Paweł Piskorski oskarżony

Grażyna Zawadka,js 30-06-2011

źródło: Fotorzepa

źródło: Fotorzepa

Lider SD Paweł Piskorski jest oskarżony o posłużenie się sfałszowaną umową sprzedaży antyków. Udowadniał nią, skąd miał blisko milion złotych. Piskorski nazywa zarzuty „politycznymi”

Jak dowiedziała się „Rz” akt oskarżenia przeciwko politykowi właśnie przygotowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Po trzech latach badania sprawy śledczy uznali, że dokument, jaki Piskorski – były sekretarz generalny PO i europoseł, a obecnie lider Stronnictwa Demokratycznego – przedstawił w urzędzie skarbowym, by wytłumaczyć się z majątku został sfałszowany.

- Zarzut dotyczy tego, że w sierpniu 2001 r. w urzędzie skarbowym Warszawa-Wola polityk posłużył się jako autentyczną sfałszowaną umową kupna-sprzedaży przedmiotów zabytkowych z zakresu malarstwa i rzemiosła artystycznego sprzed 1945 r., na której został podrobiony podpis kupującego. Jest to przestępstwo z artykułu 270 par. 1 Kodeksu Karnego, zagrożone karą do pięciu lat więzienia – mówi „Rz” Monika Lewandowska, rzeczniczka prokuratury.

Przeczytaj cały artykuł.

 • Print
 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop

Tagi: , , , , ,

(6) Komentarzy do “Paweł Piskorski oskarżony”

  -
 1. Adam pisze:

  Nic dziwnego, że Paweł Piskorski uważa, że warszawskie sądy nic mu nie zrobią, gdyż wpracował sobie już w tym środowisku takie układy, że można oczekiwać wręcz cudów prawniczych. Próbą siw tej mierze i możliwości była procedura rejestracji władz Stronnictwa Demokrayczego, w trakcie której na szczeblu warszawskiego Sądu Okręgowego i Sądu Apelacyjnego dopuszczono się wielu nieprawidłowości, w tym m.in.:
  - nie badanie przez sąd zgodności podjętych uchwał z obowiązującym statutem partii,
  - odmowa wydania przez sąd uzasadnienia postanowienia w celu uniemożliwienia złożenia apelacji stronie,
  - odmowa uznania za stronę tej części władz Stronnictwa, których decyzje sądu dotyczą choćby poprzez wykreślenie ich nazwisk z rejestru partii,
  - bezzasadna zmiana sędziego sprawozdawcy w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie, gwarantująca wydanie orzeczenia korzystnego dla grupy Pawła Piskorskiego,
  - zaskakująca wiedza grupy Piskorskiego na temat mających zapaść orzeczeń na kilka dni przed ich podjęciem lub mających nie dojść do skutku posiedzeń sądu (na trzy dni przed wystawieniem sędziemu zwolnienia lekarskiego) świadcząca o złamaniu niezawisłości sędziowskiej,
  - tolerowanie sytuacji, by wpływ na procedurę rozpatrywania wniosków miała sędzia, matka jednego członków grupy Piskorskiego, a on sam wykorzystując swe prawnicze wykształcenie i pozycję w warszawskim sądownictwie matki, uzyskiwał informacje i składał pisma wbrew obowiązującym w sądach procedurom, dopuszczając się fałszowania dokumentów,
  - podejmowanie przez Sąd Apelacyjny w Warszawie decyzji nie będących w jego kompetencjach, a tym samym niedopuszczenia, by decyzja w sprawie rejestracyjnej była uzależniona od kogokolwiek innego,
  - zablokowanie przez Sąd Apelacyjny w Warszawie możliwości występowania o kasację orzeczenia w Sądzie Najwyższym, mimo, że ustawa o partiach politycznych dopuszcza takie rozwiązanie prawne,

  To w wyniku takich działań Piskorski jest nadal tytułowany „liderem Stronnictwa Demokratycznego i na takie działania sądów warszawskich liczy i tym razem.

  Dobre 0

  • AZ pisze:

   Więc pytanie: dlaczego starzy działacze SD tego nie nagłośnią na całą Polskę? Podobno w Polsce jest biuro OBWE – rozgłosić te przypadki łamania prawa i dyskryminacji na całą Europę! Niech wszyscy wiedzą, jak wygląda demokracja u sprawujących prezydencję w Europie!

   Dobre 0

 2. januszkowalski pisze:

  Paweł Piskorski i jego historia dorobieniu się majątku potwierdza teorię,że polska
  to dziki kraj. Na całym świecie Piskorski siedzałby we więzieniu.Niektórzy sędziowie
  równiesz.

  Dobre 0

 3. WM pisze:

  Przekręty Piskorskiego powinny znaleźć w końcu epilog w sądzie. Pytanie tylko czy polski wymiar sprawiedliwości jest  na tyle sprawiedliwy aby ferować obiektywne wyroki?
  Na podstawie rozstrzygnięć w sprawie legalności działań grupy zwolenników Piskorskiego w strukturach Stronnictwa Demokratycznego mam uzasadnione wątpliwości co do skuteczności i szybkości działania polskiego sądownictwa.
  Może w końcu czarne stanie się czarnym i Piskorski znajdzie się tam gdzie powinien czyli w więzieniu.
  Brawa dla prasy za napiętnowanie patologii i przekrętów ludzi pełniących odpowiedzialne funkcje w życiu społecznym i politycznym.

  Dobre 0

 4. don vito pisze:

  Jeżeli Paweł Piskorski jak twierdzi srzedał kolekcję antyków, to zasadniczym pytanie jest to skąd on MIAŁ KOLEKCJE WARTĄ MILION ZŁ. Srednia cena antyku z tej kolekcji, to ok. 10.000 zł. Nie można zatem uwierzyć, że antyki znosili Piskorskiemu kloszardzi, i otrzymywali za to grosze. Piskorski musiał wiedzieć, że te rzeczy przy takich cenach pochodzą prawdopodobnie z kradzieży. Ale nawet gdyby były antyki w uczciwy sposób pozyskiwane przez „dostawców” Piskorskiego, to NIEMORALNYM było płacenie przez Piskorskiego ułamka procenta od ich wartości. UCZCIWY CZŁOWIEK NIGDY W TAKI SPOSÓB NIE POSTĘPUJE. Uczciwy człowiek nie wykorzystuje niewiedzy czy nieświadomości swojego kontrahenta, aby osiągnąć wielki zysk. Tak czy inaczej Piskorski jest człowiekiem pozbawionym honoru.

  Dobre 0

 5. Grzegorz pisze:

  Jest ndzieja że w końcu sprawiedliwość dopadnie człowieka dla którego uczciwość jest złem. Mam nadzieje że zostanie on wykasowany z życia publicznego a Sądy zajmą się wszystkim czego się ten jegomość dopóścił.

  Dziękuje dziennikarzom Rzepy że jako jedyni zdecydowali się na publikację i nie boją się tego Pana. Pan Michnik widzę już zapomniał o tym co to jest obywatelskie dziennikarstwo i w nosie ma że takie kreatury grasują w życiu publicznym.

  Mam też nadzieje że dziennikarze Rzepy pójdą śladem ostatnich wyczynów Piskorskiego i opiszą w jaki sposób ten człowiek po trupach dąży do realizacji swoich celów.

  Zapewniam WAs że materiał jest SZOKUJĄCY i opinia publiczna chętnie zobaczy jak się dzisiaj załatwia sprawy w Sądach. Afera z badaniami Jarosłwa Kaczyńskiego to przy tym pikuś!!!!!

  Opiszcie to!!!!! i będzie się działo!

  g.

  Dobre 0

Dodaj komentarz

Dodanie komentarza oznacza akceptację REGULAMINU blog.rp.pl. Komentarze nie spełniające zasad zawartych w regulaminie - nie będą publikowane. Więcej informacji można znaleźć na modblogu modblogu.