Władimir Bukowski: Rosja nie wygrałaby wojny z Polską

Oni chcą was zastraszyć i – niestety – w pełni im się to udaje. Bardzo krytycznie oceniam politykę waszego obecnego rządu Donalda Tuska. Pomimo wszystkich nieprzychylnych, prowokacyjnych gestów ze strony Kremla, Tusk cały czas mówi o „poprawie relacji”, „dążeniu do kompromisu”, „obniżeniu temperatury sporu” i tym podobne. Nie jestem specjalistą od języka dyplomacji, ale widzę, że ktoś tu prowadzi nierówną grę. Rosja coraz bardziej upodabnia się do Związku Sowieckiego, chce przywrócić jego strefę wpływów i jest otwarcie wroga wobec Polski, która jej w niczym nie zawiniła. Przecież ostatnio Kreml przeprowadził symulację nuklearnego ataku na wasz kraj! To niebywałe! A mimo to wasz premier cały czas się uśmiecha i postuluje „naprawę relacji z rosyjskim partnerem”. To wielki błąd!

Przeczytaj cały wywiad

Podziel się:
 • Print
 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop

(63) Komentarzy do “Władimir Bukowski: Rosja nie wygrałaby wojny z Polską”

  -
 1. zetjot pisze:

  @ „soso” & „fred”

  Jestem pełen podziwu dla waszej siły wyobraźni.
  Na czym mianowicie te wasze wyobrażenia są oparte?
  Na typowym poslkim chciejstwie, żeby nic nie trzeba było robić , bo po co się wysilać?

  Dobre 0

 2. zetjot pisze:

  @ „kinkus” & „ryszard”

  Traktujecie państwo Bukowskiego jako posłańca złych wieści?
  Skrócić takiego o głowę, żeby nie psuł humoru?

  Dobre 0

 3. zetjot pisze:

  @ singing nightingale

  Wszystkiego bym się spodziewał , ale nawolywania do
  reaktywacji bloku po 20 latach sobie nie wyobrażałem.
  Ale takie sa skutki ciaglego obsuwu po intelektualnej rowni
  pochylej, konsekwentnie demonstrowanej na tzm blogu, drogi slowiku.

  Dobre 0

 4. zetjot pisze:

  Jeszcze jeden komentarz dp komentarzy poprzednich.
  Parę dni temu obejrzałem w TVP film o badaniach prowadzonych przez biologów na granicy czesko-niemieckiej. Okazało się oto,że kilkanaście lat po usunięciu zasieków z drutu kolczastego i innych przeszkód z tej granicy, bytujące tam jelenie nadal nie przekraczają w swych wędrówkach zakazanej kiedyś strefy.
  Widać z powyższych wpisów, że i my dorobiliśmy się podobnych człowiekowatych jeleni dzięki 40 latom komunizmu i 20 latom postkomunizmu.

  Dobre 0

 5. kinkus pisze:

  @R.H.
  „Nie są znani ?sponsorzy? Bukowskiego”.

  Tak? A kto zaproponowal za niego Luisa Corvalána. Krasnoludki?

  „Ojczyzną zarówno Sołżenicyna jak i Bukowskiego jest Rosja a nie
  ?badz co badz? Kraj Rad, tak jak moją ojczyzna jest Polska a nie
  prlu, której istnienie jako okupowanego kraju rządzonego przez
  namiestników obraża pojecie ?Ojczyzna?.”

  Z tego mam rozumiec, ze n.p. ekonomista Drucki-Lubecki, ks. Staszic, gen. Ignacy Pradzynski, gen. Zajaczek, bracia Sniadeccy – budujacy kanaly, sluzy, zakladajacy banki, uczacy przyszle pokolenia tzw. Krolestwa Polskiego to byli zdrajcy i glupcy bo ich ojczyzna byla rzadzona przez namiestnika Rosji???

  @zetjot

  „Traktujecie państwo Bukowskiego jako posłańca złych wieści?
  Skrócić takiego o głowę, żeby nie psuł humoru?”

  Co to ma wspolnego z moja wypowiedzia??

  Jesli chodzi o atak na #singing nightingale to jest dla mnie niezrozumialy. Co ma wspolnego wspolpraca gospodarcza w danym rejonie z bylymi blokami politycznymi? Naczelnym celem Polski powinien byc wzrost gospodarczy bo inaczej skonczy tak jak Irlandia – 10 razy wiecej ludnosci za granica niz w kraju (mam na mysli pochodzenie i „krew”)…

  Dobre 0

 6. R.H. pisze:

  @ kinkus z 1.43

  Ad 1 – Propozycja wymiany wyszła oczywiście z Biura Politycznego KC KPZR. Sponsorem Bukowskiego był Breżniew który w tej sprawie zawarł porozumienie z Pinochetem. Mimo tej wymiany Corvalan od 1983 roku mieszkał nielegalnie w Chile i teraz : ” „Kierownictwo Komunistycznej Partii Chile zwróciło się do KC KPZR z prośbą o pomoc w podróży ze Związku Radzieckiego do jednego z krajów Europy Zachodniej, celem uzyskania chilijskiego paszportu z którym mógłby legalnie wrócić do ojczyzny”
  Żródło – Notatka Z-cy kierownika Wydz.Międzynarodowego KC tow K.Brudienca z 17 lipca 1989r,Wch Nr 1243 op z 19 lipca 1989.
  Jednym słowem tow Corvalan ugrzązł w podziemiu i żeby się zalegalizować musi wrócić do CCCP i otrzymać legalny paszport.
  Ad 2.
  Proszę nie obrażać Wielkich Polaków poprzez nawet domniemaną paralele z czerwonymi kolaborantami których głównym celem było zniszczenie narodu , jego wiary i patriotyzmu oraz likwidacji elity nawet poprzez eliminacje fizyczną.
  Jeśli pan tego nie rozumie to bardzo smutne !

  Dobre 0

 7. Pędrek Wyrzutek pisze:

  jubus Pisze:

  „A ja uważam że pan Bukowski stanowi tą jeszcze trzymającą się resztkami sił inteligentną i trzeźwo myślącą część narodu rosyjskiego która myśli w kategoriach słowiańskich a nie mongolskich ”

  Czy proponuje Pan zerwanie stosunków
  dyplomatycznych z Mongolią? Co do Panslawizmu
  Bukowskiego, to czy ten Pan protestował przeciw
  przekazaniu Kosowa Albańczykom?

  Dobre 0

 8. Pędrek Wyrzutek pisze:

  Harry Thunder Pisze:

  „Przedszkolak wie ze autorytarne rzady nie maja przyszlosci”

  Ani Orwell ani Huxley tego nie wiedzieli, pewnie bo nie byli w przedszkolu.

  Dobre +1

 9. Denis z Moskwy pisze:

  Bukowskij nie jest ani narodowo rosjaninem, ani obywatelem Rosji. Kim jest? Nikim. Co moze znac o Rosji dzisiejszej? Tyle samo, co propagandowo nastawione media w Polsce :) Znaczy – nic. Jeden welbiciel stalina juz chcial wymordowac maly narod, myslac ze rosyjska armija jest niczym. Starczylo niewele zolnierzy zeby go wojsko porzucilo wszystko i ucieklo. Tak i z obywatelem GB Bukowskim. Wydaje bajki dla sluchaczy, bo wie co od niego chca. Jak tak wam sie podoba, prosze bardzo. Tylko nie dziwcie sie pozniej ze jest calkowicie inaczej niz sie opowiadalo „znawcami tematu”

  Dobre +1

 10. R.H. pisze:

  @Denis z Moskwy 18.04
  Dobrze że określiłeś miejsce skąd jesteś bo pewnie nikt by się nie domyślił .
  Maładiec !!
  Pisz dalej, najlepiej cyrylicą i w waszej miejscowej ” demokratycznej ” prasie !

  Dobre 0

 11. singing nightingale pisze:

  @ Denis z Moskwy,

  Dziekuje. Nie zwracaj uwagi na pewna grupe tutaj piszaca. To dla nich standard. Czekamy na dalsze glosy w dyskusji.

  Dobre 0

 12. AndreiBukharov pisze:

  Takie historiosoficzne diskusje mogą być ważne, i zgadzam się z opinią odnośnie wladz rosyjskich, ale ważno nie zapomnieć, że w Rosji mieszkają ludzi, a nie tyłko jest niesprawiedliwy rząd, że ludzi żyję czymś innym niż raketami, i że ludzi są takie same jak w Polsce. Jakieś generalizacji (np. nienawidz Moskwy i Peterburgu) są poprostu smieszne.

  Dobre 0

 13. Adi92 pisze:

  Dobrze gada

  Dobre 0

Dodaj komentarz

Dodanie komentarza oznacza akceptację REGULAMINU blog.rp.pl. Komentarze nie spełniające zasad zawartych w regulaminie - nie będą publikowane. Więcej informacji można znaleźć na modblogu modblogu.