Walendziak po przesiadce

Po latach milczenia przemówił Wiesław Walendziak. Przemówił, jak wynika z tego, co powiedział, z kilku powodów. Po pierwsze, by poinformować, że podobnie jak Roman Giertych i Kazimierz Marcinkiewicz właśnie sobie przypomniał, iż Jarosław Kaczyński zbierał haki – i wyjaśnić, dlaczego to robił: bo jest wstrętnym, małym obsesjonatem, który kocha koty, a ludzi nienawidzi

Po drugie, by upomnieć się o martyrologię swojego szefa i chlebodawcy Ryszarda Krauzego, który jest wspaniałym człowiekiem, wielce zasłużonym dla Polski, i bezpodstawna nienawiść Kaczyńskich strasznie go skrzywdziła; nie należy więc zapominać o umieszczeniu go na liście męczenników reżimu obok doktora G., prokuratora Kaczmarka i zaszczutego przez CBA Andrzeja Leppera. Oczywiście, Walendziak nie wspomina, że z męczennikiem łączy go służbowa podległość, a gazeta publikująca wywiad też o tym nie wspomina, i słusznie, bo wszak słowa bezstronnego autorytetu mają większą wagę.

I po trzecie, jako rzeczony autorytet Walendziak miażdżąco recenzuje czynnych polityków, bijąc na alarm, że zamiast dobrem kraju i wizją przyszłości kierują się piarem. Wszelako, i tu jest w wywiadzie nuta optymizmu – nie wszyscy. Tylko ci z PiS. Na szczęście jest jeszcze Donald Tusk. Donald Tusk to co innego, on, przeciwnie, „ma szansę odbudować polską politykę”, a to dzięki decyzji o wycofaniu się z wyborów prezydenckich. Tej decyzji nie może się Walendziak nachwalić do tego stopnia, że aż chce się wyciągnąć z jego zachwytu logiczne wnioski – skoro tak dobrze dla Polski, że Tusk zrezygnował z prezydentury, to jeszcze lepiej by było, gdyby zrezygnował i z premierostwa.

Słowem, wszystko, co trzeba. No, może mógł jeszcze Walendziak dodać jedno: że punkt widzenia zmienia się wraz z punktem siedzenia.

 • Print
 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop

Tagi: , ,

(139) Komentarzy do “Walendziak po przesiadce”

  -
 1. rudi pisze:

  Walendziak to jest desant z Danzig
  dziwi mu sie Pan ?
  ja nie, bo nie znam ani jednego polityka z Gdanska, ktory mialby klase

  Dziwne tylko, ze tak wielu powaznych ludzi bawi sie w palikotyzowanie

  Dobre +2

 2. Borowy pisze:

  Jak wiele osób wypowiadających się przede mną na tym forum, mam już dosyć pajaców i błaznów. Pan Walendziak się ocknął po latach i przypomniał sobie o
  tym jaki wstrętny jest Jarosław Kaczyński, w momencie, gdy ów człowiek jest zepchnięty na margines. Widzę, że tacy panowie jak Walendziak są szczerzy i twardzi w momencie, gdy nic im już nie grozi.

  Dobre +1

 3. observer pisze:

  @ dr napisał: 15 marca 2010 at 00:48

  niestety, wilkow coraz mniej. bardzo przykre – nie mam nadzieji ze sie jeszcze odnajda.

  Dobre +1

 4. R.H. pisze:

  Szkoda zabierać głos w tej sprawie.
  Po prostu Walendziak zszedł ” na psy” !

  Dobre +2

 5. krzyhoo1 pisze:

  A propos Rycha K. , to „zapomniał” pan Ziemkiewicz dopisać, że należał do wąskiego kręgu posiadaczy numeru Pierwszej Komórki IVRP. Pamflecik na walendziaka również jest doskonałym potwierdzeniem, że decyzja Donalda Tuska o niekandydowaniu, która wreszcie przełamała klincz polityczny w Polsce (na dobre lub na złe), jest szokiem dla PiS i jego organu prasowego nie gorszym niż decyzja wyborców z 2007r. o wyrzuceniu z Alei Ujazdowskich Jarosława Kaczyńskiego.

  Dobre +1

 6. maciejb18 pisze:

  Zabawmy się w sędziowanie – odrzucamy skrajne noty , odejmujemy punkty za wiatr pod narty , a i tak zostaje sporo prawdy . Minus dla Jarosława .

  Dobre 0

 7. Obserwator pisze:

  No oraz bardziej staje się wyraźne,ko był za, a kto i przyzwoity,a kto tylko za pieniądze i świnia. To samo bedzie wkrótce z wieloma bojownkami z PO czyli pupasami od Der Po – po niemiecku – zadek.

  Dobre +1

 8. Profi pisze:

  To przykre choc prawdziwe, ze wiekszosc politykow glosi (sprzeczne w czasie) tezy wylacznie w celu zdobycia poparcia, czytaj wladzy. A kiedy zamieniaja polityke na biznes (jesli nie robia tego rownoczesnie) dbaja wylacznie o jak najbardziej pozytywne saldo. Kaczynscy to dinozaury ale ideowi politycznie za co ich cenie. Oczywiscie, gdyby byli bardziej rowni (cool), nowoczesni (modern) i kreatywni (creative) mieli by wieksze szanse trafienia do Polakow i w konsekwencji powrotu do wladzy, czego im szczerze zycze.

  Dobre +1

 9. vacek pisze:

  Wyjątkowo obrzydliwy facet…..ten Walendziak Symbol szczurów – ojciec chrzestny Rosołów, Misiaków, Karpiniuków, Nitrasów i pozostałych gnid na łonie RP.

  Dobre +2

 10. Stanisław pisze:

  A za co dostał pracę Markiewicz w Polsacie ? Za pierwszą koncesję tak mówią ludzie.Tak sobie myślę o punktach widzenia a nawet o prezydenturze w Łodzi.Chyba pampersy przemakają z wodolejstwa na zamówienie.

  Dobre +1

 11. Wojtek pisze:

  To prawda .Zaden program PROKOMU nigdzie nie zadzialal . A firma istnieje i dalej dziala. Dzieki kontraktom rzadowym. Dlaczego ?

  Dobre +1

 12. Ed Mendoza pisze:

  To się już teraz oficjalnie nazywa ‚syndrom Cezarego Michalskiego’.

  Dobre 0

 13. Max pisze:

  Brawo Panie Rafale ! Kiedyś dawno temu był taki serial „Czterdziestolatek”. W serialu cieciem był niejaki Walendziak. Wiesław Walendziak to taki właśnie człowiek o mentalności ciecia (rywalizuje chyba o palmę pierwszeństwa z Grasiem). Zresztą jest w doborowym towarzystwie swoich kolegów pampersów z ktorych chyba nigdy nie wyrośli. Cezary Michalski „popisał się” wściekłym atakiem na Katarynę. Kazio Marcinkiewicz nie pampersował, ale swoimi „występami” z swoją muzą Izabel dokonuje powrotu do przeszłości (czytaj uwstecznienia). Walendziak może liczyć na ich głębokie przemyślenia w postaci np. „lubimy jeść lobstera”. Czas odziać się w skórę z jakiegoś dzikiego zwierza, ująć mocnym chwytem maczugiem i wracać do jaskiń.

  Dobre +2

 14. dr pisze:

  „Dziedzińca pilnować granic,
  Przybycie gości szczekaniem głosić,
  Na dziada warknąć, Żyda potarmosić,
  Panom pochlebiać ukłonem,
  Sługom wachlować ogonem,
  A za toż, bracie, niczego nie braknie:
  Od panów, paniątek, dziewek,
  Okruszyn, kostek, poliwek,
  Słowem, czego dusza łaknie” – Adam Mickiewicz „Pies i wilk”

  Dobre +1

 15. sceptyk pisze:

  Yossarian NIGDY nie wykonał tylu lotów bojowych, ile pułkownik Cathart rozkazał.
  On niewykonywanie normy ma we krwi.

  Dobre 0

 16. Kazimierz pisze:

  Jak sobie wspomnę wzniosłe oburzenie, z sięgającym wysokiego „C” protestem na wypowiedź Kurskiego, o kupowaniu przez ciemny lud… to w świetle Walendziaka wypowiedzi śmiech mnie bierze. PiS daje wykładnię, a PO realizuje, w kamień zaklinając się, że takimi metodami gardzi, potępia i … dalej w tym stylu. Kiedyś poważany i traktowany jako rozsądny polityk, który dla szmalu odszedł od polityki – mimo wszystko dalej z renomą osoby niezdeprawowanej, teraz ośmieszył się i napluł sam sobie w twarz, być może również dla kasy. Żałość bierze jak małego formatu to człek, jeżeli dołączył do chóru opluwaczy. Czyżby sięganie po takie nieświeże „rewelacje” były objawem niepewności w obozie wrogów Kaczyńskiego?
  Czekam na moment, gdy zaczną wyciągać osinowy kołek…
  Wśród moich znajomych, gdy zadaję pytania co sądzą o stosowanych metodach bezczelnego wpierania kłamstw, robienia ostentacyjnego wody z mózgu oglądaczom, mam odzew pełen oburzenia na moje insynuacje i fałszywe odczytywanie postępowania liderów (i nie tylko) z PO.
  Bezkrytyczne przyjmowanie wypowiadanych treści jest właśnie tym kupowaniem głupot przez ciemnotę.
  Widać takich mamy polityków jakich mamy … oglądaczy – nie na odwrót.
  Na głupotę nie ma rady. Cwaniacy korzystają, jak widać, umiejętnie podsycając strach przed zagrożeniem i nienawiścią PiS’u… Ten pijarowiec, który wymyślił to przyprawianie gęby, i realizowanie tego przez frajerskich najemników – powinien dostać nagrodę Nobla w robieniu z ludzi bydła.

  Dobre +1

 17. MIRA pisze:

  Panie Rafale ………………………………super, liga mistrzow.

  Dobre +1

 18. Marksman pisze:

  Najpierw Giertych, teraz Walendziak ciekawe kto następny.
  I każdy tak sam z siebie, takie nagłe olśnienie.
  Ile trzeba wypić aby w to uwierzyć?

  Dobre +1

 19. izabela Kaczmarska pisze:

  gajowy Bronek – do lasu z powrotem i tam zostac prosze a nie porzadnych ludzi próbowac prowokować i to jeszcze nieumiejętnie.

  Chcę przypomniec ,że Bogdan Rymanowski był także kiedyś pampersem a teraz służy TUsk-Net-Vision i WSI 24.Walendziak skompromitował się juz wówczas jak zaczął pracowac na Krauzego a ten koszmarny wywiad to tylko cd kompromitacji i zaprzedania się.Pecunia non olet- lae na szczęście ni dla wszystkich : Piotr Semka i Jacek Kurski to takze byli pampersi.
  pozdrawiam OURZONEGO i zgadzam sie w całości

  Dobre +1

 20. Chochlik pisze:

  Pan Walendziak powinien się mocno zawstydzić.
  Jak można mieć inne zdanie niż pan ZIEMKIEWICZ.

  Dobre +1

 21. Młodzieżówka pisze:

  Kochani, jesli nie poświęcicie pół schetynogodziny na zamieszczanie komentarzy życzliwych wobec Partii, możecie zapomnieć o miejscach na listach w wyborach samorządowych. Tylko Yossarian80 i bodzio wypracowali dziś normę, a gdzie pozostali Młodzi Wykształceni z Wielkich Miast?

  Dobre 0

 22. mogreen pisze:

  Takt to jest jak facet się nie zna … nawet na hydraulice. Robi co może temu Krauzemu. Tule warta cała ta klasa politycna.

  Dobre +1

 23. rycho pisze:

  Walendziak swą obłudną twarzą od samego początku jego działalności wywoływał u mnie zawsze niechęć i nieufność co do intencji. Zawsze wyczuwałem w nim koniunkturalistę. Czas pokazał, że się nie myliłem, a teraz utwierdza mnie w przekonaniu, że cała jego działalność w RMP i późniejsza, to tylko chęć dostania się do kręgu władzy i pieniądza. Dla mnie to żałosna postać, dobrze uosabia opozycję „okrągłostołową”, która zawarła kontrakt z komunistami i stworzyła rodzimą plutokrację wyrosłą na zawłaszczonym majątku państwa.

  Dobre +1

 24. HanyszAmeryki pisze:

  Kaczynski reprezentuje tendencje bardzo charakterystyczne dla prawicy nie tylko w Polsce: Polityke oparta na czyms, co Nietzsche i Scheler okreslili zwrotem „ressentiment”. W Ameryce uprawia to nagminnie partia republikanska.

  Dobre +1

 25. kuba pisze:

  Właściwie jak odszedł do Krauzego,już było dla mnie pewne,że idzie na służbę za dużą kasę.Ale żeby posunąć się do takich słów/patrz wywiad w Polsce/ to zupełny dramat.Zamieszczone zdjęcie p.Walendziaka /przy wywiadzie/ pokazuje faceta z niebezpieczną obsesją zdolnego do wszystkiego.STRACH patrzeć na niego.

  Dobre +1

 26. Marksman pisze:

  Trochę z innej beczki, ale też dzięki miłościwie nam panującym różnym pajacom (i grubym, i chudym):
  mieliśmy być drugą Japonią, a tu się szykuje druga Grecja (chociaż Japonia ma jeszcze większy dług publiczny).

  Dobre +1

 27. Tadeusz pisze:

  tak, tylko Kaczyńscy mają u mnie dalszy kredyt zaufania. Szkoda pana, panie Walendziak :(

  Dobre +1

 28. oburzony* pisze:

  Jakoś dziwnie na naszych plecach pseudopolitycy robili kariery i walczą z tymi którzy im w tym pomogli.Tylko Prof. Lech Kaczyński jest prawym człowiekiem i uczciwym , bo gdyby miał lewe interesy lub willę na Florydzie GW i ,,Salon,, by go atakował non -stop.Platforma doprowadzi kraj do haosu a dług ok.750 mld
  zmiecie PO za rok ze sceny politycznej.PO czeka to samo co Partię Pracy w Wielkiej Brytani…!

  Dobre +1

 29. cenzura jest be pisze:

  różnych ludzi można namawiać do rezygnacji z czegoś.
  Walendziaka – z wypowiadania się
  Tuska – z kandydowania
  itd.
  mam tylko nadzieję, że nikt nie zechce namawiać pana Ziemkiewicza do rezygnacji z pisania. Przecież żeby docenić „gdzieś tam” rzetelne, uczciwe dziennikarstwo, potrzebne jest również jego zaprzeczenie.

  Dobre 0

 30. MW pisze:

  Został jeszcze ktoś wierzący w geniusz Kaczyńskich?

  Dobre +2

 31. maryjka pisze:

  Ps. Musze tu dodac, ze tytul – Walendziak po przesiadce – rewelacyjny.

  Dobre 0

 32. maryjka pisze:

  CO SIE STALO Z NASZA KLASA- wydaje sie, ze wystarczy zacytowac te slowa i juz mamy gotowa odpowiedz -kto i co ich wszystkich tak strasznie zmienilo.
  Az wstyd przyznawac, ze kiedys byli jakims tam autorytetem .

  Dobre 0

 33. bodzio pisze:

  Walendziak ma rację.
  Kaczyńscy to najwięksi nieudacznicy i szkodnicy w polskiej polityce.
  Zamiast wspierać rodzimych, polskich biznesmenów, tak,jak się to robi na całym świecie, rozpętali populistyczną nagonke na „oligarchów”, „układ” itp. Oczywiście nie wykryto żadnych afer i przekrętów, w szczególności u Krauzego.
  Ale tacy mali ludzie liczą,że zawsze jakieś błoto sie przyklei. Zresztą, gdyby jeszcze porządzili i areszty wydobywcze pracowałyby pod Ziobrą pełna parą, to w końcu jakiś „skruszony” dałby coś i na Krauzego i na Kwaśniewskiego.
  Taka to była IV RP, która pewnie zakończyłaby sie jakąś ‚putinowszczyzną” (vide Chodorkowski) i kapitalizmem państwowym, bo to co państwowe populiści lubia najbardziej, wtedy dopiero można pohulać z posadami dla totumfackich i rzucać ochłapy ludowi.

  Dobre +1

 34. Muleq pisze:

  Jak kilku moich poprzedników też byłem zaskoczony wywiadem. I oczywiście można zrzucić wszystko na punkt siedzenia, tendencyjne „salonowe” media, brak rzetelności itp. Z drugiej strony nie jest to pierwszy i zapewne nie ostatni człowiek związany niegdyś z PISem który obecnie ma bardzo krytyczne zdanie o partii i jej prezesie. I też nie zawsze krytyka PISu idzie w parze z poparciem dla PO ( Ludwik Dorn, Marek Jurek czy chociażby nawet sam R. Ziemkiewicz ). Chyba jednak coś jest na rzeczy…

  Dobre 0

 35. Tad pisze:

  Jak pisze Pan redaktor Rafał A. Ziemkiewicz o Walędziaku „nie należy więc zapominać o umieszczeniu go na liście męczenników reżimu obok doktora G., prokuratora Kaczmarka i zaszczutego przez CBA Andrzeja Leppera. ” A” sio ” jak mówi Pawlak Panie Walędziak. Pana wynurzenia są nam nie potrzebne. Chce Pan się wpisać na listę tych co podgryzają , bo nic więcej już nie zrobią Dziękujemy Panu.Do kogo ta mowa. Męczennik Ha Ha Ha

  Dobre +1

 36. tm pisze:

  Król (ten od Moczulskiego), Marcinkiewicz, czy Walendziak to niestety dowody, że latynoski model uprawiania polityki już w Polsce wygrał. Kupić (pseudo)prawicowca – żaden problem, a przekonywać o wyższości mafijnego kartelu nad państwem prawa byłego esbeka z SLD czy ‚biznesmena’ z PO nie ma potrzeby.

  Dobre +2

 37. Andrzej Mnich pisze:

  Proszę tylko pamiętać, że nie każda egzemplifikacja zasady, w myśl której punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, nie zawsze ma wydźwięk pejoratywny.
  Często człowiek zyskujący inną perspektywę musi zmienić poglądy.
  Ale Wiesław Walendziak to przecież prekursor IV RP (pampesjada !).
  Nie trzeba mieć szczególnych kwalifikacji, aby zidentyfikować źródła zmiany poglądów.
  Nawiasem mówiąc, nie sili się Autor na oryginalność. Dominik Zdort był pierwszy.

  Dobre 0

 38. taksobiemysle pisze:

  Walendziak to szuja, bez honoru, gada co mu pasuje, w zależości od tego jakie są czasy, to taki przybrzydły typ, podobnie jak Lepper, Giertych, Tusk itp.

  Dobre 0

 39. gajowy bronek pisze:

  Niech się pan nie przejmuje tą przebrzmiałą propagandą Walendziaka bo nowe idzie.
  Od kiedy PiS – SLD podzieliły się mediami elektronicznymi jest szansa na to, że prawdziwa-prawda będzie nas epatować od świtu do północy z TVP, z radiowej Trójki i oczywiście z tych dotychczasowych nagłaśniaczy prawdy.
  A wtedy Walendziak, chodzący na pasku oligarchy (tfu) niech sobie gada.

  Dobre 0

 40. Yossarian80 pisze:

  Pan Redaktor ma ten sam problem co bracia Kaczyńscy – wytworzony w głowie własny świat, w obronie którego ignoruje się fakty i opinie burzące jego fundamenty.
  Tylko czemu jako formę terapii wszyscy trzej wybrali sobie działalność publiczną???

  Dobre +1

 41. andrzejp pisze:

  Czy pamiętają Państwo wywiad Walendziaka z Jaruzelskim?
  Prawie 20 lat minęło, a wstyd, że „opozycjonista”, włazi Jaruzelskiemu w …., do dziś wywołuje u mnie zażenowanie i odruch wymiotny.

  Dobre 0

 42. Krol53 pisze:

  Jest takie ludowe porzekadło -”Nająłeś się na psa, to szczekaj”!
  Etos najemnika, nie pozwala na nic innego, jak obrona chlebodawcy.

  Dobre 0

 43. dystrybutor jaj pisze:

  Jest ostatnio troche POwrotów w polityce. Walendziak z grupy „pampersów” rozczarowuje , POdobnie jak inni .
  Ale uwaga pana RAZ-a że „…punkt widzenia zmienia się wraz z punktem siedzenia.” wyjaśnia wszystko.

  Dobre 0

 44. sceptyk pisze:

  Czytałem wywiad z Walendziakiem.
  Żałosne łkania nad skrzywdzonym łaskawcą i dobroczyńcą Krauzem.
  Ale ani słowa o MILIARDACH, któe w niewyjaśnionych okolicznościach popłynęły z ZUS do kieszeni Krauzego (via PROKOM) za system, który nigdy nie zadziałał i już nigdy nie zadziała.
  Ale oczywiście pan Walendziak (z Rolexem na przegubie) ani słowa nie wspomina, że to zmarnotrawione pieniądze polskich emerytów.

  Kiedy p. Krauze został odcięty od pępowiny tłoczącej państwowe pieniądze do jego prywatnej kieszeni, i został tym samym zmuszony do działania na wonym rynku, okazało się, że na tym rynku radzi sobie bardzo kiepsko (wpadka z Biotonem, klęska Polbaltic itd. itp.). A Walendziak to wciąż jeden z jego dyrektorów zarządzających. Zbieg okoliczności, czy tylko pech?

  Dobre +1

 45. edward pisze:

  mozliweze,ze Walendziak tym sposobem upomina sie aby wreszcie zdjeli mu pampersy.stara sie pokazac,ze juz jest duzy i moze zawalczyc z kaczorami,szczegolnie,ze nie maja wladzy.

  Dobre 0

 46. ostropest pisze:

  włączenie się Walenciaka do obszczekiwania – oznacza, że interesy szefa idą źle; świdry wiercą a ropy tyle ile miało być – nima!

  Dobre 0

 47. małgosia pisze:

  Ostatni akapit genialny i wielu ludzi, w tym ja . po prtzeczytaniu go tak pomyślało. Gratuluję i już czekam na następne…

  Dobre 0

 48. ez pisze:

  fajny kolo, ten Walendziak :-) I kolegów też fajnych ma …

  Dobre 0

 49. były internowany pisze:

  No widzi pan. Salon ma wystarczające silne grono do opluwania PiS-u i Kaczyńskich. Nie potrzeba mu już w tym pomagać bo Polska i tak już przez salon jest wystarczająco sprowadzona do parteru państwa latynoskiej oligarchii. Szkoda, że tak znaczna liczba nisko świadomego społeczeństwa nadal w te wszelkie, pomimo doświadczenia komunistycznej propagandy, PR i opluwania wierzy. I to przez ludzi z byłej opozycji. Wstyd, że z nimi wówczas się współpracowało. Zdrajcy idei i zwykłej przyzwoitości. I Walendziak, a podobnych cała masa jest tego trafnym przykładem.

  Dobre 0

 50. Slowianin pisze:

  Też byłem w lekkim szoku po lekturze tego wywiadu z Walendziakiem. I jeszcze ta admiracja dla Kwaśniewskiego i jego dokonań w II kadencji.

  Żałosne.

  Skoro facet wycofał się z polityki to mógłby sobie darować również takie wywiady, bo nie wiem, co mam teraz myśleć, gdy przypomnę sobie jak mu kibicowałem jakieś 10 lat lemu, gdy prowadził krucjatę przeciwko kapitalizmowi politycznemu.

  Przydałoby się, żeby ktoś mu powiedział coś w tym stylu jak swego czasu król Hiszpanii Jan Karol do Hugo Chaveza:

  Dlaczego się człowieku nie zamkniesz !!!

  Dobre +1

Dodaj komentarz

Dodanie komentarza oznacza akceptację REGULAMINU blog.rp.pl. Komentarze nie spełniające zasad zawartych w regulaminie - nie będą publikowane. Więcej informacji można znaleźć na modblogu modblogu.