godzinie 17.00 na spotkanie z historykiem i dziennikarzem Mikołajem Iwanowem.

  MIKOŁAJ IWANOW – Rosjanin, ur. w 1948 r. w Brześciu na Białorusi. W latach 1977-1982 członek sowieckiej grupy dysydenckiej „młodych socjalistów”. W 1984 r. zamieszkał w Polsce. Współpracował z Solidarnością Walczącą. Był redaktorem Biuletynu Dolnośląskiego. W latach 1989-2004 pracownik etatowy Radia Wolna Europa – Radio Swoboda w Monachium i w Pradze, w redakcjach białoruskiej i północno-kaukaskiej. Działacz opozycji białoruskiej. Historyk, profesor Uniwersytetu Opolskiego (Zakład Historii Najnowszej), Uniwersytetu Warszawskiego (Studium Europy Wschodniej), autor ponad 100 prac naukowych i publicystycznych. Wykładał i wygłaszał odczyty na Uniwersytecie Stanfordzkim (Stany Zjednoczone), Uniwersytecie Londyńskim, Uniwersytecie w Jerozolimie, paryskiej Sorbonie. Z publikacji polskich m.in.: Pierwszy naród ukarany: Polacy w Związku Radzieckim 1921-1939 (Warszawa ; Wrocław: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1991), Powstanie Warszawskie widziane z Moskwy (Kraków : Wydawnictwo Znak, 2010).

  Wstęp wolny!

  Dobre 0

 151. KA-IAM pisze:

  JESSE COOK
  FLAMENCO NUEVO
  pierwszy koncert w Warszawie

  30 listopada, wtorek, godz. 19:00
  klub Palladium, ul. Złota 9, W-wa

  bilety: 150/120/100 zł
  dostępne na: eventim.pl, ticketpro.pl, bilety@gitara.wroclaw.pl
  http://www.jessecook.pl

  Dobre 0

 152. Marta pisze:

  Zapraszamy na spektakl „Drapacze Chmur” w reżyserii Marka Branda, który odbędzie się w klubie artystycznym „Plama” w Gdańsku- Zaspie, ul. Pilotów 11.

  „Drapacze chmur” to jeden z ważniejszych spektakli teatralnego offu ostatnich lat. Autorami scenariusza są Marek Brand i Bartosz Frankiewicz.

  Spektakl został wyreżyserowany przez Marka Branda (twórca i kierownik artystyczny teatru Zielony Wiatrak). „Drapacze chmur”, którego premiera odbyła się w maju 2006 roku, to jak do tej pory, jedyny spektakl, który zdobył GRAND PRIX wznowionych Łódzkich Spotkań Teatralnych. Twórcy przedstawienia nominowani byli do nagrody „Sztorm Roku 2006” za najważniejsze dokonania w kategorii teatru. Po rocznej przerwie, w kwietniu 2009 roku spektakl został wznowiony.

  więcej szczegółów i repertuar Teatru w Blokowisku: http://www.plama.art.pl
  ceny biletów na spektakle dla dorosłych: 10 zł

  Dobre 0

 153. Na rynku pojawiło się drugie wydanie książki Anny Fastnacht-Stupnickiej „Zostali we Lwowie”. To bodaj pierwsza w powojennej historii publikacja opowiadająca o Polakach, którzy po 1945 roku nie opuścili Lwowa. Autorka na podstawie rozmów z kilkudziesięcioma rodzinami opowiada o losach Polaków we Lwowie od wiosny 1939 roku do czasów niepodległej Ukrainy. „Zostali we Lwowie” nie ma charakteru monografii środowiska, to raczej reporterska relacja o losach ludzi, o świecie, który znamy w niewielkim stopniu, albo w ogóle.
  Jak napisał jeden z recenzentów, „Zostali we Lwowie” to relacje Polaków-lwowiaków o tym, jak przeżyli wszystkie te lata, począwszy od czasów „za pierwszych Sowietów”, poprzez okupację hitlerowską, „drugich Sowietów”, kończąc na współczesności. To opowieść o zachowaniu śladów polskości, o patriotyzmie najwyższej próby, której zresztą sami bohaterowie skromnie nie dostrzegają. To rzecz o trwaniu, wbrew przeciwnościom, wbrew wszystkiemu. No i też jest tu trochę o goryczy, że Polska odwróciła się do nich plecami, że spuściła nad nimi kurtynę zapomnienia. Największy żal jest jednak o to, że zwykli ludzie, rodacy w Polsce, nie traktują ich często jak Polaków.

  Dobre 0

 154. The Krasnals pisze:

  THE KRASNALS
  Zapraszamy, już dziś w czwartek 4 listopada na wernisaż w Art Station Foundation w Browarze w Poznaniu.
  Proszę się pytać na miejscu – „GDZIE JEST KRASNAL” i „Gdzie jest praca Krasnali”. Gorąco zachęcamy do udziału w akcji! Pozdrawiamy! (godz. 19:00, Art Station Foundation; Kantor, Uklański, The Krasnals)

  „The Year We Made Contact” (2010) Tadeusz Kantor – Piotr Uklański – The Krasnals

  więcej informacji o akcji u nas na blogu:
  http://thekrasnals-pl.blogspot.com/

  Pozdrawiamy!
  The Krasnals

  Dobre 0

 155. Tomasz Sikora pisze:

  Witam

  Z przyjemnością chciałbym powiadomić o świeżym, jeszcze ciepłym wydaniu DVD będącym filmowym zapisem audio-spektaklu grupy Karbido pt.” Stolik”. Spektakl zjechał kawał świata odwiedzając największe i najważniejsze festiwale muzyczne i teatralne m. in. w Hong-Kongu, Iranie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Niemczech, Ukrainie…

  Teraz dostępny dla Polskiej publiczności w formie filmu. Wkrótce polska trasa promująca wydawnictwo.

  HE TABLE [STOLIK] – DVD

  http://www.youtube.com/watch?v=9SbKDW-PuuU

  Więcej szczegółów (PRESSKIT):

  https://download.yousendit.com/dklweVdxUENRR2RFQlE9PQ

  zdjęcia w wysokiej rozdzielczości:

  https://download.yousendit.com/dklweVdrdGpENlN4dnc9PQ

  http://www.karbido.com
  http://www.hermetycznygaraz.com
  https://hermetycznygaraz.home.pl/store/

  THE TABLE [STOLIK] – KARBIDO

  Digipack
  Czas:57 minut
  Format obrazu: 16:9 Anamorficzny
  Język:English
  Zawartość audio: Dolby Digital 5.1, Dolby 2.0 Stereo, Quadro
  region:0 (Worldwide)
  Specjalny dodatek zawiera dodatek „Wklejone na wklej” reż. Paweł Popko

  Filmowy zapis audio-spektaklu zespołu Karbido pt. „Stolik”.
  Niezwykły koncert, w którym czterech muzyków gra na specjalnie
  zaprojektowanym instrumencie – drewnianym stole mającym unikalne właściwośc
  iakustyczne.

  Na całość, balansującą pomiędzy spektaklem, koncertem i audio-performance,
  składają się cztery odsłony odpowiadające czterem stronom świata. Każda z
  nich ma odmienny charakter brzmieniowy: egzotyczne, stepowo-wietrzne etno i
  dźwiękowy minimalizm nawiązujący do kultury zen, spotykają się we
  „Wschodzie” z poleską pieśnią ludową i tradycyjną przyśpiewką z centralnej
  Polski. Dynamiczne rytmy „Południa” odwołują się do kultury czarnego lądu,
  Ameryki Południowej i Antypodów. „Zachód” jest energicznym kolażem
  industrialnej motoryki, melodii filmowych i piosenek współczesnej rozrywki.
  „Północ” z kolei rozpuszcza wszelką akustykę w przezroczystych, morskich
  ambientach, repetycjach kropel, chrobocie drewna i zdarzeniach oddechowych.

  Niezwykły,wysmakowany film o niezwykłej muzyce.

  —————————————————————————

  „Ten film nie miał prawa powstać szybko.
  Chociaż zdjęcia nakręcone na scenie Teatru Capitol zajęły tylko 60godzin,
  to detaliczna postprodukcja zabrała następne 10 miesięcy.

  Zapytajmy dlaczego?

  Siedem synchronicznych kamer HD, kinetyczna technologia rejestracji, ośmiu
  operatorów, 4 różne techniki filmowania, unikalne i wyrafinowane ujęcia,
  innowacyjny montaż, wyjątkowa korekcja barwna, miks i mastering
  wielościeżkowego zapisu audio.

  - To wymagało naprawdę dużo pracy.

  Końcowy efekt przerósł nasze oczekiwania. Przez całkowite oddanie magicznej
  atmosfery tego zadziwiającego audio-teatralnego przedstawienia, film odkrył
  jego nową, niedostrzagalną wcześniej warstwę.

  Jeśli nie znacie „STOLIKA” zespołu Karbido, będziecie oszołomieni.
  Jeśli znacie – oto szansa by usiąść przy Stole z muzykami.
  Najbliżej jak to tylko możliwe.”

  Bartosz Blaschke, reżyser

  Dobre 0

 156. ewa pisze:

  Kiedy po raz pierwszy jechał na platformie ulicami Bydgoszczy, kierowcy samochodów posiadających CB Radio pytali się nawzajem zaaferowani: ” Co to jest? Pająk-gigant? Krab zmodyfikowany? ”
  Ponownie , pobłyskująć kryształkami, odbędzie trasę do gmachu Opery Nova w najbliższy piątek, 29 X i na podnośniku wostanie wwieziony na zaplecze sceny . To on : potężny, wążycy 3/4 tony żyrandol do 3. aktu operetki „Baron cygański”.
  To znak, że do premiery pozostały ostatnie dni a na scenę zwożone są gigantyczne elementy scenografii. Dojechać również muszą monumentalne schody, ale te przewożone będą w godzinach nocnych.
  W pracowniach krawieckich rozbłysła tęcza ! Błękity, szmaragdy, indygo, fiolety, cekiny, zapinki, przypinki.Jedwabie falują w przeciągu, gdy balet wpada do przymiarki. U modystek – szok! Pani Halina, jak 26 lat pracuje w Operze, jeszcze tyle nie naplotła : każda z ok. 50 chust (białe lub różnokolorowe pań z chóru i baletu ) ma bok 1,30m. Na każdym boku zaplatana jest laseta, co 1,5 cm wkłuwana i tak po 8 ażurowych rzędów na bok. 800 metrów lasety na jedną chustę.
  Agnieszka i Halinka plotą chusty od września. Ale mówią, że warto, bo scenograf i kostumograf Maria Balcerek wie, jak zachwycić widzów!.
  We wszystkich salach prób a od piątku na scenie próbują zespoły artystyczne pod okiem i ręką p. Janiny Niesobskiej ( reżyseria i choreografia) i dyr. Macieja Figasa ( kierownictwo muzyczne).
  Johann Strauss
  BARON CYGAŃSKI
  operetka w 3. aktach
  premiera: sobota 6 listopada 2010 godz.19.00
  II premiera: niedziela 7 listopada 2010 godz.19.00.
  Opera Nova w Bydgoszczy

  Dobre 0

 157. W 92. rocznicę odzyskania niepodległości Niemodlińskie Towarzystwo Regionalne zaprasza do udziału w XV Marszu Niepodległości dnia 11 listopada 2010 r.
  W programie – złożenie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi w Niemodlinie i w Tułowicach; uczestnictwo we mszy św. w intencji Ojczyzny, marsz ok. 15 km; ognisko.
  Zbiórka i wymarsz uczestników znad Stawu Kuźniczego w Tułowicach Małych – godz. 6.00, dnia 11 listopada 2010 r. – w Niemodlinie o godz. 7.15, ul. Opolska – przed byłą siedzibą Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa; na zakończenie ognisko na polanie koło leśniczówki św. Huberta w Skarbiszowicach.

  http://www.ekopol-opolski.pl/index.php?go=1492

  Zapraszamy – wpisowe wynosi 10 zł.

  Dobre 0

 158. Magiczna Muzyka Disneya w Warszawie!

  Termin: 15 grudnia 2010
  Miejsce: Sala Kongresowa, Warszawa
  Liczba koncertów: 2 – 17:00 i 19:00

  Spektakl będący połączeniem wykonywanej na żywo muzyki symfonicznej i najpiękniejszych filmów Disneya będzie można zobaczyć już w grudniu 2010 w Sali Kongresowej w Warszawie.

  Tym razem 15. grudnia w warszawskiej Sali Kongresowej zaprezentowany zostanie program „Magiczna Muzyka”. Wraz z Aladynem, Małą syrenką, Piękną i Bestią oraz Królem lwem wyruszymy w niezwykłą podróż i odwiedzimy wszystkie kontynenty. W trakcie koncertu po raz pierwszy w Polsce zabrzmi suita z „Tarzana”, a w finale usłyszymy piosenkę z najnowszej produkcji wytwórni Disneya -„Zaplątani”! W maju bieżącego roku koncert „Magicznej Muzyki” wykonany został w największych miastach Polski – w koncertach w Zabrzu, Poznaniu, Gdyni i Wrocławiu uczestniczyło ponad 13.000 widzów. Trasa okazała się wielkim sukcesem.

  „Magiczna Muzyka” to wyjątkowe zaproszenie do świata animacji i wspaniałej muzyki. Świąteczna atmosfera, znane melodie i ponadczasowe filmy to niezapomniany prezent dla najmłodszych i znakomita rozrywka dla rodziców.
  Koncerty składać się będą z ośmiu suit skomponowanych specjalnie do filmów Disneya m.in. przez Alana Menkena, Bruce’a Broughtona i Jerry’ego Goldsmitha. Każdy koncert wykona zespół 60 muzyków Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej pod kierownictwem Sławomira Chrzanowskiego

  Bilety, które są dostępne w trzech kategoriach cenowych (40, 60 i 80 zł) można kupić na http://www.ebilet.pl, oraz w sieciach salonów EMPIK.

  Więcej informacji na http://www.magicznekoncerty.pl

  Dobre 0

 159. Lubisz polską muzykę rockową lat 80?Wpadnij na KONCERT zespołów RedRoom oraz Śrubka grających w tym klimacie!

  Już w najbliższy piątek, 22 października. Klub SATURATOR, 11 Listopada 22 na warszawskiej Pradze.

  Początek o godzinie 21, wjazd 10 zł.

  Jesteśmy na facebooku:
  http://www.facebook.com/home.php?#!/event.php?eid=160839263934646

  Dobre 0

 160. 21 października o godz. 19.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się finał projektu „Twoja klisza z Powstania”, składającego się z dwóch części: fotograficznej gry miejskiej i konkursu na najlepsze zdjęcie. Tegoroczna edycja poświęcona była życiu i twórczości Józefa Andrzeja Szczepańskiego czyli „Ziutka”, twórcy słynnego „Pałacyku Michla”. Zapraszamy na finał!
  Fotograficzna gra miejska „Twoja klisza z Powstania” odbyła się po raz pierwszy w 2007 roku. W tym roku projekt został zrealizowany po raz czwarty. „Co roku pomysł na grę jest inny. Punktem wyjścia są zawsze ludzie bądź zdarzenia związane z Powstaniem Warszawskim, ale wszystko inne się zmienia. Cztery lata temu chcieliśmy graczom pokazać twórczość Eugeniusza Lokajskiego, w zeszłym roku grą złożyliśmy hołd działalności Poczty Polowej. Czy ktoś dziś pamięta, że Zawiszacy przenosili od trzech do sześciu tysięcy listów dziennie” – mówi Dorota Niemczyk, koordynatorka projektu. Podczas tegorocznej gry, która odbyła się na początku sierpnia, uczestnicy mogli poznać szczegóły z życia „Ziutka” – ten Powstaniec i poeta prowadził graczy, udzielał wskazówek, pojawiał się w anegdotach. „Powstanie to dla wielu wciąż nieodkryta historia. Przez te cztery lata, przez „Kliszę” przewinęło się ponad trzy tysiące osób: wolontariuszy, graczy, głosujących. Chcieliśmy im pokazać, że ta historia nie jest nudna i ma wiele aspektów” – dodaje.
  Podczas finału poznamy zwycięzców tegorocznego konkursu na najlepsze zdjęcie wykonane podczas gry lub zgłoszone dodatkowo, a ukazujące ślady Powstania Warszawskiego. Nagrody zostaną przyznane zarówno przez internautów, którzy głosowali na zdjęcia na facebookowym profilu „Ziutka”, a także Jury w składzie: Karol Bagiński (wykładowca Warszawskiej Szkoły Fotografii), Dariusz Majgier(autor popularnych na Facebooku gier fotograficznych FotoWarszawa i FotoKraków), Julia Sielicka-Jastrzębska (fotograf z Muzeum Powstania Warszawskiego) oraz Maciej Skawiński (reporter, laureat nagrody World Press Photo).
  Podczas wieczoru wystąpi Voice Band – zespół, którego występ przeniesie wszystkich w czasy przedwojennych rewelersów. Członkowie Voice Bandu odwołują się między innymi do dorobku chóru Dana, w którym śpiewał Mieczysław Fogg, legendarny warszawski bard.
  Od 13 października zapraszamy do Fotoplastikonu Warszawskiego (Al. Jerozolimskie 51, w podwórzu czynszowej kamienicy naprzeciwko Dworca Śródmieście), w którym zaprezentowana zostanie wystawa złożona ze zdjęć nadesłanych na konkurs, a które spełniają wymogi trójwymiarowego pokazu.
  Fotoplastikon Warszawski rozpoczął działalność około 1905 roku i przetrwał w tym samym miejscu Warszawy okres zaborów, obie wojny światowe, Powstanie Warszawskie oraz czasy PRL. Jest obecnie jedynym takim obiektem na świecie zachowanym w oryginalnym miejscu eksploatacji.

  Dobre 0

 161. Konrad Mędrzecki pisze:

  W porozumieniu z koleżanką Erato,
  przy aprobacie nieśmiertelnego ducha Safony,
  i współudziale Fundacji Sztuki na rzecz „Integracji”

  Zapraszam na wieczór autorski
  Wierszyki przeczyta Arkadiusz Jakubik.

  Się rzecz odbędzie w Galerii Nizio, Inżynierska 3, w środę się odbędzie,
  to będzie 20 października 2010 r, w porze dobranocki, znaczy się o 19.00
  i bardzo zapraszam uprzejmie,

  Konrad Mędrzecki

  Na planecie kocham Ciebie
  Gdzieś tam w jedenastym niebie
  Król planety w prawdę zmienia
  Nawet głupie twe marzenia
  Jest warunek: kochaj szczerze
  W dużej mierze ja w to wierzę

  Dobre 0

 162. Kama Wróbel pisze:

  Rosa Menkman Pomyłka / Tipping point of failure

  28 X – 04 XII 2010

  Galeria NT / Imaginarium

  ul. R. Traugutta 18, 90-113 Łódź

  wernisaż o godzinie 19.00

  ROSA MENKMAN (1983, Arnhem, Holandia), jest jedną z najistotniejszych na świecie teoretyków i twórców sztuki glitch. W swoich pismach w znacznym stopniu opisała zjawisko szumów i cyfrowych artefaktów obrazu w kontekście sztuki i filozofii, głównie w swym Glitch Studies Manifesto (2010). Jej prace wideo pokazywane były na festiwalach, takich jak Cimatics (Bruksela ’08 + 09), Blip (Europa i USA w 2009), Video Vortex (Amsterdam ’08 + Bruksela ’09), ISEA (Dublin ’09) i File (Sao Paolo ’10). Była również jednym z organizatorów/kuratorów festiwalu GLI.TC/H , który miał miejsce w Chicago w 2010 roku. Współpracuje przy projektach artystycznych z Alexandrem Galloway, Govcom.org i Jodi.org. Menkman otrzymała stopień magistra w 2009 r. i obecnie prowadzi praktyczne badania nad doktoratem na KHM Kolonia, pisze na temat Artefaktów obrazu cyfrowego w kontekście sztuki.

  Dobre 0

 163. Koncert Magdy Anioł – Dzień Papieski

  17 października 2010 r.

  Dobre Miejsce – centrum kultury
  ul. Dewajtis 3 – wejście B

  Wstęp: 30 zł – dzieci do lat 7, wstęp mają bezpłatnie

  http://www.dobremiejsce.org

  Dobre 0

 164. 16 X, godz. 18:00 -> film: ,,Matka Teresa od Kotów” reż. P. Sala

  W październiku zapraszamy Państwa na polski film Pawła Sali, przedstawiający
  obraz spokojnej rodziny, w której dwóch młodych braci, dokonuje zbrodni
  rodzinnej. Po filmie zapraszamy na dyskusję prowadzoną przez Dorotę
  Kołodziejczyk – dziennikarkę radiową.

  16 października (sobota), godz. 18:00 – wstęp 10 zł
  Bilety do nabycia w Sklepie Chrześcijańskie Granie
  i w recepcji Dobrego Miejsca

  Zapraszam do Dobrego Miejsca – katolickiego centrum kultury
  ul. Dewajtis 3 – wejście B
  Warszawa
  więcej informacji na http://www.dobremiejsce.org

  Dobre 0

 165. „Sztuka i polityka – kino, film” to konferencja jedyna w swoim rodzaju. Będzie na niej mowa m.in. o hiperrealności wojny wietnamskiej w „Rambo”, dyktaturze w kinie argentyńskim lat 80. oraz nowych obliczach satyry w serialu „Glee”. Znajdzie się także miejsce na doświadczanie sztuki: za sprawą tajemniczego projektu re:metropolis autorstwa S.N. Iguratha na podstawie filmu Fritza Langa.

  20 i 21 października upłyną w Toruniu pod znakiem poszukiwania powiązań między filmem a polityką. W Centrum Sztuki Współczesnej spotkają się przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych by przedyskutować wyniki badań nad materiałami filmowymi. Zakres tematów jest niezwykle szeroki. Między innymi poruszony zostanie temat filmów „Avatar” i „Incepcja” pod kątem utopii i antyutopii społeczeństwa informacyjnego oraz kwestia marksistowskich wątków we wczesnych filmach Piera Paolo Pasoliniego.

  Punktem kulminacyjnym konferencji będzie prezentacja projektu re:metropolis oraz debata „Koniec polityki w filmie?” z udziałem Marka Jezińskiego (UMK), Artura Majera (PISF), Kamila Minklera (UO).

  Konferencję organizuje Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK oraz Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

  Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

  Więcej informacji na temat konferencji (w tym szczegółowy program) znajduje się na stronie http://www.popfilm2010.umk.pl.

  Dobre 0

 166. ewa pisze:

  Dawno, dawno… – bo 15.lat temu, w ceglano-betonowym gmachu budowanej wówczas niezłomnie Opery Nova odbyła się premiera…
  „Zemsta nietoperza” nie schodzi z afisza od daty swej premiery w 1995 r. i nadal plasuje się w gronie frekwencyjnych faworytów.
  Przez ten czas w rolach głównych wystąpiła plejada śpiewaków : Magdalena Krzyńska, Jerzy Gruszczyński, Elżbieta Stengert, Katarzyna Matuszak, Błażej Grek – aby wspomnieć choć niektórych artystów.
  Od początku w obsadzie są: Janusz Ratajczak, Małgorzata Ratajczak, Stanisław Baron, Edward Stasiński i Ryszard Smęda, który mówioną rolę dozorcy więziennego, Frosza , dzielił pierwotnie z wykonawcą premiery, Janem Kobuszewskim..

  W najbliższy piątek i sobotę, 15 i 16 października o godz.19., równo 15 lat od premiery, Opera Nova zaprasza na jubileuszowe przedstawienia „Zemsty nietoperza” : setne i sto pierwsze ! I zapewnia, że zamierza wykonać je… szampańsko !
  Zaproszenie do udziału w spektaklach przyjął ponownie Jan Kobuszewski. Nie zdradzimy roli, jaką wykona. Choć trudno dopatrzyć się bliźniaczego podobieństwa między Panem Jankiem a Ryszardem Smędą , panowie mogą okazać się blisko spokrewnieni.
  A że Bydgoszcz upodobały sobie ostatnio obce cywilizacje , na spektaklu spodziewać się można także przybyszów z odległych galaktyk.
  Wystąpią: Janusz Ratajczak (Alfred), Katarzyna Nowak-Stańczyk (Rozalinda), Ewa Olszewska (Adela), Małgorzata Grela/Magdalena Polkowska ( Ida), Edward Stasiński (Falke), Stanisław Baron (Blind), Małgorzata Ratajczak /Dorota Sobczak ( Gigi Orlovsky), Ryszard Smęda (Frosz).
  Orkiestrę Opery Nova poprowadzi Maciej Figas.
  !

  Dobre 0

 167. Iwona pisze:

  16 października (sobota) Kinoterapia zaprasza na spotkanie ze związkami w kontekście kultury.
  W warszawskim KINO.LAB obejrzymy doskonały brytyjski film Brick Lane o konsekwencjach imigracji pewnej rodziny z Bangladeszu do Londynu. Po seansie porozmawiamy z prof. dr hab. Pawłem Boskim psychologiem kulturowym, autorem książki „Kulturowe ramy zachowań społecznych” nominowanej do nagrody Teofrasta, przyznawanej najlepszym książkom psychologicznym roku oraz Dmitrijem Strelnikoffem, rosyjskim pisarzem, dziennikarzem i biologiem. Po spotkaniu warsztat psychologicznej pracy z kinem poprowadzi psycholożka międzykulturowa Ewa Kownacka.

  Brick Lane – brytyjska opowieść o konsekwencjach, w tym romantycznych, imigracji pewnej rodziny z Bangladeszu do Londynu. Doskonałe kino społeczne o emancypacji młodej kobiety, dla której imigracja staje się szansą na odnalezienie własnej tożsamości, domu i miłości.
  Pewnego dnia, życie siedemnastoletniej Nazneen całkowicie się zmienia. Jej nowym mężem jest dużo starszy mężczyzna, jej nowym domem jest blokowisko wschodniej części Londynu. W tym całkowicie innym świecie młoda hinduska dziewczyna stara się znaleźć sens życia i jednocześnie spełnić należycie swój małżeński obowiązek. Mężczyzna o nadętym charakterze (i wydętym brzuchu) jest prawdziwym sprawdzianem jej ślubowanego posłuszeństwa. Uczona od urodzenia, że nie powinna walczyć ze swoim losem, Nazneen oddaje się życiu rodzinnemu, tłumiąc swoje tęsknoty i pragnienia – do dnia, w którym Karim, gorący miejscowy mężczyzna, wkracza w jej życie…
  NAGRODY:
  2008 (nominacja) BAFTA Nagroda im. Carla Foremana dla najlepszego brytyjskiego reżysera, scenarzysty lub producenta za debiutancki film (Sarah Gavron)
  2007 (wygrana) Nagroda Specjalna Nagroda Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych (CICAE) (Sarah Gavron)

  TRAILER:
  http://www.youtube.com/watch?v=Z5DYYN7uxEM
  Po filmie porozmawiamy o turbulencjach, jakie wprowadza w nasze związki, przeprowadzka w obce kulturowo środowisko.

  16 października (sobota) -KINO.LAB ul. Jazdów 2 Zamek Ujazdowski, Warszawa
  GODZINA 15 – projekcja filmu Brick Lane, Wielka Brytania 2007, reż. Sarah Gavron, czas 101 min.
  GODZINA 16.45 – dyskusja inna niż wszystkie
  gośćie: prof. dr hab. Paweł Boski (psycholog kulturowy), Dmitrij Strelnikoff (rosyjski pisarz, dziennikarz, biolog)
  GODZINA 18.30 – 20.30 – warsztat psychologicznej pracy z filmem
  Warsztat poświęcony procesowi negocjowania podstawowych wartości przy zmianie kulturowej. Prowadzenie: psycholożka międzykulturowa: Ewa Kownacka.

  Bilety: seans + panel: 10 zł
  seans + panel + warsztat: 40 zł
  (studenci SWPS 10 % zniżki) Bilety do nabycia w kasach CSW
  http://www.kinoterapia.pl

  Dobre 0

 168. Gabriel Kayzer pisze:

  Muzyczno-fotograficzna podróż w przeszłość.

  12 października o godz. 19.00 zapraszamy na finał tegorocznej edycji fotograficznej gry miejskiej „Twoja klisza z Powstania” oraz koncert zespołu Voice Band.
  Voice Band to grupa polskich rewelersów (zespołu wokalnego) wykonujący przedwojenne standardy w nowych aranżacjach, odwołujących się do wykonań takich sław jak Mieczysław Fogg i Adolf Dymsza. Ich pełne dowcipu i swady interpretacje piosenek doskonale pasują do charakteru głównego bohatera tegorocznej gry – Józefa „Ziutka” Szczepańskiego.
  Podczas koncertu zostaną wręczone nagrody dla autorów najlepszych fotografii zgłoszonych do konkursu „Twoja klisza z Powstania”, nagrody dla laureatów ufundowała firma EPSON.

  Zapraszamy wszystkich serdecznie na tę wyjątkową muzyczno-fotograficzną podróż w przeszłość!

  12 października o godz. 19.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się finał projektu „Twoja klisza z Powstania”, składającego się z dwóch części: fotograficznej gry miejskiej i konkursu na najlepsze zdjęcie. Tegoroczna edycja poświęcona była życiu i twórczości Józefa Andrzeja Szczepańskiego czyli „Ziutka”, twórcy słynnego „Pałacyku Michla”. Zapraszamy na finał!
  Fotograficzna gra miejska „Twoja klisza z Powstania” odbyła się po raz pierwszy w 2007 roku. W tym roku projekt został zrealizowany po raz czwarty. „Co roku pomysł na grę jest inny. Punktem wyjścia są zawsze ludzie bądź zdarzenia związane z Powstaniem Warszawskim, ale wszystko inne się zmienia. Cztery lata temu chcieliśmy graczom pokazać twórczość Eugeniusza Lokajskiego, w zeszłym roku grą złożyliśmy hołd działalności Poczty Polowej. Czy ktoś dziś pamięta, że Zawiszacy przenosili od trzech do sześciu tysięcy listów dziennie” – mówi Dorota Niemczyk, koordynatorka projektu. Podczas tegorocznej gry, która odbyła się na początku sierpnia, uczestnicy mogli poznać szczegóły z życia „Ziutka” – ten Powstaniec i poeta prowadził graczy, udzielał wskazówek, pojawiał się w anegdotach. „Powstanie to dla wielu wciąż nieodkryta historia. Przez te cztery lata, przez „Kliszę” przewinęło się ponad trzy tysiące osób: wolontariuszy, graczy, głosujących. Chcieliśmy im pokazać, że ta historia nie jest nudna i ma wiele aspektów” – dodaje.
  Podczas finału poznamy zwycięzców tegorocznego konkursu na najlepsze zdjęcie wykonane podczas gry lub zgłoszone dodatkowo, a ukazujące ślady Powstania Warszawskiego. Nagrody zostaną przyznane zarówno przez internautów, którzy głosowali na zdjęcia na facebookowym profilu „Ziutka”, a także Jury w składzie: Karol Bagiński (wykładowca Warszawskiej Szkoły Fotografii), Dariusz Majgier(autor popularnych na Facebooku gier fotograficznych FotoWarszawa i FotoKraków), Julia Sielicka-Jastrzębska (fotograf z Muzeum Powstania Warszawskiego) oraz Maciej Skawiński (reporter, laureat nagrody World Press Photo).
  Podczas wieczoru wystąpi Voice Band – zespół, którego występ przeniesie wszystkich w czasy przedwojennych rewelersów. Członkowie Voice Bandu odwołują się między innymi do dorobku chóru Dana, w którym śpiewał Mieczysław Fogg, legendarny warszawski bard.

  Od 13 października zapraszamy do Fotoplastikonu Warszawskiego (Al. Jerozolimskie 51, w podwórzu czynszowej kamienicy naprzeciwko Dworca Śródmieście), w którym zaprezentowana zostanie wystawa złożona ze zdjęć nadesłanych na konkurs, a które spełniają wymogi trójwymiarowego pokazu.
  Fotoplastikon Warszawski rozpoczął działalność około 1905 roku i przetrwał w tym samym miejscu Warszawy okres zaborów, obie wojny światowe, Powstanie Warszawskie oraz czasy PRL. Jest obecnie jedynym takim obiektem na świecie zachowanym w oryginalnym miejscu eksploatacji.

  Dobre 0

 169. MULTICO pisze:

  Dziś premiera nowej powieści Marka Stokowskiego „Stroiciel Lasu” wydanej nakładem Multico Oficyny Wydawniczej.

  Marek Stokowski „ Stroiciel lasu”

  Pełna humoru opowieść psa o człowieku.

  Początek lat 90. M – bohater poprzedniej powieści Stokowskiego „Samo-loty” – wybudzony z długotrwałej śpiączki, stara się odnaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego powrócił na Ziemię. Po długiej kuracji szpitalnej i pobycie w domu pomocy społecznej, opuszcza Warszawę i osiedla się w lasach na północy Polski. Tam, podczas wędrówek z psim Sancho Pansą u boku, stopniowo odzyskuje władze cielesne i duchowe. Jego głównym zajęciem staje się harmonizowanie brzmienia rozstrojonych drzew i zakątków puszczy w pradolinie Wisły. Próbuje też nieść pomoc ciężko chorej dziewczynie i odnajduje miłość. Z czasem – pozornie skazany na porażkę – podejmuje walkę z ludźmi, którzy od dziesięcioleci niszczyli harmonię świata i służyli żywiołowi śmierci. Niespodziewana wolta w finale powieści skłania do postawienia pytania: Czy ta osobliwa, psia opowieść rzeczywiście wiedzie nas na północ?
  „Stroiciel lasu” to słowo o Polsce po roku 1989, przy czym o trudnych sprawach mówi się tutaj z humorem. Jest to książka o przyjaźni, ocalającej mocy ciszy, potrzebie pamięci, a także o potężnej sile śmiechu i marzeń. Jest też pochwałą opowiadania zwariowanych historii.

  POWIEŚĆ CZYTANA W RADIOWEJ TRÓJCE. Zapraszamy do słuchania (od poniedziałku do piątku o 11.50).

  Wydawca: MULTICO Oficyna Wydawnicza

  Dobre 0

 170. BC pisze:

  Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera we współpracy z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie oraz Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie kontynuuje cykl wykładów. W tym roku prelekcje będą dotyczyć pytań z obszaru nauki i religii.

  Głównym celem współpracy jest prowadzenie badań interdyscyplinarnych w różnych obszarach wiedzy oraz podejmowanie wszelkich działań związanych z problematyką współczesnej cywilizacji i rozwojem człowieka.
  W najbliższą środę, 6 października o godz. 18.00 w auli Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie, zapraszamy na wykład inaugurujący cykl, który wygłosi wybitny kosmolog, fizyk i etyk, laureat nagrody Templetona – ks. prof. Michał Heller, z tematem Pierwsze konflikty między rozumem a religią.
  Cykl wykładów to próba odpowiedzi na nurtujące pytania: czy poglądy naukowców da się pogodzić z doktrynami religijnymi? Jak radzono sobie z tą kwestią w minionych epokach?
  Jak podchodzi do tego problemu współczesny człowiek?

  Wszystkie wykłady są otwarte i będą odbywać się cyklicznie w środy o godzinie 18.00. Dzięki użyciu łącz elektronicznych, wykłady będą transmitowane z WSE do Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, dzięki czemu równolegle w dwóch miastach, studenci będą mogli wysłuchać prelekcji. Również osoby, którym nie uda się przybyć na spotkanie, klikając na link znajdujący się na stronie Centrum Kopernika, będą mogli oglądać wykład online.
  W minionym roku akademickim prowadziliśmy cykl wspólnych wykładów pt. „Nauka a wielkie pytania”, który cieszył się dużym powodzeniem wśród studentów krakowskich i rzeszowskich uczelni.

  Dobre 0

 171. ewa pisze:

  Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza 7, 9 i 10 X na spektakle opery Léo Delibes’a „LAKME” .
  Lakszmi – piękna małżonka boga Wisznu, ozdobiona kwiatem lotosu jest jedną z najważniejszych bogiń hinduskich.
  Lakmé to inna forma jej imienia, jakie nosi bohaterka opery Léo Delibes’a , córka bramina, której głos dźwięczący niczym dzwoneczki oczarowuje słuchaczy.
  Libretto opery „Lakmé” bazuje na – często w historii opery wykorzystywanym – wątku miłości ludzi pochodzących z odmiennych cywilizacyjnie kręgów, przekraczających kulturowe tabu..
  Orkiestrę Opery Nova poprowadzi mistrz dyrygentury operowej, Andrzej Straszyński, który wydobył z partytury całe piękno muzyki, wszystkie pomysły melodyczne, lekkość i wdzięk.
  W partii tytułowej wystapia kolejno: Katarzyna Nowak-Stańczyk i Agnieszka Kozłowska.Partnerować im będą ( jako ) Vasyl Grokholsky i Pavlo Tolstoy.
  W roli bramina Nilakhanty: Jacek Greszta i Andrzej Nowakowski.
  Bydgoska scena operowa jest aktualnie jedyną w Polsce , na której można posłuchać „Lakmé” ( i zachwycić się !)

  LAKMÉ opera Leo Delibes’a
  Kierownictwo muzyczne Andrzej Straszyński
  Rezyseria i scenografia Krzysztof Kelm

  Dobre 0

 172. 1. Festiwal – „Głuchołaskie Wieczory Chopinowskie”
  2. 9.X-20.XI 2010 r.
  3. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Jerzego Hellera w Głuchołazach
  4.
  – 9.X. 2010, godz. 16.00 – Agnieszka Niewiadomska – sopran, Szymon Blaszyński – fortepian, program: J. Fontana, F. Chopin,
  – 16.X. 2010, godz. 16.00 – Warszawskie Trio Fortepianowe, program: J. Elsner, F. Chopin, I. Dobrzyński
  – 20.XI. 2010, godz. 16.00 – Janusz Olejniczak – mistrzowski recital fortepianowy
  program: F. Chopin
  – wstęp wolny –
  5. http://www.psm.glucholazy.info

  Dobre 0

 173. ‚JEKYLL & HYDE’ to noc czterech młodych kobiet, których surowa historia seksualnych ekscesów doprowadza do niestandardowych sposobów zaspokajania własnych potrzeb emocjonalnych. Scenopis jest złożony z tekstów własnych jak i Stevensona, a także z fragmentów „Filozofii w buduarze” Markiza de Sade i „African Psycho” Alaina Mabanckou.

  ‘JEKYLL & HYDE’
  opiera się na temacie powracającym w pracy Klaudiusza Ślusarczyka –
  konsekwencjach przenoszenia relacji, które zostały wyniesione z domu,
  na relacje w związku oraz poddawania ich analizie w dzisiejszych
  realiach. W jego nowym projekcie, rozpatrywana będzie możliwość
  …działania nieświadomych impulsów w człowieku, które nie tak łatwo można
  opanować, a które jednak wpływają na nasze relacje z innymi. ‘JEKYLL
  & HYDE’ wkracza w sferę seksualności kobiecej, i patrzy do jakiego
  stopnia człowiek bywa manipulowany, biorąc pod uwagę możliwość, że
  przemoc może wynikać z potrzeby zaistnienia, a nawet akceptacji. Jest
  to projekt oparty na tworzeniu własnej dyscypliny działań scenicznych,
  która przekracza konwencję teatru tańca. Charakterystyczny dla
  projektów Ślusarczyka klimat spektaklu oprócz warszawskich
  aktorów/tancerzy, współtworzy muzyka komponowana przez japońskiego
  twórcę muzyki elektronicznej Tadashi Yabe (z formacji United Future
  Organization), wizualizacje litewskiego twórcy multimedialnego Bartosza
  Polonskiego oraz robotyka Bogdana Grygo.

  Dobre 0

 174. Zapraszam na spektakl Dr Jekyll Mr Hyde
  w reż. Klaudiusza Ślusarczyka
  1,2,3.10.2010 o godz. 20:00
  w Snie Pszczoly, ul. Inzynierska 3, Warszawa

  Wystepuja: Ewa Solonia, Krystyna Fiszer, Marta Jalowska i Dominika Strojek

  Muzyka: Tadashi Yabe (Japonia)
  Vizual: Bartek Polonski (Litwa)

  bilety: 15/20 PLN

  Dobre 0

 175. bazyl pisze:

  Opera Nova zaprasza na spektakle „La Giocondy” w sobotę i niedzielę, 25 i 26 września oraz we wtorek 28.09. o godz.18.00.

  Rolę tytułową wykonywać będą w kolejnych dniach: Katarzyna Nowak-Stańczyk i Magdalena Barylak.
  W partii Laury wystapią: Darina Gapicz , Anna Borucka i Małgorzata Ratajczak.
  Jako Enzo : Tadeusz Szlenkier , Sylwester Kostecki i Edward Kulczyk.
  W roli Alvisa Badoero :Łukasz Goliński i Bartłomiej Tomaka.
  Jako Barnaba : Adam Woźniak i Leszek Skrla.
  Orkiestrę Opery Nova poprowadzi Ruben Silva

  Reżyseria i inscenizacja Krzysztof Nazar
  Kierownictwo muzyczne Ruben Silva
  Scenografia Marek Chowaniec
  Kostiumy Magdalena Tesławska
  Choreografia Zofia Rudnicka
  Przygotowanie chóru Henryk Wierzchoń

  Dobre 0

 176. Bartek Skwarło pisze:

  Wystawa fotografii Bartka Skwarło
  02-08.10.2010 ul. Sobieskiego 217
  DOM STU FLAG, WEJHEROWO
  Wernisaż 01.10.2010 godz.19.00
  wstęp wolny

  Dobre 0

 177. t pisze:

  XV urodziny Horrorshow
  - Horrorshow
  - Bulbulators

  Kiedy: piątek, 24 września 2010
  Godzina: 18:00
  Gdzie: Siwy Dym (ex Como), ul. Norwida 7, Sosnowiec
  Cena biletów: 10 zł

  Dobre 0

 178. Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej zaprasza
  18 września (SOBOTA) na 2 wydarzenia :

  - o godz. 19 na spektakl multimedialny „Dżentelmen i Spółka” poświęcony barwnej postaci Stanisława W.Lilpopa, współzałożyciela Podkowy Leśnej, przedstawiciela rodu zasłużonego dla rozwoju przedwojennego przemysłu, przemysłowca, myśliwego polującego w Afryce, teścia Jarosława Iwaszkiewicza. Spektakl zostanie wystawiony w plenerze, nad stawem w parku miejskim, ul. Lilpopa, Podkowa Leśna, WSTĘP WOLNY!

  - O GODZ. 20.30 na koncert „Radio Retro” w wykonaniu Mai Kleszcz, zdobywczyni specjalnego ( i jedynego ) wyróżnienia na ostatnim Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, która wystąpi z Zespołem Incarnations wywodzącym się z Kapeli ze Wsi Warszawa, promując swoją nową płytę, która ukazała się 14 września.
  PODKOWA LEŚNA, UL. LILPOPA 18, PARK PRZY PAŁACYKU KASYNO,WSTĘP WOLNY!

  19 WRZEŚNIA ( NIEDZIELA )
  godz. 12.30 -17 PIKNIK EDUKACYJNY „POWRÓCMY, JAK ZA DAWNYCH LAT…”
  Podkowa Leśna, Pałacyk Kasyno ul. Lilpopa 18,WSTĘP WOLNY!

  IMPREZY ODBYWAJĄ SIĘ W RAMACH EUROPEJSKICH DNI DZIEDZICTWA

  Dobre 0

 179. Agnieszka Piass i Katarzyna Nowak-Stańczyk (soprany) będą kolejno wykonawczyniami roli Cho Cho San w najbliższych spektaklach opery Giacomo Pucciniego „Madama Butterfly” w najbliższą sobotę i niedzielę,
  18 i 19 września o godz.19. w Operze Nova.
  Osadzony w egzotycznym pejzażu dramat japońskiej gejszy, zakochanej w poruczniku amerykańskiej marynarki , został ukazany przez kompozytora poprzez bogactwo i piękno muzyki , z zachowaniem wiarygodności psychologicznej postaci .
  W partii Pinkertona: Pavlo Tolstoy i Janusz Ratajczak
  Jako konsul Sharpless : Leszek Skrla i Rafał Songan.
  Rolę służącej Suzuki wykonywać będą: Dorota Sobczak i Małgorzata Ratajczak.
  Chór i Orkiestrę Opery Nova poprowadzi Maciej Figas.

  Dobre 0

 180. Justyna Łuczaj Salej pisze:

  Przedpremierowy pokaz filmu “Archiwum istnień” reż. Justyna Łuczaj Salej, prod. TVP S.A., współfinansowany przez PISF
  18 września, Zakopane,
  Muzeum Stylu Zakopiańskiego Willa Koliba, ul. Kościeliska 18, godz.18

  Wstęp wolny! Zapraszam!

  W 2007 roku do Polski dotarły sensacyjne materiały zgromadzone przez nazistowskich antropologów z Sekcji Ras i Ludoznawstwa Instytutu Niemieckich Prac na Wschodzie w latach 1942-43.
  88 pudeł z kolorowymi slajdami, czarnobiałymi fotografiami, testami psychologicznymi, socjologicznymi, odbitkami palców, włosami w kopertach ..
  Materiały te odnalazła kilka lat wcześniej amerykańska antropolożka Gretchen Schafft w Smithsonian Institution. Przed nią nikt nie zaglądał do nich od czasów wojny.
  Nazistowscy antropolodzy szukali w anektowanej przez Niemcy Polsce przedstawicieli czystej aryjskiej rasy. Naukowcy przemierzali dziesiątki wsi, wykonywali tysiące fotografii, testów, pomiarów, aby odzyskać zagubionych w morzu polskiej krwi aryjczyków. Podchodzili do tego zadania bardzo metodycznie, skrupulatnie i euforycznie.
  Apogeum absurdu zostaje osiągnięte w tarnowskim gettcie gdzie antropolodzy poszukują śladów aryjskiej rasy wśród skazanych na śmierć Żydów.
  Po latach ludzie, bohaterowie filmu poddani wówczas przymusowym badaniom oglądają materiały zgromadzone na ich temat. Nie mieli świadomości jak dokładnie zostali zdokumetowani i opisani. Pseudonaukowa dokumentacja z biegiem czasu nabrała wartości artystycznej i emocjonalnej. Piękne portrety, sceny rodzajowe.
  Bohaterowie filmu sięgają pamięcią do czasów wojny. Oglądane fotografie przywołują bliskich, ale również dramatyczne wydarzenia sprzed lat. Najistotniejszym problemem, który wyłania się z odległej historii, jest sprawa rozdarcia pomiędzy ludźmi, z których część korzystała z szansy na lepsze życie będąc skategoryzowanymi jako aryjczycy, a część tą szansą gardziła. Z tego rodzi się bratobójczy dramat. ( Goralenvolk )
  Istotnym składnikiem filmu jest również korespondencja badaczy oraz ich wnioski z badań. One budują portret psychologiczny nazistowskich antropologów i pokazują jakie były ich cele oraz stosunek do badanych ludzi. W filmie umieściłam również fragmenty kronik filmowych GG, w zupełnie nowym kontekście. Poetyckim.
  “Archiwum istnień” nie jest stricte historycznym filmem, to raczej impresja, emocjonalna podróż.

  Dobre 0

 181. Zapraszamy do Pomiechówka na koncert ŻYWIOŁAKA w ramach naszej akcji „Z pompą (o)tworzymy POMPĘ” – w najbliższą niedzielę 19 września o godz. 19 w Ośrodku Kultury w Pomiechówku (ok. 40 km od Warszawy).

  Robert Wasilewski, współtwórca Żywiołaka, a zarazem mieszkaniec gminy Pomiechówek, twierdzi, że to świetna okazja dla fanów z Warszawy i okolic :) U nas wstęp wolny! Łatwy dojazd pociągiem z dworca Warszawa
  Gdańska.

  Więcej informacji na stronie zespołu: http://www.zywiolak.pl/news,151.html oraz na http://www.pompa.pomiechowek.pl

  Polska muzyka neoludowa w Pomiechówku!

  Dobre 0

 182. VII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI „PAX ET BONUM PER MUSICAM”
  02 – 06. października 2010

  TERMIN IMPREZA
  02.10.2010
  SOBOTA
  19.30
  Koncert inauguracyjny –
  CHÓR CHŁOPIĘCY FILHARMONII WROCŁAWSKIEJ, ZESPÓŁ INSTRUMENTÓW DAWNYCH
  Joanna Zawartko – sopran
  Agnieszka Ryman – sopran
  Bogdan Makal – bas
  Andrzej Kosendiak (POLSKA) – prowadzenie
  Wystawa: Franciszkanie w Ziemi Świętej

  03.10.2010
  NIEDZIELA
  15.30
  Koncert GOSPEL RAIN (POLSKA)
  Obrazy (slajdy): „Na początku było Słowo”

  04.10.2010
  PONIEDZIAŁEK
  19.30

  Legnica
  19.15
  KOŚCIÓŁ ŚW. ANTONIEGO
  Recital organowy – Kiyomi Higaki * (JAPONIA)
  Wystawa: „Inspiracje japońskie”

  KATEDRA LEGNICKA
  Recital organowy – Guy Bovet (SZWAJCARIA)

  05.10.2010
  WTOREK
  19.30
  Recital organowy – Guy Bovet * (SZWAJCARIA)

  06.10.2010
  ŚRODA
  10.30 – 13.30

  18.00

  19.00
  I MISTRZOWSKI KURS INTERPRETACJI
  MUZYKI ORGANOWEJ
  dla uczniów klas maturalnych oraz studentów uczelni muzycznych i studiów organistowskich z Legnicy, Wrocławia, Wałbrzycha i innych uczelni w Polsce – Guy Bovet
  ASYŻ WE WROCŁAWIU – spotkanie międzyreligijne
  Zespół Synagogi Berlińskiej (NIEMCY)
  Dyrygent/organy: Regina Yantian
  Kantor: Isaak Sheffer
  Wystawa: Franciszkanie w Ziemi Świętej
  Obrazy (slajdy): „Na początku było Słowo”

  * – koncerty z wykorzystaniem transmisji obrazu manuałów organowych na ekran podczas recitalu w kościele św. Antoniego we Wrocławiu

  Dobre 0

 183. 11 ,12,14 września 2010 g.19.
  Inauguracja sezonu artystycznego Opery Nova w Bydgoszczy
  HRABINA MARICA
  operetka Imre Kalmana
  W rolach głównych:
  Marica- Małgorzata Grela, Małgorzata Długosz
  Tassilo – Janusz Ratajczak,Witold Wrona
  Koloman Żupan – Marcin Naruszewicz,Tomasz Madej
  Chór, Balet
  Orkiestra Opery Nova pod batutą Macieja Figasa

  Dobre 0

 184. II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej
  „Muzyka na szczytach” Zakopane 2010

  19. września (niedziela) (koncert inauguracyjny)
  godz. 20:30
  Kościół Św. Krzyża
  Chałubińskiego 30 (wejście od Zamoyskiego)

  Ignacy Feliks Dobrzyński – Sekstet smyczkowy Es-dur op. 39

  I Allegro moderato ed espressivo
  II Menuetto. Allegro
  III Elegia. Andante espressivo e sostenuto
  IV Finale. Allegro vivace

  Janusz Wawrowski – skrzypce
  Jakub Jakowicz – skrzypce
  Katarzyna Budnik – altówka
  Bartosz Koziak – wiolonczela
  Rafał Kwiatkowski – wiolonczela
  Janusz Widzyk – kontrabas

  Przerwa

  Robert Schumann – Kwintet fortepianowy Es-dur op. 44

  I Allegro brillante
  II In modo d’una Marcia. Un poco largamente
  III Scherzo. Molto vivace
  IV Allegro ma non troppo

  Jonathan Plowright – fortepian
  Jakub Jakowicz – skrzypce
  Janusz Wawrowski – skrzypce
  Artur Rozmysłowicz – altówka
  Bartosz Koziak – wiolonczela

  Juliusz Zarębski – Kwintet fortepianowy g-moll op. 34

  I Allegro
  II Adagio
  III Scherzo. Presto
  IV Finale. Presto

  Jonathan Plowright – fortepian
  Janusz Wawrowski – skrzypce / violin
  Jakub Jakowicz – skrzypce
  Katarzyna Budnik – altówka
  Rafał Kwiatkowski – wiolonczela

  Iwona Schymalla – prowadzenie koncertu

  20. września (poniedziałek)
  godz. 19:00
  Hotel Belvedere
  Droga do Białego 3

  Fryderyk Chopin

  Fantazja f-moll op. 49

  Ignacy Jan Paderewski

  Series de Morceaux op. 16

  Légende op. 16 nr 1
  Nocturne op. 16 nr 4
  Theme Varié op. 16 nr 3

  Fryderyk Chopin

  Nokturn H-dur op.9 nr 2
  Nokturn cis-moll op. posth.

  Ferruccio Benvenuto Busoni

  Dziesięć Wariacji na temat Preludium c-moll Chopina

  Jonathan Plowright – fortepian

  Przerwa

  Fryderyk Chopin

  Walc cis-moll op.64 nr 2

  Mirosław Feldgebel – fortepian

  Fryderyk Chopin

  Preludium Des-dur op. 28 nr 15 (ar. Arthur Frackenpohl)
  Mazurek F-dur op. 68 nr 3 (ar. Jacek Juszczak)

  Acoustic Brass – Kwintet dęty

  Fryderyk Chopin

  Walc Des-dur op.64 nr 1

  Mirosław Feldgebel – fortepian

  Fryderyk Chopin

  Polonez A-dur op. 40 nr 1 (ar. Maciej Prochaska i Jacek Juszczak)

  Acoustic Brass – Kwintet dęty

  Fryderyk Chopin

  Nokturn Des-dur op. 27 nr 2 (ar. Maciej Prochaska)
  Mazurek B-dur op. 7 nr 1 (ar. Piotr Wróbel)
  Mazurek a-moll op. 17 nr 4 (ar. Piotr Wróbel)
  Pieśń Życzenie op. 74 nr 1 (ar. Piotr Wróbel)
  Polonez g-moll op. posth. (ar. Piotr Wróbel)

  Acoustic Brass – Kwintet dęty
  Mirosław Feldgebel – fortepian

  Andrzej Krusiewicz – prowadzenie koncertu

  21. września (wtorek)
  godz. 19:00
  Państwowa Szkoła Muzyczna im. F. Chopina w Nowym Targu
  Parkowa 12

  Roman Maciejewski

  Krzesany (orkiestracja: Zbigniew Kozub)

  Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia

  Fryderyk Chopin – Koncert fortepianowy e-moll op. 11

  I Allegro maestoso
  II Larghetto
  III Rondo. Vivace

  Ewa Maria Żuk – fortepian
  Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia

  Przerwa

  „2010: A Chopin Odyssey”- kompozycje Mateusza Kołakowskiego i Piotra Steczka na motywach muzyki Fryderyka Chopina

  Mateusz Kołakowski – fortepian, kompozycja
  Piotr Steczek – skrzypce, instrumenty dęte, kompozycja, orkiestracja
  Maciej Garbowski – kontrabas
  Krzysztof Gradziuk – perkusja
  Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia

  Tadeusz Deszkiewicz – prowadzenie koncertu

  22. września (środa)
  godz. 12:00
  Ośrodek Wczasowy Jasny Pałac
  Tetmajera 24

  Koncert omawiany

  Felipe Villanueva

  Mazurek „Złoty Sen”
  Walc Poetyczny

  Ricardo Castro

  Mazurek op. 46 posth.
  Polonez op. 11

  Manuel M. Ponce

  Mazurek nr 4
  Ballada Meksykańska

  Carlos Chávez

  Dwie Etiudy dedykowane Chopinowi

  Fryderyk Chopin

  Ballada g-moll op. 23 nr 1
  Mazurek a-moll op. 17 nr 4
  Grande Valse As-dur op. 42
  Polonez As dur op. 53 nr 6

  Ewa Maria Żuk – fortepian
  Maciej Negrey – słowo

  22. września (środa)
  godz. 19:00
  Kościół Św. Krzyża
  Chałubińskiego 30 (wejście od Zamoyskiego)

  Wolfgang Amadeusz Mozart – Kwintet klarnetowy A-dur KV 581

  I Allegro
  II Larghetto
  III Menuetto. Trio I. Trio II
  IV Allegretto con Variazioni. Adagio. Allegro

  Piotr Lato – klarnet
  Jakub Jakowicz – skrzypce
  Janusz Wawrowski – skrzypce
  Artur Rozmysłowicz – altówka
  Marcin Zdunik – wiolonczela

  Dariusz Przybylski – Eine kleine Morgenmusik

  Piotr Lato – klarnet
  Jakub Jakowicz – skrzypce
  Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce
  Artur Rozmysłowicz – altówka
  Marcin Zdunik – wiolonczela

  Przerwa

  Max Bruch – Oktet smyczkowy B-dur op. posth.

  I Allegro moderato
  II Adagio
  III Allegro molto

  Janusz Wawrowski – skrzypce
  Jakub Jakowicz – skrzypce
  Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce
  Anita Wąsik – skrzypce
  Katarzyna Budnik – altówka
  Artur Rozmysłowicz – altówka
  Rafał Kwiatkowski – wiolonczela
  Janusz Widzyk – kontrabas

  Andrzej Krusiewicz – prowadzenie koncertu

  23. września (czwartek)
  godz. 20:00
  Hotel Grand Nosalowy Dwór
  Balzera 21d

  Maurice Ravel – Trois poèmes de Stéphane Mallarmé

  I Soupir
  II Placet futile
  III Surgi de la eroupe et du bond

  Olga Pasiecznik – sopran
  Andrzej Krzyżanowski – flet
  Wiesław Suruło – flet
  Piotr Lato – klarnet
  Jakub Sztencel – klarnet
  Jakub Jakowicz – skrzypce
  Anna Maria Staśkiewicz– skrzypce
  Katarzyna Budnik – altówka
  Marcin Zdunik – wiolonczela
  Natalia Pasiecznik – fortepian

  Luigi Boccherini – Kwintet smyczkowy D-dur op. 10 nr 6

  I Pastorale
  II Allegro maestoso
  III Minuè con variazioni
  IV Grave assai, Fandango (z kwintetu „Fandango”)

  Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce
  Anita Wąsik – skrzypce
  Katarzyna Budnik – altówka
  Marcin Zdunik – wiolonczela
  Janusz Widzyk – kontrabas

  Przerwa

  Vincenzo Bellini

  Vanne, o rosa fortunata (P. Metastasio)
  Per pieta, bell’idol moi (P. Metastasio)
  Malinconia, Ninfa gentile (J. Pindemonte)

  Gaetano Domenico Donizetti

  Ah! rammennta, o bella Irene (P. Metastasio)
  La crépuscule (V. Hugo)
  Amore e morte (G. L. Redaelli)

  Ferenc Liszt

  Comment, disaient ils (V. Hugo)
  Oh! Quand je dors (V. Hugo)

  Fryderyk Chopin/Pauline Viardot

  Mazurki (L. Pomey):

  Seize ans
  Aime-moi
  L’oiselet
  Berceuse
  Coquette

  Olga Pasiecznik – sopran
  Natalia Pasiecznik – fortepian

  Andrzej Krusiewicz – prowadzenie koncertu

  24. września (piątek)
  godz. 12:00
  Grand Hotel Stamary
  Kościuszki 19

  Koncert najlepszych uczestników mistrzowskiego kursu
  wokalnego profesor Jagny Sokorskiej-Kwika

  Andrzej Krusiewicz – prowadzenie koncertu

  24. września (piątek)
  godz. 17:00
  Hotel Crocus
  Chałubińskiego 40

  „Maciejewski in memoriam”
  Muzyka przeplatana fragmentami filmu biograficznego, a także rozmową Marcina Majchrowskiego z bratem kompozytora – Wojciechem Maciejewskim

  Roman Maciejewski

  Fandango

  Tadeusz Domanowski – fortepian

  Krzesany

  Robert Morawski – fortepian

  Tarantella

  Tadeusz Domanowski – fortepian
  Robert Morawski – fortepian

  Pieśni Bilitis (opr. Sebastian Krajewski)

  I Fletnia (P. Louys, tłumaczenie L. Staff)
  II Nagrobek Bilitis (P. Louys, tłumaczenie L. Staff)
  III Wspomnienie Mnasidiki (P. Louys, tłumaczenie L. Staff)

  Magdalena Rucińska – sopran
  Robert Morawski – fortepian

  Nokturn

  Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce
  Tadeusz Domanowski – fortepian

  Oberek

  Robert Morawski – fortepian
  Tadeusz Domanowski – fortepian

  Marcin Majchrowski – prowadzenie koncertu

  25. września (sobota) (koncert finałowy)
  godz. 19:00
  Kościół Św. Krzyża
  Chałubińskiego 30 (wejście od Zamoyskiego)

  Mauro Giuliani

  Sinfonia nell’opera La Cenerentola del Maestro Rossini

  Pablo Márquez – gitara
  Roch Modrzejewski – gitara

  Johann Kaspar Mertz

  6 Schubert’sche Lieder (wybór)

  Pablo Márquez – gitara

  Roman Maciejewski

  Nokturn

  Andrzej Krzyżanowski – flet
  Roch Modrzejewski – gitara
  Robert Morawski – czelesta
  Trio smyczkowe „Matinata”

  I Nightshadows
  II Song at sunrise
  III The daily rush

  Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce
  Katarzyna Budnik – altówka
  Marcin Zdunik – wiolonczela
  Kołysanka

  Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce
  Katarzyna Budnik – altówka
  Marcin Zdunik – wiolonczela
  Andrzej Krzyżanowski – flet
  Pablo Márquez – gitara
  Roch Modrzejewski – gitara
  Robert Morawski – czelesta

  Przerwa

  Franz Schubert – Kwintet smyczkowy C-dur D 956

  I Allegro ma non troppo
  II Adagio
  III Scherzo. Presto. Trio. Andante sostenuto
  IV Allegretto

  Janusz Wawrowski – skrzypce
  Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce
  Katarzyna Budnik – altówka
  Rafał Kwiatkowski – wiolonczela
  Marcin Zdunik – wiolonczela

  Grażyna Torbicka – prowadzenie koncertu

  Dobre 0

 185. Charytatywna impreza z udziałem Agi Zaryan – koncert „W hołdzie Janowi Pawłowi II” – już w najbliższą niedzielę, 12 września, o godz.18 w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie.

  Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy zechcą wesprzeć stypendystów Fundacji Jana Pawła II przez wykupienie losów na loterii fantowej, która odbędzie się w przerwie koncertu. Wśród wielu wyjątkowych fantów znajdują się m.in.: kolekcja monet, grafiki, książki…

  Bilety w cenie 60 zł do kupienia w kasach Filharmonii Narodowej.

  Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: http://www.centrumjp2.pl/news/4845/Koncert_dla_stypendystow_Fundacji_Jana_Pawla_II

  Dobre 0

 186. BomDiaBrasil pisze:

  BOM DIA BRASIL! – DZIEŃ DOBRY, BRAZYLI!

  Kochani, chwila, moment i się stanie…
  Nie zważając na kaprysy pogody,
  Podejmujemy akcję zatrzymania lata.
  W naszych sercach i głowach
  Dajmy naszym ciałom tańczyć,
  Pozwólmy cieszyć się latem…
  Pomyślmy o Brazylii,
  Powiedzmy „Bom dia Brasil!”

  Ósmy festiwal Bom Dia Brasil – Dzień dobry Brazylio jest właśnie dla Ciebie…
  Jeśli chcesz nauczyć się tańca – zapraszamy na warsztaty!.
  Może wolisz podyskutować? Masz rzadką możliwość!
  Chcesz poczuć karnawał nie tylko w zimie? Załatwione!
  Twoje dzieci nudzą się? Zaradzimy temu w czasie Brazylijskiego popołudnia!
  VIII edycja festiwalu kultury brazylijskiej – motyw przewodni „Rio de Janeiro i Warszawa – miłość, która się nie kończy.”

  9 – 12 września, Warszawa, szczegóły: http://www.bdbrasil.com.pl

  Czwartek, 9 września – Śródmiejski Dom Kultury – uroczyste otwarcie w Domu Kultury Śródmieście połaczone z projekcją filmu „Tempos de Paz, Brasil”, reż. Daniel Filho, rok prod. 2009 – film opowiadający historię polskich emigrantów w Brazylii;

  Piątek-niedziela, 10-12 września – Studio Tańca Salsa Libre -warsztaty tańców brazylijskich prowadzone przez światowej klasy tancerza i choreografa – Xandy Liberato da Silva z Sao Paolo

  Piątek, 10 września – Śródmiejski Dom Kultury – panel dyskusyjny

  Sobota, 11 września – Śródmiejski Dom Kultury – Wielka impreza brazylijska „Bananas is my Business – Tribute to Carmen Miranda”

  Niedziela, 12 września – Śródmiejski Dom Kultury -Brazylijskie popołudnie.

  Zapraszamy!

  Dobre 0

 187. Waldi pisze:

  Retransmisja „Carmen” z Metropolitan Opera. W roli głównej – Elina Garanca.
  Miejsce: Twoje lokalne kino (sprawdź na stronie http://www.metopera.org)
  Np w Katowicach: http://www.csf.katowice.pl/?p=pl/menu/2/2/index

  Data: sobota, 18 września
  Godzina: 19.00

  Gorąco polecam!

  Dobre 0

 188. zibi pisze:

  Dementia Tour 2010 !!!
  sobota, 11 września 2010, godz. 18:00
  Klub Muzyczny Siódemka, Gliwice
  Cena bilet: 6 zł
  Zagra:
  * Chaos Synopsis
  * Deprived
  * Abnormal Sickness
  * NOX
  * Thanathron

  Dobre 0

 189. ar pisze:

  Koncert gaby Kulki
  7 września, godz. 19.00
  Teatr Polski, ul. Gabrieli Zapolskiej 3, Wrocław

  Dobre 0

 190. Emanuela Osowska pisze:

  Spektakl ” Carson City”
  premiera 22 września 2010
  Teatr Praga
  Reżyseria Wojtek Faruga
  Scenariusz: Wojtek Faruga, Przemysław Kazusek
  Światło/Projekcje Szymon Celej

  Występują: Przemysław Kazusem, Kamila Worobiej, Sebastian Królikowski, Charlotta Zielińska, Emanuela Osowska, Damian Kwiatkowski, Adrianna Kornecka i Mariusz Kamiński

  bilety: normalny 20PLN, ulgowy 10PLN

  Dobre 0

Dodaj komentarz

Dodanie komentarza oznacza akceptację REGULAMINU blog.rp.pl. Komentarze nie spełniające zasad zawartych w regulaminie - nie będą publikowane. Więcej informacji można znaleźć na modblogu modblogu.