Żyrandol, machorka i wyborcza orka

Autorski przegląd prasy

„Polityka”, znany tygodnik uprawiający zaangażowany obiektywizm (słynna okładka „Tusku, musisz!” przed wyborami 2007), także i przed wyborami nie zamierza udawać jakiejś przemiany w bezstronne medium.

We wstępniaku do bloku wyborczego redaktor naczelny Jerzy Baczyński wali wprost, dlaczego nie wolno głosować na Kaczyńskiego. „Jeśli się nie zmienił, powierzenie mu stanowiska prezydenta oznaczać będzie nowa wojnę polsko-polska, jeśli się zmienił, a więc naprawdę uznał, że poprzednio źle mówił, źle myślał i źle czynił – to dlaczego nagradzać go za to najwyższym urzędem w państwie?”.

Stosując podobną logikę wobec Bronisława Komorowskiego należałoby rzec: jeśli naprawdę jest tak dobrym kandydatem, świetnym politykiem, mężem stanu i filarem wszechświata, to dlaczego karać go zamknięciem w jakimś nieistotnym, wedle Tuska, pałacu z żyrandolem? A jeśli jest tak słabym kandydatem, kompromitującym się na każdym kroku, jak widać to codziennie – to dlaczego nagradzać go najwyższym urzędem w państwie?

Na okładce „Polityka” podkreśla „Udawana kampania, prawdziwy wybór”. Ciekawie współgra z wczorajszym „Przekrojem”, gdzie wywiad z Aleksandrem Smolarem zatytułowano „Wybieramy naprawdę”. To podkreślanie „prawdziwości” wyboru pokazuje dwie rzeczy: że Jarosław Kaczyński naprawdę ma szanse na wygraną, i że salon naprawdę panicznie się tego boi. Ktoś mógłby rzec terminologii salonu „budzą się w nich demony polskich lęków”, ale to nieprawda. Te demony nigdy nie śpią.

Włodzimierz Cimoszewicz poparł Bronisława Komorowskiego nie tylko w ogóle, ale i w szczególe, bo dziś na łamach „WybGazu” tłumaczy szczegółowo, jaki to dobry kandydat: „jeśliby doszło do drugiej tury, to obawiam się, że spora część, głównie sympatyków pana Komorowskiego, może wybrać wakacje”. To pokazuje, za jak charyzmatycznego polityka mają nawet jego sojusznicy: jak przyjdzie chwila prawdziwej próby przegra z lasem, łąką, grzybem, rybką oraz gruszą.

Tytuł „rekordu dziennikarskiego chamstwa” w tym tygodniu przyznaję prywatnie nieznanemu autorowi tytułu z pierwszej strony dzisiejszego wydania „Polska The Times”, który brzmi „Jadwiga Staniszkis Palikotem prezesa Kaczyńskiego”. Takiego porównania nie użył nikt w tekście o Staniszkis – ani autorka, ani żaden z jej rozmówców. Ale pojawił się jako zajawka na pierwszej stronie. Musi więc być dziełem kreatywnego redaktora lub kierownika. Nazwanie profesor Staniszkis „Palikotem”, bo dwa razy wyszła ze studia telewizyjnego nie chcąc dyskutować z rozmówcami, którzy ją obrażali lub nie dopuszczali do głosu, to zaiste osiągnięcie godne zapamiętania. I godne Palikota.

Najatrakcyjniejszy(wreszcie!) akcent kampanii znaleźć dziś można w „Super Expresie”. Gazeta zamieszcza fotki bardzo małoletnich kandydatów na prezydenta i krótkie info o tym, co robili, gdy trzymali jeszcze koszule w zębach oraz biegali w krótkich spodenkach. Jarosław Kaczyński „trenował judo, był rozrabiaką i często bił się w szkole”. Grzegorz Napieralski „bardzo chciał zostać żołnierzem i uwielbiał jazdę na rowerku”. Waldemar Pawlak „nie sprawiał żadnych problemów wychowawczych, a książki były jego wielką pasją”. Bronisław Komorowski „w młodości za sąsiadkę miał prostytutkę, gdy miał sześć lat posmakował piwa. Z rosyjskiej machorki i gazety robił sobie skręty”. Ciekawe czy wobec „SE” będą jakieś pozwy w trybie wyborczym.

 • Print
 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop

(56) Komentarzy do “Żyrandol, machorka i wyborcza orka”

  -
 1. Dr. Wal pisze:

  Przyznać muszę, że Pani Profesor słuszną dostała nauczkę. Ta pochodząca z eleganckiego świata pomyliła ten świat z współczesnym salonem, kobieta inteligentna i mądra powinna wiedzieć, że nie należy wdawać się w polemikę z chamem. Bo ten najpierw sprowadzi ją do swego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  Dobre 0

 2. zagajnik spokoju pisze:

  Zgodnie z orzeczeniem sądu, Kaczyński musi teraz wyemitować w TVP i TVN, a także wysłać do PAP sprostowanie następującej treści: Ja, Jarosław Kaczyński, kandydat na prezydenta RP, na wiecu w Lublinie w dniu 9 czerwca 2010 roku rozpowszechniłem informację, że Bronisław Komorowski chce, by służba zdrowia była prywatna i sprywatyzowana. W rzeczywistości program Bronisława Komorowskiego prywatyzacji służby zdrowia nie przewiduje.

  Jescze raz . W rzeczywistości program Bronisława Komorowskiego prywatyzacji służby zdrowia nie przewiduje.
  proszę zwrócić uwagę że Komorowski tego nie powiedział nie powiedział tego Kaczyński powiedział to polski sąd . I znówu jest czysty

  Dobre 0

 3. wiktor1 pisze:

  *Normalny (powiedzmy) Obywatel nawija:
  O moi ulubiency juz sa aktywni! Kamaz, wiktor1 i ‘jalop’ (pardon ‘jolap’ – to jakas nowa ksywka czy tez nowo zwerbowana klawiatura?).
  *jolap, to bliskie Normalnemu (powiedzmy) Obywatelowi, o ile napisze się z polskimi znakami i zmieni „a” na „o”.

  Dawac chlopaki, ostro walic w klawisze, a moze bedzie premia! Tresc… E tam ktoby sie martwil o tresc! Byle tylko dokopac PiSowi i Kaczorom.
  *Wystarczy, że Normalny (powiedzmy) Obywatel oręduje za nimi, to jakby ktoś dokopywał.

  Pamietajcie juz tylko 3 dni ciezkiej pracy
  *Czyżby Normalny (powiedzmy) Obywatel wybierał się na urlop za trzy dni? Niech zostanie, przyda się przed ewentualną II turą.

  a potem…No wlasnie co potem???
  *To samo, co przedtem, czyli Normalny (powiedzmy) Obywatel zostanie Normalnym (powiedzmy) Obywatelem.

  Dobre 0

 4. Tomek pisze:

  Kaczyński zaraził pisowców szczególna formą wyrażania
  myśli.Mąci,insynuuje,przekręca,sugeruje.Nie mówi wprost,bo najlepiej
  czuje się w metnej wodzie,a najlepiej w błotku.Taki facet
  prezydentem?

  Dobre 0

 5. Molas pisze:

  Chcę teraz pójść na spacer nad Loarę i nie będę tu zaglądał, więc żeby było jasne – ten chrabia pisze się przez małe 48 godzinne czteroliterowe „ch” a nie „hy”.
  I jak wroce mamy byc z powrotem w NATO. Zrozumiano, tawariszcz Chwatitowski?

  Jesli jakims cudem wygra to cos, wam POwiem, obowiazkowa nauke rosyjskiego macie jak w banku, no i w koncu POsluchacie waszego ulubionego festiwalu piosenki zdradzieckiej.

  Dobre 0

 6. Kombatant. pisze:

  Salon sie boi jak cholera to widać na każdym kroku, w każdej wypowiedzi jego prominentnych przdstawicieli,w wyrokach tego niezawisłego, od czego (?) sądu. Podskakiwaniu Komorowskiego,że wygrał z Kaczyńskim, tylko każdy w Polsce wie jak chce zawłaszcyć dla swoich sawickopodobnych slużbę zdrowia, wypowiedziach fonsia Nowaka, i wielu innych jeszcze objawach. Bo mysli własnymi zwajdanymi kategoriami wystrzelania jak psy pisowców po wygranej.Ale nie myśli,ze lud może się zdenerwować i powtórzyć wieszanie na Strówce, lub objetnie innym punkcie stolicy albo kraju gdzieś na wałach p.powodziowych….

  Dobre 0

 7. NoelM pisze:

  Oho, coś nerwy puszczają Goćkowi i jego apologetom na forum. Te epitety typu: WybGaz, salon, mają pewnie podgrzać zapał „prawdziwych Polaków”,
  i podgrzewają. Czy pan dziennikarz chciał ujawnić, że musi ich nakręcać epitatami, ergo – aż tak nisko ceni ich kreatywność?

  Dobre 0

 8. Stella pisze:

  @cbrengland 14:06

  Pelna zgoda, czerwonymi odbija sie w PL co chwile, to jest niepojete. Postkomunizm/komunizm nie rozliczony, archiwa zamkniete, zbrodniarze zyja sobie swietnie – a tu prosze, zawsze sie znajdzie jakis nowy/stary SLD-owczyk co uwiedzie nastepnych chetnych. Kandydaci prezentuja sie inaczej niz na Zachodzie. Afiszowanie sie takim Palikotem byloby nie do pomyslenia. Wielu dziennikarzy nie jest w stanie merytorycznie podjac dyskusji, latwiej prowadzic program napuszczajac na siebie przeciwnikow na ringu, niz zmusic do wykazania wiedzy lub jej braku. Lub dorownywac uczestnikom inteligencja. Poziom obiecanek-cacanek w wykonaniu kandydatow osiagnal szczyty inantylizmu, a nikomu nie przyjdzie nawet do glowy zadac pytanie o warunki ich realizacji. Wszystkie strony, dziennikarze jak i sami kandydaci uwazaja za standard, ze w debacie telewizyjnej nie moga sie spotkac wszyscy, bo by bylo ich za duzo, ci z poparciem kilkuprocentowym po prostu nie sa brani pod uwage i to ma byc ok. Nie do zaakceptowania w okrzeplych demokracjach. Glowny kandydat nie wybiera sobie z kim bedzie debatowal – po prostu z KAZDYM konkurentem spotyka sie w telewizji publicznej ( kazdy z kazdym). Tylko wtedy szanuje sie wyborcow i zachowuje demokracje.

  Dobre 0

 9. alle pisze:

  Kobiety nie bije się nawet kwiatem, przypomniało mi się to powiedzenie po obejrzeniu w obłąkańczej tvn, spektaklu „wszyscy przeciw prof. Staniszkis”.
  Proponuję, żeby szanujący się ludzie nie odwiedzali tej manipulatorskiej stacji.
  Standardy gościnności u Polaków są stare i na najwyższym poziomie więc jeśli tvn ma z pojęciem gościnności kłopoty niech się od lepszych uczy. Zaproszonemu gościowi nie może uchybić ani gospodarz, ani inny gość, nad ttym czuwa zapraszający, inaczej domownik. To jak potraktowało dwóch mężczyzn, z których żaden nie jest dziś godzien pani Staniszkis butów czyścić, szanowaną kobietę, profesora, to hańba dla tej stacji i jej właścicieli.

  Dobre 0

 10. Molas pisze:

  Plytke, towarzyszu !”#kamaz najczesciej w glowie lub w kolanie wymienia neurolog i chirurg razem, POtrzebny wam bedzie tez ktos kto usypia, moze byc wywiad z tym, ktory gaz wykopuje metoda odkrywkowa. To taki niby dobrze wychowany chrabia co to na kobiety mowi kaszaloty. Wymienic wam? Darmo, tak jak w sluzbie zdrowia. Ostatnia wasza taka owaka okazja

  Dobre 0

 11. guantanamera pisze:

  na melodię „Guantanamera”

  Doprowadza do wściekłości
  ten wymiar niesprawiedliwości!
  I inne POzostałości
  PO „Polityce miłości”

  Dobre 0

 12. sum pisze:

  „w “Super Expresie”. Gazeta zamieszcza fotki bardzo małoletnich kandydatów na prezydenta i krótkie info o tym, co robili, gdy trzymali jeszcze koszule w zębach oraz biegali w krótkich spodenkach. Jarosław Kaczyński “trenował judo, był rozrabiaką i często bił się w szkole”. Grzegorz Napieralski “bardzo chciał zostać żołnierzem i uwielbiał jazdę na rowerku”. Waldemar Pawlak “nie sprawiał żadnych problemów wychowawczych, a książki były jego wielką pasją”. Bronisław Komorowski “w młodości za sąsiadkę miał prostytutkę, gdy miał sześć lat posmakował piwa. Z rosyjskiej machorki i gazety robił sobie skręty”. Ciekawe czy wobec “SE” będą jakieś pozwy w trybie wyborczym.
  ” – he he Gociek, rozumiemy!, ten doswiadczony, a ten gibki niczym jakis Putin, czy teraz nas jeszcze bedziesz pan epatowal informacjami typu, ktoremu to jeszcze wlosy rosna miedzy palcami, mimo wieku, ktory sugerowalby towarzyska eksperiencje???, ja osobiscie wole jednak jak facet wie, a nie tylko marzy ;>>>>>>

  Dobre 0

 13. A. Sz. pisze:

  Pani prof. Jadwiga Staniszkis JEST ODWAŻNA I BEZKOMPROMISOWA. Cieszę się, że popiera J. Kaczyńskiego. Jeszcze Polska nie zginęła, póki tacy ludzie żyją i działają! Vivat!

  Dobre 0

 14. R.H. pisze:

  @ julia z 13.50
  Co tu robią ? Wykonują swoja pracę . Niewdzięczną, bo opartą na prymitywnym kłamstwie , uciążliwą – wymagającą czujności przez cała dobę, korygowania stanowiska w miarę napływu poleceń „sponsora” i wymiany informacji ze zmiennikami, konieczności opanowania polskiego języka , pozorowania „naukowego” podejścia do zagadnienia ( patrz gaz z łupków) a także udawania „greka”, gdy im się udowodni że tekst jest bełkotem.
  To bardzo trudna praca i trzeba być naprawdę „ideowcem”, by się jej podjąć, stale uważając by nie być „odstrzelonym ” przez swoich !
  Pozdrawiam.

  Dobre 0

 15. cbrengland pisze:

  Kent, Anglia – tak porownujac kampanie wyborcza w Polsce i tutaj w Zjednoczonym Krolestwie (do parlamentu niedawno http://cbrengland.wordpress.com/2010/06/08/polska-bieda-polityczna-2/) dziwne mam skojarzenia.
  W Polsce to jakis absurdalny spektakl teatralny z odgrzewanymi czerwonymi kotletami, az czkawka bierze. Aktorzy, rezyserzy, „autorytety” naukowe … .
  A gdzie politycy poza jednym lub paru prawdziwymi?

  Na wyspach byla krotka kampania, ale jaka. Az iskry szly z polemik i dyskusji na jeden temat. A ten temat, to troska wszystkich politykow o przyszlosc Zjednoczonego Krolestwa.

  O czym dyskutuja i jak prezentuja sie kandydaci na najwyzszy urzad Rzeczpospolitej?

  Dobre 0

 16. Rafał Nowicki pisze:

  Kamaz – a po co się fatygować? Urzędującego prezydenta z natury rzeczy widać w TV dosyć często. Masz więc najmarniej 5 lat na kontemplowanie Kaczyńskiego w TV.

  Dobre 0

 17. R.H. pisze:

  @ jolap z 13.33
  Pozorowana „odpowiedz ” na konkretne pytania , brak podstaw do dalszej wymiany zdań, ale doceniam fakt że pan na forum pozostał.
  Mała uwaga ortograficzna, która zawsze obniża jakość argumentacji : słowo „rozumię”
  - pisze i wymawia się inaczej .

  Dobre 0

 18. Julia pisze:

  O.R ,kamaz i inni: co tu robicie, czyżbyście mysleli,że coś wskóracie?
  Tu jest zdeklarowany elektorat, szkoda waszego czasu!!!

  Dobre 0

 19. wiktor1 pisze:

  @Baca
  baca. napisał:
  16 czerwca 2010 at 12:48
  wiktor1.
  Masz “zlecenie” na pisanie takich glupot ?
  *Miałbym, i to zlecenie, a nie „zlecenie”, gdyby baca był zleceniodawcą, ale nie jest. Hej!

  Dobre 0

 20. Julia pisze:

  Dzięki Panie Piotrze. Moje obawy dotyczą miesiący, lat po wyborach.
  Bo wygramy, a świadczy poruta, za porutą w szeregach PO. Nawet niezawisły Sąd się przyczynia do następnej poruty.

  Dobre 0

 21. R.H. pisze:

  Kamaz z 13.03
  Na razie kup pan tylko „płytkę” a z nagraniem poczekaj do wyroku apelacyjnego.
  Trzeba było sobie na razie nagrać uzasadnienie z którego dokładnie wynikają podstawy apelacji:
  - odrzucenie „w ciemno ” dowodów strony procesu
  - powołanie się na wyrok z 2007 r który z Komorowskim nie miał nic wspólnego a tylko z PO występującą w tym procesie jako partia
  - zdumiewające dla prawników utożsamianie pojęć „nieprawda” i „kłamstwo”
  - przyjęcie że Komorowski jako kandydat swojej PO i wybrany w prawyborach PO
  prezentuje tylko siebie a nie swojej partii z której programem , jak sam przyznaje się identyfikuje.
  Zaprzeczy pan w/wym argumentom, które z prawnikami już przedyskutowałem ?

  Dobre 0

 22. jolap pisze:

  Do R.H.
  Zródło -felietony p.Staniszkis w WP.
  Przy okazji przypomniałam sobie jeszcze jedną wypowiedż p.profesor.
  Emerytury pomostowe to chwalebny pomysł PIS,a PO to ukradła.
  Tylko nie rozumię,dlaczego Lech Kaczyński to wetował.

  Dobre 0

 23. R.H. pisze:

  @ kamaz 2 z 11.36
  Radzę ponownie przeczytać instrukcję sponsora i zauważyć ,że samo wymienianie nazwy Smoleńsk- jest zakazane. To efekt działania hien w miejscu katastrofy , którym najpierw zaprzeczono w stylu agencji TASS jako informacji „blużnierczej i cynicznej” a następnie cichutko się przyznano. I to już koniec „przeprosin” i telefonów Donek- Putin i jak pisze wasz Andriej Kolesnikow:”Euforia w stosunkach rosyjsko -polskich się skończyła”
  Wracamy w stare tory:
  - przekazano nam 67 tomów katyńskich ze 183 rosyjskiego śledztwa
  - manipulowano zeznaniami kontrolerów z Siewiernego
  - nie oddano nam naszej własności tj „czarnych skrzynek”
  - dziwne luki stwierdzają nasi śledczy porównujac stenogramu z taśmami
  - dalej nie zostali wpuszczeni archeolodzy …itd. itp.
  Rozbieramy kolejne Matrioszki ?

  Dobre 0

 24. Normalny Obywatel pisze:

  O moi ulubiency juz sa aktywni! Kamaz, wiktor1 i ‚jalop’ (pardon ‚jolap’ – to jakas nowa ksywka czy tez nowo zwerbowana klawiatura?).

  Dawac chlopaki, ostro walic w klawisze, a moze bedzie premia! Tresc… E tam ktoby sie martwil o tresc! Byle tylko dokopac PiSowi i Kaczorom.

  Pamietajcie juz tylko 3 dni ciezkiej pracy a potem… No wlasnie co potem???

  Dobre 0

 25. kamaz pisze:

  Czy ktoś już wie o której godzinie prezes Kaczyński będzie przepraszał marszałka Komorowskiego za kłamstwa wypowiedziane pod jego adresem??? Na pewno uczyni to w TVN i TVP ale nie wiem o której, a bardzo chciałbym sobie uwiecznić na płytce ten moment.

  Dobre 0

 26. kosikm pisze:

  Jak wygra Komorowski to dopiero będzie wojna polsko-polska. Za rok mamy wybory parlamentarne i prawdopodobnie wygra je PiS a Prezydent jest wybierany na 5 lat. Czyli mamy 4 lata wojny polsko-polskiej. Dlatego jak ktoś chce żeby w Polsce był spokój i wreszcie nastały dobre, merytoryczne rządy to musi poprzeć J. Kaczyńskiego na Prezydenta. To tak w odpowiedzi stosowania głupich argumentów przez różne tygodniki :)
  Faktycznie porównanie Staniszkis do Palikota to podłość. Pani profesor przychodząc do studia stara się rozmawiać o poważnych sprawach, niemal na siłę próbuje wciągnąć rozmówcę w dialog o strategicznych interesach państwa a spotyka się z inwektywami, z czepianiem się słówek, z klownostwem. Popis tego jak trzeba rozmawiać z ignorantami i jak trzeba pokazywać ich brak wiedzy dał Migalski^Kutz

  Dobre 0

 27. O.R. pisze:

  Kłamca Kłamca – to tytuł filmu ?

  No i Kaczyński przegrał przed Sądem Okręgowym.

  Zwolennikom IV RP podpowiem – TRZEBA NATYCHMIAST SPRAWDZIĆ CO TO ZA SĘDZIA (PANI SEDZIA) WYDAŁA WYROK.

  KTO BYŁ JEJ OJCEM, DZIADKIEM , BABKĄ itp.

  Trzeba natychmiast poprosić IPN NIECH COŚ ZNAJDĄ !
  NATYCHMIAST !

  To skandaliczny wyrok ! Nie po myśli PIS !

  Dobre 0

 28. baca. pisze:

  wiktor1.
  Masz „zlecenie” na pisanie takich glupot ?

  Dobre 0

 29. Henry pisze:

  RZECZPOSPOLITA W POTRZEBIE

  Pieniadtwo hrabiowskie górą ;-)

  Dobre 0

 30. PL ... PL ... PL ... pisze:

  Dziennikarze, to przecież część polskiego społeczeństwa… tak samo jak polscy politycy.
  Nieważne, co napisze, co powie, ważne, że sprzeda się…
  PS
  tv.rp.pl
  1.Elitarna Warszawa – Piotra Gociek. Skąd w warszawiakach takie paranoje? Albo dziennikarze śledczy tworzą taką paranoję, poszukując malwersacji, układów powiązań. Albo wystarczy napisać bestseller, kto – kim był w PRL i czym zajmuje się dzisiaj.
  2.Polskę zdominowali sentymentalni sierżanci – Grzegorz Kostrzewa Zorbas. To przecież dziennikarze podtrzymują i kultywują tradycję o malowanych ułanach. Frazesy łatwo napisać i wypowiedzieć. Czy tzw. strateg Pan Grzegorz Kostrzewa Zorbas był kiedykolwiek w Afganistanie? Czy jest typowym kontemplatorem myśli?

  Dobre 0

 31. Bluzeczka pisze:

  Nie moglby Pan Redaktor pogonic kolegow z propagandy, aby takich kompromitujacych wpadek nie robili, bo wstyd za sztab wyborczy Pana Prezesa?

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8020515,Wybory_2010__To_samo_tlo__ten_sam_mikrofon___Spontaniczne_.html

  Dobre 0

 32. Henry pisze:

  Profesor Staniszkis odkryła prawdę, że Bronisław Komorowski ma objawy sklerozy. Tego stwierdzenia saloon nie można wybaczyć. Cytuję tylko ;-)

  Dobre 0

 33. wesolek pisze:

  niech zyje prezydent „Wpadka Komorowski” jezeli chcecie miec powiklania miedzynarodwe przez wypowiedzi p.K to glosujecie tylko na niego a a PO bedzie Wam badrzo wdzieczne…..i wezmie was za m…e. bo to juz przypomina lata- 50 te ten sam jezyk i te same metody, ta sama nienawisc brakuje tylko sadow pokazowyw,Mam nadzieje ze logika zwyciezyNo i co nie mam racji ,ten sad, co orzeka

  Dobre 0

 34. wiktor1 pisze:

  Red. Gociek orze, ale sochą. Z tej orki nie będzie chleba, a zakalec myślowy już jest. A może Pan redaktor wybrałby coś z Ziemkiewicza?

  Dobre 0

 35. wesolek pisze:

  niech zyje prezydent „Wpadka Komorowski” jezeli chcecie miec powiklania miedzynarodwe przez wypowiedzi p.K to glosujecie tylko na niego a a PO bedzie Wam badrzo wdzieczne…..i wezmie was za m…e. bo to juz przypomina lata- 50 te ten sam jezyk i te same metody, ta sama nienawisc brakuje tylko sadow pokazowyw,Mam nadzieje ze logika zwyciezy

  Dobre 0

 36. as pisze:

  Do boju ‚Redaktorzy” RZ, bo miejsca pracy w TVPiS i RZ mogą się szybko skończyć! Czego nie robi się dla kasy…… i pochwały od wodza.
  A potem zostanie tylko KRUS i ND.
  I tak trzymać!

  Dobre 0

 37. kamaz pisze:

  Pan redaktor pisze:

  „Tytuł “rekordu dziennikarskiego chamstwa” w tym tygodniu przyznaję prywatnie nieznanemu autorowi tytułu z pierwszej strony dzisiejszego wydania “Polska The Times”, który brzmi “Jadwiga Staniszkis Palikotem prezesa Kaczyńskiego”.”

  Ja prywatnie tytuł “rekordu dziennikarskiego chamstwa” przyznałem już parę tygodni temu kilku dzienniarzą rzepy kiedy wypisywali że gniot „Solidarni 2010″ jest obrazem polskiego społeczeństwa po wypadku pod Smoleńskiem. Przyrównywać społeczeństwo do bandy oszołomów owładniętych nienawiścią to szczyt chamstwa.

  Dobre 0

 38. guantanamera pisze:

  Ale heca. Dopiero przedwyborcza środa, a moce zła kierują na front ideologiczny wzmocnione oddziały!! Dla nich Palikot to święty, cwaniactwo i hucpa to „kreatywność”, chudość to… nadmiar wagi itp.itd. – ale ci po złej stronie mocy tak mają, bo przecież są na antypodach sensu. Apage!

  Dobre 0

 39. Piotr z Łodzi pisze:

  Dawno nie miałęm takiej uciechy jak ostatnie obserwacje przerażenia i paniki Salonu.

  Dobre 0

 40. R.H. pisze:

  @ jolap z 10.38
  Czy byłby pan uprzejmy podać żródła ( od 1 do 3 ) wypowiedzi przypisywanych prof Staniszkis ? Nawet „dyrdymały” , o których pan wspomina wymagają lokalizacji typu: kto,gdzie i kiedy.
  Widziałem wyjście ze studia panu profesor i podzielam jej zachowanie wobec rechocącego i przerywającego jej wypowiedzi – osobnika.

  A tak na marginesie. Nie uważam za stosowne pokazywanie się w TVN w rozmowach z panią Olejnik, czy branie udziału w dyskusjach z udziałem Miecugowa, Żakowskiego, Wrońskiego, Wołka ……. Kwestia „smaku” (patrz Herbert)

  Dobre 0

 41. ed pisze:

  Na całe szczęście owe „poczytne” piśmidła mają niewielu czytelników, ci którzy kupują tę makulaturę są także tutaj, żałosny obraz obrażających. Demokracja ma to do siebie że głupek też ma głos czego dowody mozna obserwować codziennie nie tylko w mediach. Pani Staniszkis pokazała klasę, każdy rozsądny człowiek postąpił by tak samo. Artykuł bardzo dobry, jak zwykle trafne spostrzeżenia . Chamstwo należy pokazywać i tępić. Pozdrawiam normalnych, których w tym zakłamanym polskim świecie jest dzięki Bogu większość.

  Dobre 0

 42. zyks pisze:

  Nabożeństwo pełne czci z którym p.Gociek wypowiada się (prawie na kolanach) o p. Staniszkis, jest zupełnie śmieszne w świetle bzdur, które rzeczona opowiada od kiedy pamiętam, tj. od ok. 20 lat. Nazywanie ją Palikotem jest niezasłużonym komplementem, bo Palikot to nie tylko błazen. Bracia Kaczyńscy (teraz Kaczyński) ma do dyzpozycji dwa damskie błazny: Nelli i Staniszkis. Ta pierwsza opatrzyła się i media ją omijają, za to ta druga ostatnio bryluje.

  Dobre 0

 43. Ćwikła pisze:

  Tak to niesamowite jak prasa się POchyla nad Marszałkiem – proszę o więcej takich artykułów i częściej. Na przykład jak Tusk dostał szału po akcji w googl’u gdzie na kłamcę wyskakuje Tusk-Only i teraz cała kampania PO prócz wygryzania haseł PISu i tańczenia wokół niego ( bo tylko to może) w szaleńczym tańcu Palikota odnalazła w końcu swoją ścieżke (prywatna zemsta Donka) i oskarża raz dziennie różnymi sposobami PIS i Kaczyńskiego o kłamstwa. Proszę sobie popatrzeć a materiału bedzie na tony. Tsuk o K, że jest kłamcą, cały ten pic ze służbą zdrowia, Komorołski który do Bielana mówi kłamstewko, wczoraj Nowak o Kaczyńskim pinokio, dziś toczy się z POfrindly organów piana prawdy. No i Straszny Januszek, który „demaskuje”.
  Zaiste trzymając fason Kaczyński obnażył PO, bo pokazał, że pod rozmazującym sie pokładem jest bardzo brzydko i kostropato, prawdziwa twarz PO prezentuje rozkład. Najgorsze jest zaś to, że za twarzą powinno coś być. A tam nic.

  Dobre 0

 44. Wiesław pisze:

  I tak ma być . Nie ma obiektywizmu prasy i nie może być .Każdy patrzy przez swoje okulary.
  Ja osobiście ze wszystkich tzw. obiektywnych wolę Rzepę.

  Dobre 0

 45. jolap pisze:

  Panie Redaktorze lepiej być z salonu niż z dworu władcy.
  Ci z salonu są przynajmniej wolni i kreatywni,a dworzanie,jak Pan,
  tylko biją pokłony i wysługują się władcy.
  A odnośnie p.Staniszkis,to Palikot w porównaniu z nią to święta osoba.
  Co to za naukowiec,co tworzy insynuacje i je rozpowszechnia np.
  1.ABW na polecenie PO włamała się do mieszkań Szczygły,Wassermana i Kurtyki.
  2.przodkowie redaktorów GW byli oprawcami w Katyniu,
  3.Michnik oskarżał ją o współpracę z SB,
  i tym podobne dyrdymały.

  Dobre 0

 46. AS pisze:

  Skoro wy nie udajecie, to dlaczego Polityka miałaby?

  Dobre 0

 47. jah pisze:

  Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.
  Połączenie wpływu sąsiedztwa prostytutki i palenia w dzieciństwie rosyjskiej machorki zaowocowało na starość sprzedaniem Rosji najważniejszego w historii Polski śledztwa.

  Dobre 0

 48. vittoriodobrazil pisze:

  Juz wole tego „kompromitujacego sie Komorowskiego” od tego rzekomo sie zmieniajacego i nie zdolnego zrzucenia nawet jednego kilograma swej „wagi Kaczynskiego”…ktory /notabene/ wyczerpal juz dawno swoj „zapas inicjatyw i energii” a szczegolnie tworczych mozliwosci nie tylko laczacych ale laczenia juz czegokolwiek badz… i pokazal do czego byl zdolny i czego za zadne skarby nie tylko Polski ale spoleczenstwa naszego… tak jest: spoleczenstwa polskiego za zadne skarby tej naszej Rzeczypospolitej i to nawet przy czy z pod „niebianskiej woli” nie jest w stanie przeprowadzic, czy narod poprowadzic, by ten „TU NAROD – tak tragicznie zniewolony” nareszcie zyl jak „Pan Bog” nakazal, i to wszem i wobec…

  Dobre 0

 49. edward pisze:

  chyba te skrety zrobily mu w glowie …

  Dobre 0

 50. marco pisze:

  logika Baczynksiego (na wzor logiki boole’owskiej) – tak powinna sie nazywac ta nowa galaz tej skadinad bardzo potrzebnej dziedziny ludzkiej wiedzy i gimnastyki ludzkiego umyslu.

  Dziekuje za przytoczenie takiego super trofeum – po tym co przeczytalem w pierwszym akapicie, mysle, ze tak logiczni ludzie na czele tak obiektywnych pism, sa EWENEMENTEM na skale swiatowa. Widac jednak, ze w chwili kiedy emecje zaciemniaja rozum, nie tylko Baczynskiemu ale i korektorom/cenzorom byc moze tez, nic sie nie liczy poza coraz wieksza piana toczona z ….. i wscieklym charkotem wydobywajacym sie przez zacisniete w nienawisci szczeki (skadkinad dobrze, ze zacisniete, mniej piany na klawiaturze i biurku naczelnego). Ciekaze czy M.F. Rakowski bylby takim kapiszonem???

  Dobre 0

Dodaj komentarz

Dodanie komentarza oznacza akceptację REGULAMINU blog.rp.pl. Komentarze nie spełniające zasad zawartych w regulaminie - nie będą publikowane. Więcej informacji można znaleźć na modblogu modblogu.